Kolejne niezwykłe odkrycie podważa teorie odnośnie ewolucji człowieka! Czy homo sapiens pochodzi z Europy?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Teorie mają to do siebie, że przeważnie upadają. Jeszcze do niedawna wmawiano nam, że ludzkość miała swój początek w Afryce i to właśnie pierwotne hominidy, które dały początek rodzajowi ludzkiemu, a zamieszkujące ten kontynent, postanowiły go opuścić około 200 tysięcy lat temu. Wszystko to, w obliczu nowych zaskakujących odkryć paleontologicznych, okazało się kompletną bzdurą.

 

Jako pierwszy niezwykłego odkrycia w tym zakresie dokonał w 2002 r. polski paleontolog, dr Gerard Gierliński, który przebywał na wakacjach na Krecie. W trakcie jednego ze spacerów nad brzegiem morza zauważył niezwykłe ślady, który przypominały ludzkie. Po latach analiz doszedł do wniosku, że przodek homo sapiens. Okazało się, że ślady pochodzą sprzed 5,7 milionów lat! 

Ślady hominidów na Krecie odnalezione przez dr Gerarda Gierlińskiego

Według Teorii wyjścia z Afryki homo sapiens powstał około 300 tysięcy lat temu w Afryce i potem mniej więcej 40 tysięcy lat temu rozpoczął długą wędrówkę, w której zasiedlił cały świat. Teraz jednak okazało się, że najstarsze ślady hominidów na Czarnym Lądzie, pochodzące z Etiopii mają 2,8 mln lat więc odkrycie na Krecie dowodzi raczej, że przodkowie ludzi pochodzą raczej z Europy niż z Afryki. Dodatkowym potwierdzeniem tej nowej teorii jest sensacyjne odkrycie z Niemiec

Jeszcze starsze szczątki hominidów w Europie naukowcy odnaleźli w osadach rzeki Ren w pobliżu miasta Eppelsheim, na zachodzie Niemiec. Mowa o parze zębów należących do szokująco starożytnych hominidów, żyjących około 9,7 milionów lat temu!

Zdaniem naukowców, zęby nie wyglądały jak te okazy, które znajdowano dotychczas w Europie i Azji i są raczej bardziej podobne do zębów tak zwanych Australopiteków, rodzaju małp z rodziny naczelnych.  

"Ich cechy są podobne do tych występujących w Afryce, ale od 4 do 5 milionów lat starsze od nich. To wielki sukces, ale jednocześnie wielka tajemnica", mówi jeden z badaczy Herbert Lutz.

Zdaniem niemieckich specjalistów odkrycie może budzić wątpliwości co do ogólnie przyjętej idei migracji przodków ludzi z Afryki.  Zęby znajdowały się w odległości 60 cm od siebie. Naukowcy wierzą, że należą do tej samej osoby. 


 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin
Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące.


Komentarze

Portret użytkownika śwaidomościowypiotr

Oglądałem jakiś program i tam

Oglądałem jakiś program i tam było że człowiek po katastrofie globalnej (wybuchu superwulkanu w Azji) gdzieś 300 tys. lat temu wyszedł z Afryki, a populacja przed katastrofą była w milionach po katastrofie spadła do kilkuset czy jakoś tak, w każdym bądz razie nowej ameryki tu nie dostrzegam

Portret użytkownika archeolog europejski

To na pewno są zęby

To na pewno są zęby praGermanina, zostawione dla potomnych w słusznym propagandowo i politycznie miejscu. Tyle lat szukali...Nareszcie mają...A tak poważniej czy z tak starych zębów mozna wyciągnąc jakieś DNA i je przebadać? To byłoby ciekawe.

Portret użytkownika dd

powstanie tak złożonego

powstanie tak złożonego "obiektu jak człowiek" fizycznie jest niemożliwe - teorie w fizyce są odwrotne niż teorie u ewolucjonistów. Przykład - czekam już parę lat i nadal dom mi się sam nie zbudował. Co więcej moi rodzice, dziadkowie ani nawet pradziadkowie nie zamieszkali w domu który się sam zbudował.

