Kolejne potężne trzęsienie ziemi nawiedziło środkową część Turcji - zginęło już ponad 4000 osób

Kategorie: 

Źródło: AI

Tysiące ludzi zginęło, a wiele innych zostało rannych w trzęsieniu ziemi o sile 7,8 stopnia w skali Richtera i kilku wstrząsach wtórnych, które spowodowały ogromne zniszczenia w Turcji i Syrii. Najsilniejsze z wstrząsów miały 7,5 stopni i wystąpiły w centralnej części Turcji.

 

Prezydent Turcji, Recep Tayyip Erdogan powiedział, że w Turcji zginęło 912 osób,jednak szybko okazało się, że zgonów jest więcej. W sumie pod gruzami zniszczonych budynków zginęło aż 4310 osób - z tego ogółem 2921 osób zmarło w Turcji. 733 osoby zginęły w Syrii niekontrolowanej przez rząd, a 656 w Syrii kontrolowanej przez rząd.

 

Operacje poszukiwawcze w Turcji były utrudnione przez chłód nocy. Bezdomne rodziny były zmuszone gromadzić się wokół ognisk, owinięte w koce, aby się ogrzać. Naukowcy stwierdzili, że trzęsienie o sile 7,8 magnitudo jest trzęsieniem ścinającym. Występuje, gdy dwie płyty tektoniczne przesuwają się względem siebie poziomo. W tym przypadku jedna płyta poruszała się na zachód, a druga na wschód.

 

Obszar ten znajduje się na płycie anatolijskiej, która graniczy z dwoma głównymi uskokami: północnoanatolijskim uskokiem biegnie z zachodu na wschód w Turcji, a uskokiem wschodnioanatolijskim znajduje się w południowo-wschodnim regionie kraju. Obszar, na którym wystąpiło trzęsienie, jest znany jako strefa uskoku wschodniej Anatolii i był miejscem wielu niszczycielskich trzęsień ziemi w odległej przeszłości.

 

Tymczasem syryjska obrona cywilna i siły bezpieczeństwa nadal przeszukują gruzy zniszczonych budynków. Ambasador Syrii przy ONZ Bassam Sabbagh wezwał ONZ i wszystkie państwa członkowskie do pomocy w akcjach ratunkowych, opiece medycznej i pomocy żywnościowej. Sekretarz generalny ONZ António Guterres zapewnił, że organizacja zrobi wszystko, co możliwe, aby pomóc rozdartemu wojną krajowi w tej „bardzo trudnej sytuacji”.
 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Aaa, dorzucę jeszcze

Aaa, dorzucę jeszcze podsumowanie, jak to parch w panice rzuca się gdzie może:

https://operationdisclosureofficial.com/2023/02/08/restored-republic-via-a-gcr-as-of-february-8-2023/

I Ruskich na Kurylach pociągnęli Haarpem i Nowy Jork, oprócz Turcji. Zaraz będą Włochy:

https://www.kitco.com/news/2023-02-06/Bank-of-Italy-is-readying-its-economy-to-integrate-blockchain.html

Bo śmieją odejść od fiducjarnego gówna. To na całym świecie się dzieje, tylko Polska to takie zadupie informacyjne, że znakomita większość uważa to o czym tu nadmieniam za "wysunięte teorie spiskowe". Takim to już rozumu niczym nie naleje, bo po prostu nie chcą wiedzieć. Odrzut informacji godzących w ich wygodne gniazdko komfortu. Nic że to środek dupy, ale póki co, nie ma co zmieniać, skoro tak ładnie się urządziliśmy. Prawda leniuszki?

Niestety prawda jest taka, że 80% "ludzkości" nie jest w stanie samodzielnie podejmować decyzji życiowych z jakimś planem, tylko czeka na polecenia, albo super-zachętę.

Bioroboty, klony, itd. plus zwykłe ciapciaki na garnuszku mamusi.

Z tego też m.in. powodu uważam, że Monarchia Konstytucyjna wypaliła by w Polsce, gdyby gawiedź nie była tak wystraszona i zgnębiona ekonomicznie.

Teatrzyk ze "sceny politycznej" zaraz się posypie, jak plany klauna szwaba i jego pupilków typu pinokio u nas. Być może wtedy, jak parch ujawni swoje plany przejęcia Polski w całości, Naród dozna oświecenia i zdecyduje się na konkretne zmiany, a nie pudrowanie trupa gównokracji.

