Kolejne niezwykłe odkrycie podważa teorie odnośnie ewolucji człowieka! Czy homo sapiens pochodzi z Europy?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Teorie mają to do siebie, że przeważnie upadają. Jeszcze do niedawna wmawiano nam, że ludzkość miała swój początek w Afryce i to właśnie pierwotne hominidy, które dały początek rodzajowi ludzkiemu, a zamieszkujące ten kontynent, postanowiły go opuścić około 200 tysięcy lat temu. Wszystko to, w obliczu nowych zaskakujących odkryć paleontologicznych, okazało się kompletną bzdurą.

 

Jako pierwszy niezwykłego odkrycia w tym zakresie dokonał w 2002 r. polski paleontolog, dr Gerard Gierliński, który przebywał na wakacjach na Krecie. W trakcie jednego ze spacerów nad brzegiem morza zauważył niezwykłe ślady, który przypominały ludzkie. Po latach analiz doszedł do wniosku, że przodek homo sapiens. Okazało się, że ślady pochodzą sprzed 5,7 milionów lat! 

Ślady hominidów na Krecie odnalezione przez dr Gerarda Gierlińskiego

Według Teorii wyjścia z Afryki homo sapiens powstał około 300 tysięcy lat temu w Afryce i potem mniej więcej 40 tysięcy lat temu rozpoczął długą wędrówkę, w której zasiedlił cały świat. Teraz jednak okazało się, że najstarsze ślady hominidów na Czarnym Lądzie, pochodzące z Etiopii mają 2,8 mln lat więc odkrycie na Krecie dowodzi raczej, że przodkowie ludzi pochodzą raczej z Europy niż z Afryki. Dodatkowym potwierdzeniem tej nowej teorii jest sensacyjne odkrycie z Niemiec

Jeszcze starsze szczątki hominidów w Europie naukowcy odnaleźli w osadach rzeki Ren w pobliżu miasta Eppelsheim, na zachodzie Niemiec. Mowa o parze zębów należących do szokująco starożytnych hominidów, żyjących około 9,7 milionów lat temu!

Zdaniem naukowców, zęby nie wyglądały jak te okazy, które znajdowano dotychczas w Europie i Azji i są raczej bardziej podobne do zębów tak zwanych Australopiteków, rodzaju małp z rodziny naczelnych.  

"Ich cechy są podobne do tych występujących w Afryce, ale od 4 do 5 milionów lat starsze od nich. To wielki sukces, ale jednocześnie wielka tajemnica", mówi jeden z badaczy Herbert Lutz.

Zdaniem niemieckich specjalistów odkrycie może budzić wątpliwości co do ogólnie przyjętej idei migracji przodków ludzi z Afryki.  Zęby znajdowały się w odległości 60 cm od siebie. Naukowcy wierzą, że należą do tej samej osoby. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika inependent

Lubię ten portal i chętnie go

Lubię ten portal i chętnie go ogląam, ale nie mogę pojąć skąd biorą się takie pustaki piszący tak bzdurne komentarze. Ludzie, ewolucja nie polega na stwarzaniu oryginału dziełem przypaku, a na dostosowywaniu się organizmów /osobników/ do otoczenia w jakim żyją i /przetrwniu/ rozwoju tych osobników, które łatwiej się przystosowują i trwa ona w długim czasie, nie zauważalnym dla obserwatora. Ale co wam będę pisał - poczytajcie sobie o ewolucji, a potem wypowiadajcie się na ten temat. Nie zaprzeczam oczywiście, że człowiek może mieć pochodzenie poza ziemskie, ale ewolucja nie dotyczy tylko człowieka, ale wszystkich istot żywych.

Portret użytkownika śwaidomościowypiotr

Oglądałem jakiś program i tam

Oglądałem jakiś program i tam było że człowiek po katastrofie globalnej (wybuchu superwulkanu w Azji) gdzieś 300 tys. lat temu wyszedł z Afryki, a populacja przed katastrofą była w milionach po katastrofie spadła do kilkuset czy jakoś tak, w każdym bądz razie nowej ameryki tu nie dostrzegam

Portret użytkownika archeolog europejski

To na pewno są zęby

To na pewno są zęby praGermanina, zostawione dla potomnych w słusznym propagandowo i politycznie miejscu. Tyle lat szukali...Nareszcie mają...A tak poważniej czy z tak starych zębów mozna wyciągnąc jakieś DNA i je przebadać? To byłoby ciekawe.

