Kolejne polityczne trzęsienie ziemi w Europie – antyimigranckie partie wygrały w wyborach we Włoszech!

Kategorie: 

Źródło: European People's Party

Jak wskazują wstępne wyniki wyborów parlamentarnych, które odbyły się w niedzielę we Włoszech, lewicowa partia rządowa została pokonana przez szeroko rozumianą prawicę. Teraz Włochy przyłączą się do klubu państw antyunijnych, lecz zanim to nastąpi, partie muszą dogadać się w kwestii utworzenia rządu, a z tym mogą być problemy.

 

Według wstępnych wyników wyborów, antyunijny Ruch Pięciu Gwiazd osiągnął zwycięstwo zdobywając 29-32% głosów. Jednak większość w parlamencie będzie mieć centroprawica kierowana przez byłego premiera Silvia Berlusconiego, która łącznie uzyskała około 37% głosów poparcia. Frekwencja wyniosła 73%.

 

W skład koalicji wchodzi Liga Północna i Forza Italia, które zdobyły po 13-16% głosów, oraz Bracia Włoch z rezultatem 4-5%. Tymczasem rządząca Partia Demokratyczna poniosła druzgocącą porażkę - zdobyła około 20% głosów. Żadna z partii nie zdobyła większości, dlatego jedynym rozwiązaniem będzie utworzenie koalicji rządowej.

Dokładne wyniki wyborów parlamentarnych zostaną wkrótce ujawnione. Zwycięski Ruch Pięciu Gwiazd chciałby uformować rząd, ale nie może tego zrobić samodzielnie i musi szukać sojusznika. Tymczasem centroprawica Silvia Berlusconiego jako całość uzyskała nieco więcej głosów i również przymierza się do przejęcia władzy. Między partiami będzie konieczny jakiś kompromis i niewykluczone, że Ruch Pięciu Gwiazd połączy siły z lewakami. Dlatego może minąć jeszcze sporo czasu zanim powstanie rząd i niewykluczone, że mogłoby dojść nawet do drugiego głosowania.

 

Wyniki wyborów pokazują jedno – dotychczasowy prounijny rząd we Włoszech, który sprzyjał zmasowanej nielegalnej imigracji dobiegł końca. Teraz zastąpią go tzw. populiści, którzy głośno wyrażają niechęć do Unii Europejskiej, chcą referendum w sprawie „Italexitu” i porzucenia waluty euro, a także zapowiadają masowe deportacje nielegalnych imigrantów i ożywienie państwa. Jak widać nawet wezwania muzułmanów do głosowania na lewicę okazały się bezskuteczne.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika vagabondo

mieszkam we Wloszech i wiem

mieszkam we Wloszech i wiem jak bedzie czyli gownoburza dla zmylki dla genotypu owcy i barana  a potem bedzie gorzej niz jest,myslcie i piszcie  co chcecie ale tej machiny nikt nie zatrzyma,system jest nie do ruszenia na dzien dzisiejszy poniewaz 80% populacji musi miec wiecej i wiecej biora kredyty na AUTA I WIELKIE DOMY jak by sie szaleju napili i patrza zahipnotyzowani w smartfony,pochlonie ta cywilizacje ziemia jak wiele innych przed nami to kwestia czasu no chyba ze genotyp owcy i barana zmieni podejscie do zycia ale w to smiem watpic!!!!!!!!!ZYCZE ZDROWIA WSZYSTKIM!!!!!!!!

Portret użytkownika Akamai

Te wszystkie wybory kojarzą

Te wszystkie wybory kojarzą mi się z igrzyskami, którymi  niegdyś karmiono plebs.

Wygrał lewicowy Macron, prawicowy Kurtz. SPD, CDU, ÖVP, FPÖ, Fidesz…

Yippee ki-yay motherfucker... Smile

I co to zmienia ? Czy nie widzicie jak bardzo jesteśmy robieni w ch*ja ?

Nie igrzysk nam trzeba, a chleba !

Prawda nas wyzwoli, 

Ale najpierw nas wku*wi.

 

Portret użytkownika inzynier magister

ŻyczęWłochom by siępodnieśli

ŻyczęWłochom by siępodnieśli z kolan i przegonili filantropowców ale Berlusconi to już jest troszkęwiekowy Smile muszą powołać komisje śledcze kto pozwolił nawpuszczać armięislamskądo Włoch i powsadzać do więzień filantropowców ! Módlmy się do Jezusa za Włochów !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika xtb

Słowianie nie mieli religii a

Słowianie nie mieli religii a wiele wierzeń. Byli zcharmonizowani z ziemią i wszystkim co ich otaczało, oddawali cześć wielu rzeczom w zależnosci od okoliczności przez co żyli w symbiozie z otaczajacą ich przyrodą .

taki system "wiary" mógłby się dziś utrzymać tylko przy mocno zmniejszonej populacji albowiem dziś ziemia nie jest w stanie w sposób naturalny wykarmić populacji ludzi

Skomentuj