I tak wszędzie będzie wprowadzona merytokracja, a to odpowiednik Monarchii Konstytucyjnej. Różnica zatem będzie polegała na tym czy naszego Szefa będziemy nazywać Merytokra, czy po prostu Królem.

Paniczne ruchy parchaterii świadczą o końcu tyranii, więc będzie to zagadnienie "na czasie".

Ale póki co jeszcze się pośmiejemy trochę, co? Z własnej głupoty, ale zawsze, prawda oporniczki?  *biggrin**biggrin*

 

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Jak się nadosz, to nie widzę

Jak się nadosz, to nie widzę problemu. Zefel na Króla !!!

Robota jak każda inna, tylko do czynienia non stop z baranami. Nie na moje nerwy.

Poza tym ja np. w życiu nie chciałbym być Królem, bo to od chusteczki odpowiedzialności i tyleż samo "etykiety" Ochujeć idzie, ale jak wydolisz-zasuwaj.

Pozdrówka.  *biggrin**biggrin*

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

I jakby ktoś jeszcze nie

I jakby ktoś jeszcze nie rozumiał, że parchy chcą nas wbić w wojenkę za ukropiteków:

https://rumble.com/v28lmre-manpower-from-eastern-europe-would-reduce-risk-of-body-bags-for-nato-george.html

Gorgi Soros, tatuś cioty żełeńskiego "zachęca" :

Manpower From Eastern Europe Would Reduce Risk Of Body Bags For NATO — George Soros

do wstąpienia do wojska, bo " siła męska wschodniej europy może zredukować ryzyko zapakowania, de facto, całego NATO, w worki na zwłoki."

Czyli mają ginąć Słowianie w bratobójczej walce ze Słowianami, bo to "oszczędzi" Wielkich Bojowników NATO i nie wylądują za swoje skończone qrestwo w w/w workach na zwłoki.

No nie wiem jakim trzeba być głąbem, czy też zjebem, żeby w ogóle rozważać propozycję Gorgi Sorosi...

Ale pewnie jacyś siędą, jak to zwykle bywa...*biggrin*

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

Nie to żebym sam sobie

Nie to żebym sam sobie odpisywał, ale widzę, że do niewielu dociera powaga sytuacji, to polecam koniecznie tu zajrzeć. :

https://www.youtube.com/watch?v=4LpoJ1y27wo

https://www.youtube.com/watch?v=6HP73O-DJGU

https://www.youtube.com/watch?v=XxMsOX1NTb0

Linki polecane przez kolegę maracash.

Wszystko jasne, dlaczego paliwo drogie, żarcie, inflacja, itd.

Bo w wyżej wymienionych filmach mamy zgodnie z umową z 02.12.2016 roku pomiędzy ukrolandem i Polską, świadczyć wszelkie usługi ukropitekom nieodpłatnie do końca świata.

Kompletnie bez naszej wiedzy, za plecami , politycy wszystkich partii zrobili z nas darmowe qrwy ukropiteków.

Czy wy to rozumiecie ludzie??? Czy może będzie smutne pierdolenie, że to teorie spiskowe?

Pasuje wszystkim być darmową qrwą ukropiteków? To dalej rżnijcie głupa, że nic się nie dzieje, i że któraś tam partia jest lepsza od drugiej. Wszystkie parchate qrwy nierządowe to podpisały, a Wielki Braun spierdolił do kibla w czasie głosowania. Jezuita, wiadomo.

Tylko potem nie płaczcie, że wam każą po ukraińsku, albo w jidysz zapierdalać nawet w domu, bo wielki brat patrzy, jak wynika z umowy.

No zobaczymy jakim echem i czy w ogóle to się rozniesie.

Portret użytkownika Artur Kor

Czy Ty chcesz do nich dotrzeć

Czy Ty chcesz do nich dotrzeć? Przecież większość to szczepany. Oni sami się określili kim są jak oglądają tv czyli pudło dla idiotów. Tu nie potrzebą żadnego Króla tylko pasterza żeby prowadził stado BARANÓW.

Portret użytkownika Wiedźmin-Dermatolog

No próbuję jak mogę.

No próbuję jak mogę.

Jak nie będziemy robić nic, to nic się nie wydarzy.

Nie wiem, może sumienie uspokajam, że trąbiłem.

Jednostki zaskoczą. A każdy NEO jest mile widziany.

Nadzieję dają info "z zachodu", bo tam są o wiele bardziej zaangażowani, wojsko coś tam działa w tle, ale tajne przez poufne.

Mają łatwiej, bo wszyscy komunikują się po angielsku, a tu ciemnogród.

Strony

Skomentuj