A z samymi teoriami kiedy i jak wyglądać miałby człowiek:

1) teorie oparte są na pojedynczych osobnikach

2) miejsce odnalezienia jest baaardzo przypadkowe

3) cała teoria może się z tego powodu opierać na odstających od reszty osobników wyjątkach

A co jeśli odnalezione szczątki należały do jakiegoś osobnika z wadami genetycznymi, który zagubił się gdzieś w odludnym terenie, gdzie nagle wpadł do błota, które z czasem stało się skałą i na tej podstawie jest pokazywana nasza historia!

 

Portret użytkownika Janek Janek

Zgodzę się. Logika i

Zgodzę się. Logika i podstawowe obserwacje pokazują że nigdy w drodze przypadku nie powstanie żaden skomplikowany układ. Ale "naukowcy" szadtają milionami lat bo tak łatwiej zatrzeć logikę. Rozmyślałem ostatnio ze jeżeli ewolucja zeczywiscie ma miejsce to każda żywy organizm powinien mieć obszar w mózgu który zapisuje braki i "projektuje" nowe rozwiązania. A nikt takiego obszaru i funkcji nie odnalazł. Jeżeli nawet by była to tylko potwierdziłoby ze ktoś pierwszy ewoluujący organizm zaprojektował. Ale na ewolucje niestety nie ma dowodów. Co czyni z niej... czyżby nie wiarę? Ludzie nie chcą dziś wierzyć w Boga bo kojarzy im się z religiami. I kontrolą przez duchownych. Prawda jest taka że jesteśmy projektem wyższej cywilizacji. I rozsądnie powinnismy wziąć to pod uwagę bo każdy projekt który się buntuje kiedyś do godzi do resetu. 

Portret użytkownika zakaz skretu w lewo

nieee, pewnie, że nie

nieee, pewnie, że nie ewoluują Smile

no jak w mordę strzelił wyglądają w 100% jak ludzie obecnie Smile

zresztą wszystkie żywe organizmy wyglądają identycznie jak je kiedyś  "stworzono" , nie dostosowują się np do zmian klimatycznych Smile

a tak wogóle to ziemia jest płaska

dawać te minusy Smile

Portret użytkownika Medoff

A niech mi ktoś powie skąd

A niech mi ktoś powie skąd oni wiedzą ile lat temu coś sie wydarzyło szczególnie tak odległego jak pierwszy człowiek ? Dlaczego 7 mln a nie np 30 ? Skąd oni wiedzą że pierwsi ludzie żyli w Afryce żarli ziemie i puszczali ogniste bąki i stąd właśnie ten klimat w Afryce oraz kolor skóry... 

 

Jak dla mnie to takie p...lenie jak loty na księżyc czy zielona polska wyspa 

Portret użytkownika J

Wikipedia - Datowanie

Wikipedia - Datowanie radiowęglowe - pozdrawiam. P.s. pamietaj, że na tym świecie  są rzeczy ktore nie śniły się filozofom, a filozofowie nie zajmują się węglem radioaktywnym. Są od tego mądrzejsi ludzie.

Portret użytkownika inzynier magister

Człowiek został stworzony,

Człowiek został stworzony, ale jak to się stało pozostaje tajemnicą Stwórcy ! Możliwe, że nasze ciała są ziemskie ale Bóg tchnął w nas swoje tchnienie, czyli życie ! To jest szok, a przecież już teraz naukowcy chcą naśladować Boga i bedą tworzyć cyborgi i inne ! Nie wiem dlaczego ludzie nie wierzą że jakaś potężna Inteligencjaa stwożyłą ludzi ?!

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika Janek Janek

Bo wg Biblii światem Rządzi

Bo wg Biblii światem Rządzi chwilowo jeden z potężnych butów który był blisko Stwórcy ale pomyślał ze może by się tak zbuntować. Stwórca pozwolił zbuntowanym ludziom na to żeby sami się rządzili razem ze pierwszym buntownikiem. ponieważ swoją postawą pierwsi ludzie i ten że buntownik zakwestionowali że to Bóg powinien rządzić Stwórca dał czas aby pokazać jak wyglada rzycie na własną rękę. I wygląda tak jak dziś wygląda świat... . Niestety ludzie dają sobą łatwo manipulować. A buntownik nazwany jest "ojcem kłamstwa" więc siłą rzeczy w świecie pod jego panowaniem prawdę trudno ofnaleźć. Jak mówi Biblia prawda będzie dla Świata głupstwem...

Strony

Skomentuj