Kolejne osoby zaginęły w obrębie Trójkąta Bermudzkiego

Kategorie: 

Źródło: NOAA

Straż przybrzeżna w Stanach Zjednoczonych odkryła wrak prywatnego samolotu, który zaginął dzień wcześniej nad Trójkątem Bermudzkim. Nie odnaleziono ciała żadnego z pasażerów.

 

Wypadek miał miejsce 16 maja. Pilot poinformował lokalnego dyspozytora o odlocie z Puerto Rico, lecz po kilku godzinach kontakt z załogą został utracony. W samolocie były cztery osoby: dyrektor generalny grupy Skylight – Jennifer Blooming, jej dwoje dzieci oraz pilot. Wszystkie osoby na pokładzie zaginęły.

 

Trójkąt Bermudzki znajduje się pomiędzy trzema punktami na mapie: Florydą, Puerto Rico i Bermudami. Często w obrębie tej przestrzeni zdarzają się tajemnicze zaginięcia statków, samolotów i osób.

Zwykle zaginięcie samolotu oznacza, że się rozbił, jednak istnieją przypadki, w których samolot zniknął, a jego poszukiwania nie przynosiły żadnego rezultatu. Pod koniec 2016 r. prywatny samolot zaginął nad stanem Maryland w USA. W pewnym momencie lotu pilot przestał odpowiadać na komunikaty. Operacje poszukiwania wraku nie przyniosły żadnego skutku.

 

Najbardziej znanym przypadkiem zaginięcia samolotu nad Trójkątem Bermudzkim jest lot 370 Malaysia Airlines z Kuala Lumpur do Pekinu, który zniknął z radarów 8 marca 2014 roku. Na pokładzie znajdowało się 239 osób. Chociaż szczątki samolotu zostały odnalezione po roku poszukiwań, ciał pasażerów nigdy nie odnaleziono.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: B
Portret użytkownika B

Redaktorka, która pracuje z nami od ponad 3 lat. Specjalizuje się w tematyce medycznej i zdrowym żywieniu. Często publikuje na portalu medycznym tylkomedycyna.pl


Komentarze

Portret użytkownika kateduli

"Najbardziej znanym

"Najbardziej znanym przypadkiem zaginięcia samolotu nad Trójkątem Bermudzkim jest lot 370 Malaysia Airlines z Kuala Lumpur do Pekinu, który zniknął z radarów 8 marca 2014 roku."

Ciekawe jaka mial trase ten samolot skoro zaginal nad Trójkątem Bermudzkim, Smieszne

Skomentuj