Kolejne olbrzymie osuwisko w Norwegii

Kategorie: 

Źródło: Anders Bjordal / NVE

Kilka dni po katastrofalnym osuwisku, które pochłonęło domy w norweskim mieście Alta, w kraju tym doszło do kolejnego takiego zdarzenia. Tym razem, inne osuwisko pochłonęło jedną z okolicznych dróg, tworząc wyrwę o głębokości 40 metrów i 50 metrach średnicy.

 

Na szczęście nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia, a sama droga była zamknięta od czasu ostatniego osuwiska. Miejscowa policja potwierdziła, że żadne domy budynki ani ludzie nie ucierpieli w wyniku najnowszego incydentu. Zdjęcia z miejsca zdarzenia wywołują jednak zrozumiały niepokój wśród mieszkańców regionu, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo.


Anders Bjordal / NVE

Nie wiadomo kiedy zapadła się ta droga. Spekuluje się iż doszło do tego w ubiegły piątek w godzinach wieczornych. Zniszczenie drogi zdecydowanie opóźni prace ekip zajmujących się wywozem gruzu. Jedyny szlak do miasteczka prowadzi obecnie drogą morską.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Kwazar

Kolejne osuwisko, bo to

Kolejne osuwisko, bo to wszystko z tego, że się ociepla na razie i zmrrryzmaźlina topnieje i się zapada.Ciekawe czy Norwegia przetrwa w związku z tym, czy cała się zpadnie ? A potem znowu zamarźnie ? Tyle apropo odnośnie artykułu.

Portret użytkownika Quark

A nie sądzisz ,że cieplej to

A nie sądzisz ,że cieplej to się robi od góry a nie od spodu ?? Taka dziura w ziemi może powstać jedynie wtedy gdy pod spodem jest pusta przestrzeń a powodów ich powstawania może być wiele np. wydobycie podziemnych złóż ropy i gazu bo przecież gdzieś musiały się te surowce pomieścić .. Istnieje też teoria mówiąca o tym ,że nasza planeta "pęcznieje" bo lawa wydobywajaca się ze szczelin na granicach płyt tektonicznych poszerza je a tym samym we wnetrzu ziemi tworzy się pustka tu i tam. Skorupa ziemska jest cienka jak skorupka jajka a pod spodem wszystko płynie..

Skomentuj