Kolejne naloty Izraela w Syrii - możliwe straty agresora

Kategorie: 

Źródło: Public domain

O godzinie 2:40 ostatniej nocy syryjska obrona przeciwlotnicza odpaliła cztery rakiety przeciwlotnicze w stronę czterech izraelskich myśliwców, które naruszyły przestrzeń powietrzną Syrii. Incydent potwierdzają obie strony.

 

Agencja Al-Masdar News donosi, że cztery samoloty izraelskie, nadlatujące z Jordanii, zaatakowały pozycje armii syryjskiej w okolicach Palmiry ( bazę lotniczą T4). Syryjska obrona przeciwlotnicza odpowiedziała odpaleniem czterech rakiet typu S-200 Wega w stronę intruzów. W wyniku ostrzału miał zostać zestrzelony jeden izraelski samolot a drugi uszkodzony. Izraelski samolot miał spaść na teren tak zwanej "Niebieskiej Linii" czyli strefie demarkacyjnej pomiędzy Libanem a Izraelem.

Powyżej system S-200 Wega

Izraelski Haaretz informuje natomiast o incydencie  w okolicach Al-Quneitra na Wzgórzach Golan. Izraelskie samoloty maiły jednak zgubić syryjskie rakiety. Jedna z syryjskich rakiet przeleciała granicę obu wrogich państw i został przechwycona oraz zniszczona przez izraelski system przeciwrakietowy Arrow.

 

System Arrow włączył także syreny alarmowe na terenie północnego Izraela po tym jak wykryto wspomniana rakietę nad terytorium Izraela. Wszystko wskazuje na to, że reżim w Tel- Avivie dokonał minionej nocy minimum dwóch nalotów na terenie Syrii. Tym razem spotkał się jednak z adekwatną odpowiedzią Syrii.

 

Takich incydentów należy się spodziewać częściej w najbliższym czasie, ponieważ wojska syryjskie kończą przygotowania do długo oczekiwanej ofensywy mającej na celu zlikwidowanie terrorystycznej enklawy wokół miasta Daraa.

 

Terrorystyczne bandy utrzymują od początku wojny kontrolę obszaru graniczącego z Izraelem i Jordanią, skąd uzyskują zaopatrzenie i pomoc medyczną dla ranionych w walkach terrorystów.    

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (3 votes)
Opublikował: leszekczarny
Portret użytkownika leszekczarny


Komentarze

Portret użytkownika BigStan

Żmijowe plemię zawsze się

Żmijowe plemię zawsze się wpiernicza w nie swoje klimaty, lecz każdy łomot jaki dostanie to miód na rany tych, jakich "zagraniczna polityka" obrzezańców doprowadziła do rozpaczy.

Mam nadzieję że Rosja nie zostawi Syrii na pastwę tych typów, tylko stanie do obrony przeciw barbarzyńcom z pod znaku wiadomej gwiazdy.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika ACHILES

JEŚLI SIĘ POTWIERDZĄ TE

JEŚLI SIĘ POTWIERDZĄ TE INFORMACJE, TO MOŻNA RZEC nareszcie, ALE I NIESTETY DLA ŚWIATA .

BO TO BY ZNACZYŁO NI MNIEJ, NI WIĘCEJ, ŻE WIELKA III WOJNA ŚWIATOWA SIĘ ZACZYNA NA WIĘKSZĄ, A MOŻE I NAWET, NA PEŁNĄ SKALĘ.

Że przypomnę tylko, że parę dni temu w Rosji u Prezydenta Putina był przyjmowany Binjamin Netanjahu i najwidoczniej, nie otrzymał tego czego oczekiwał, więc postawiły szatańskie siły, na PEŁNĄ KONFRONTACJĘ Z ROSJĄ I CHINAMI. 

Bo na wodach CHIŃSKICH, już też mają rozmieszczone swoje statki i stateczki szatańskie, a do Nas i krain nadbałtyckich już dotarł cały szatański pancerny złom przeznaczony, do utylizacji . 

JEŚLI TAK, TO BOŻE MIEJ DOBRYCH LUDZI W SWEJ OPIECE. 

Skomentuj