Portret użytkownika dd

powstanie tak złożonego

powstanie tak złożonego "obiektu jak człowiek" fizycznie jest niemożliwe - teorie w fizyce są odwrotne niż teorie u ewolucjonistów. Przykład - czekam już parę lat i nadal dom mi się sam nie zbudował. Co więcej moi rodzice, dziadkowie ani nawet pradziadkowie nie zamieszkali w domu który się sam zbudował.

A z samymi teoriami kiedy i jak wyglądać miałby człowiek:

1) teorie oparte są na pojedynczych osobnikach

2) miejsce odnalezienia jest baaardzo przypadkowe

3) cała teoria może się z tego powodu opierać na odstających od reszty osobników wyjątkach

A co jeśli odnalezione szczątki należały do jakiegoś osobnika z wadami genetycznymi, który zagubił się gdzieś w odludnym terenie, gdzie nagle wpadł do błota, które z czasem stało się skałą i na tej podstawie jest pokazywana nasza historia!

 

Portret użytkownika inependent

Co ty nie powiesz? Czekasz i

Co ty nie powiesz? Czekasz i nie wybuował ci się samoistnie dom ! No to czekaj dalej. Twoim niedalekim przodkom jednak wybuował się sam, a była to jakaś jaskinia. A nawet twój Jezusek ponoć przybył w grocie zaadaptowanej na stajęnkę. Skąd biorą się tacy filozofowie jak ty? Bo ja natomiast nie widziałem również, żeby jakiś dom lub jakieś inne cudo techniki stworzył bozia !!! Jak coś takiego widziałeś to załącz zjęcie na forum - bęzie to ciekawe.

Portret użytkownika Janek Janek

Zgodzę się. Logika i

Zgodzę się. Logika i podstawowe obserwacje pokazują że nigdy w drodze przypadku nie powstanie żaden skomplikowany układ. Ale "naukowcy" szadtają milionami lat bo tak łatwiej zatrzeć logikę. Rozmyślałem ostatnio ze jeżeli ewolucja zeczywiscie ma miejsce to każda żywy organizm powinien mieć obszar w mózgu który zapisuje braki i "projektuje" nowe rozwiązania. A nikt takiego obszaru i funkcji nie odnalazł. Jeżeli nawet by była to tylko potwierdziłoby ze ktoś pierwszy ewoluujący organizm zaprojektował. Ale na ewolucje niestety nie ma dowodów. Co czyni z niej... czyżby nie wiarę? Ludzie nie chcą dziś wierzyć w Boga bo kojarzy im się z religiami. I kontrolą przez duchownych. Prawda jest taka że jesteśmy projektem wyższej cywilizacji. I rozsądnie powinnismy wziąć to pod uwagę bo każdy projekt który się buntuje kiedyś do godzi do resetu. 

Portret użytkownika zakaz skretu w lewo

nieee, pewnie, że nie

nieee, pewnie, że nie ewoluują Smile

no jak w mordę strzelił wyglądają w 100% jak ludzie obecnie Smile

zresztą wszystkie żywe organizmy wyglądają identycznie jak je kiedyś  "stworzono" , nie dostosowują się np do zmian klimatycznych Smile

a tak wogóle to ziemia jest płaska

dawać te minusy Smile

Portret użytkownika Medoff

A niech mi ktoś powie skąd

A niech mi ktoś powie skąd oni wiedzą ile lat temu coś sie wydarzyło szczególnie tak odległego jak pierwszy człowiek ? Dlaczego 7 mln a nie np 30 ? Skąd oni wiedzą że pierwsi ludzie żyli w Afryce żarli ziemie i puszczali ogniste bąki i stąd właśnie ten klimat w Afryce oraz kolor skóry... 

 

Jak dla mnie to takie p...lenie jak loty na księżyc czy zielona polska wyspa 

Portret użytkownika J

Wikipedia - Datowanie

Wikipedia - Datowanie radiowęglowe - pozdrawiam. P.s. pamietaj, że na tym świecie  są rzeczy ktore nie śniły się filozofom, a filozofowie nie zajmują się węglem radioaktywnym. Są od tego mądrzejsi ludzie.

Strony

Skomentuj