Kolejne pozwy przeciwko Google i Facebookowi. Tym razem chodzi o 125 dzienników w USA

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Wiele wskazuje na to, że coraz większa grupa podmiotów biznesowych i okołobiznesowych, chce regulacji rynku i wyraża sprzeciw wobec dyktatu kilku firm, które od dawna nie mają już konkurencji, bo stały się zbyt duże, by ktokolwiek miał z nimi szanse.

Wydawcy 125 amerykańskich dzienników, złożyli pozwy przeciwko koncernom Google i Facebook, które bezprawnie zmonopolizowały rynek reklamy cyfrowej, a dodatkowo, połączyły siły i zaangażowały się w nielegalną tajną umowę, aby udaremnić wpływy i działania konkurencji.

Google daje bowiem Facebookowi 300 milisekund na licytowanie reklam. Dzięki temu, Facebook, zyskuje ogromną przewagę nad niektórymi firmami partnerskimi Google, które podobno mają tylko 120 milisekund na licytowanie.

Autorzy pozwów informują, że w ciągu 11 lat, w okresie od 2006 do 2017 roku, przychody wydawców prasy w USA, spadły o 32,5 miliarda dolarów, z 49 mld do 16,5 mld. W latach 1990-2016, zostało zlikwidowanych 30 tysięcy etatów w tytułach prasowych, a w ciągu 15 ostatnich lat, 20 procent gazet w Stanach Zjednoczonych, zostało zamkniętych.

Wobec Google i Facebooka od jakiegoś czasu toczą się postępowania antymonopolowe, prowadzone między innymi przez Federalną Komisję Handlu oraz Departament Sprawiedliwości.

Oczekiwane są wobec obu tych korporacji sankcje, które pozwolą przywrócić równowagę, także na rynku reklamowym.

Atmosfera wokół największych firm technologicznych, staje się więc coraz bardziej gęsta. Zarzuty stawiane są bowiem nie tylko przez konkurencję biznesową, ale przede wszystkim, przez amerykański wydział sprawiedliwości.

Zdaniem osób zaangażowanych w walkę z BigTech, największe firmy muszą zostać podzielone, bo tylko w taki sposób, można realnie osłabić ich pozycję i umożliwić innym twórcze konkurowanie z dotychczasowymi rynkowymi monopolistami. 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

A propos cenzury, to mamy tu

A propos cenzury, to mamy tu filmik, że około miesiąc temu wszyscy dowódcy wojskowi dostali jakieś Zalakowane Koperty Z rozkazami, które mają dopiero otworzyć na jakieś hasło. Wszyscy w jednym momencie.

https://www.facebook.com/pavlo.press/videos/348726133188099

A takie rzeczy działy się i dzieją w usa. Są to tzw. Zapieczętowane Akty Oskarżenia.To dla Trybunałów Wojskowych.

Czyli wojsko będzie łapać NWO-wskie gnidy i sądzić. A jak wojsko aresztuje cywili i ma prawo ich sądzić, to chodzi o ZDRADĘ i karę śmierci.

No to czekamy na znak/sygnał. Ciekawe, czy odpalą ustawę 1066?

Portret użytkownika mateusz M dead man walking

alien1974,

alien1974,

moderator ! zbanuj tego uja, po IP i po canvas fingerprint, 

 jakbysmy chcieli sluchac pier dol enie o religii to bysmy zmienili strone, tu maja sie pojawiac wartosciowe komentarze wnoszace cos do artykulow, 

 

ma zostac wyjebany tak jak ten bialoruski "pilot" z tymi smieciami co tu zamieszczal,

 

 

Portret użytkownika ŁadnaJolka

"moderator ! zbanuj tego uja"

"moderator ! zbanuj tego uja" to czyżbyś nie wiedział że za hitlerowców i stalinowców to wszystko banowali, nawet były specjalne departamenty od cenzury a o gebelsie nie słyszałes. Wolność słowa to podstawa inaczej jesteśmy w czarnej d....ie. Jak nie chcesz nie czytaj ale daj przeczytać tym co chcą, chyba że jesteś cenzorem i twoim mocodawcom to nie pasuje.

Portret użytkownika autorek

"tu maja sie pojawiac

"tu maja sie pojawiac wartosciowe komentarze wnoszace cos do artykulow" tak ty cenzorku będziesz nam dyktował co ma sie pojawiać a co nie, jak tobie nie pasuje to zrób swój własny portal i tam ochoczo będziesz ty cenzurował treści. "ma zostac wyjebany tak jak ten bialoruski "pilot" z tymi smieciami co tu zamieszczal," dla czego obrażasz kogokolwiek w dupie się tobie pomieszało czy jesteś z TVP ?

Portret użytkownika Alien1974

A ja proponuję złożyć pozew o

A ja proponuję złożyć pozew o obrazie uczuć religijnych przez Ewangelistów Łukasza, Marka, Mateusza i Jana.

Jako dowód ws:

1 Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; Ew. Mt. 6

5 Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w świątyniach i na rogach ulic wystawać i modlić się, żeby się ludziom pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. 6 Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie. Ew. Mt. 6

Darmo otrzymaliście [Ewangelię], darmo dawajcie. 9 - Ew. Mt. 10

46 —Strzeżcie się przywódców religijnych! Oni lubią nosić wytworne szaty, oczekują wyrazów szacunku ze strony innych ludzi oraz najlepszych miejsc w świątyniach i na przyjęciach. 47 Bezwstydnie okradają biedne wdowy! Udają przy tym pobożnych i wygłaszają długie modlitwy, aby ukryć, kim są naprawdę. Tym większa spotka ich kara! - Ew. Łk. 20

15 I rzekł do nich: «Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu! 16 Kto UWIERZY i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; Ew. Marka 16, 15-16.

13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi. Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą. Ew. Mat. 23

Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę. A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami. Ew. Mt. 23

Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście. 9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. Ew. Mt. 23

22 Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu. Ew. Jana 15, 22-23

23 I światło lampy
już w tobie nie rozbłyśnie.
I głosu oblubieńca i oblubienicy
już w tobie się nie usłyszy:
bo kupcy twoi byli możnowładcami na ziemi,
bo twymi czarami omamione zostały wszystkie narody -
24 i w niej znalazła się krew proroków i świętych, i wszystkich zabitych na ziemi» - Ap. Jana 18

Strony

Skomentuj