Kolejne obserwacje obłoków srebrzystych w Europie

Kategorie: 

Źródło: twitter.com / Chris Kranich wykonano 3 czerwca, 2014 w Kiel, Schleswig-Holstein, Niemcy

W ciągu ostatnich kilku dni doszło do wielu obserwacji obłoków srebrzystych, czyli świecących po zmroku chmur typu NLC (ang. Noctilucent Clouds). Nasza redakcja otrzymała doniesienia, że widziano te obłoki również nad Polską. Po raz kolejny wypatrzono je też w Niemczech.

 

Zwykle obłoki NLC powstają po zachodzie Słońca i można je oglądać 30 do 60 minut. Tym razem świadkowie z Kiel w landzie Schleswig-Holstein twierdzą, że chmury jaśniały przez dwie godziny. Chmury te są obecnie bardzo trwałe co sprzyja długim obserwacjom. Przeważnie widać je też przed świtem, który powoli je wygasza.

Źródło: twitter.com / Chris Kranich

Naukowcy twierdzą, że to normalne, ponieważ właśnie rozpoczął się sezon na obłoki NLC. Trwa on od późnej wiosny, przez całe lato. Podejrzewa się, że wywołuje je pył meteorytowy, który znajduje się w wyższych partiach atmosfery. Po raz pierwszy w tym roku Europejczycy mogli zobaczyć obłoki srebrzyste już 30 maja.

Źródło: twitter.com / @epicspace

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Admirał

Dzisiaj kolejny dzień

Dzisiaj kolejny dzień krystalicznie czystego nieba. Najmniejszych śladów po tzw. "opryskach". Mała nasycenie powietrza w parę sprawia, że mimo takiego samego natężenia lotów jak zawsze smugi się nie tworzą. Nie ma smug, nie ma cirrusów, nie ma na czym rozwijać teorii spiskowych o "opryskach".

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika Admirał

Dzisaj ceły dzień niebo

Dzisaj ceły dzień niebo czyste jak kryształ. No to ja się pytam gdzie te opryski? Nagle spadły na ziemi? A przecież niedawno jeden fanatyk tzw. AMR tłumaczył, że opryski utrzymują się wiele miesięcy. Twierdził nawet, że Ziemię otacza jakiś rodzaj bańki z oprysków. I co? Nagle bańka pękła czy spadła? Bardziej głupkowatej teorii od tej o opryskach nie szło wymyślić. Szczyt idiotyzmu.
 
EDIT: Admirał, Ty już przestań prowokować innych użytkowników.

Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów. STANISŁAW LEM

Portret użytkownika pako1205

"Czyste",to pojęcie

"Czyste",to pojęcie względne,bo mleczna zawiesina jest permanentnie widoczna na bezchmurnym niebie do momentu,kiedy zacznie się następna faza oprysków i resztki tego,co można jeszcze nazwać błękitem,zostaje pokryte sztucznymi,chemicznymi chmurami.Kilka przykładów,już wczorajszego dnia,które wykonałem przed południem.06.06.2014.

Strony

Skomentuj