Kolejne kraje uznały istnienie państwa Palestyny

Kategorie: 

jenintv.net
Świat jest obecnie na dobrej drodze do rozwiązania konfliktu między Izraelem a Palestyną. Rozwiązaniem tym miałoby być utworzenie dwóch oddzielnych, niezależnych od siebie państw, do czego może dojść nawet w najbliższych kilku latach.

 

Na konflikt izraelsko-palestyński zwrócono w ostatnim czasie większą uwagę. Wszystko to za sprawą ostatniego konfliktu zbrojnego, w trakcie którego zginęło ponad 2 500 osób, z czego znaczna większość to palestyńscy cywile. Podczas tej wojny, mieszkańcy wielu krajów protestowali przeciwko bombardowaniu Strefy Gazy, domagali się natychmiastowego wstrzymania wszelkich działań i wzywali Izrael do zakończenia okupacji.

 

Zarówno Unia Europejska jak i kraje członkowskie wyrażają poparcie dla idei utworzenia niezależnego państwa Palestyny. Poszczególne kraje w sposób symboliczny uznały Palestynę - mowa jest o Szwecji, która dokonała tego w październiku, oraz o Francji i Islandii, które w dniu dzisiejszym poszły podobnym śladem.

 

Sam pomysł jest krytykowany ze strony samego Izraela i jego największego sojusznika - Stanów Zjednoczonych. Kraje te twierdzą, że uznanie państwa Palestyny jest poważnym błędem; że przeszkadza to w negocjacjach i utrudnia osiągnięcie porozumienia. Jednak ile to można czekać na rozwiązanie konfliktu, który trwa przecież od kilkudziesięciu lat?

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Maja

Kolejni idioci uznają twór

Kolejni idioci uznają twór pod nazwą Palestyna, i kolejni idioci się tym zachwycają. Czy naprawdę nie dochodzi do waszych głów, że jedynym regionym na Bliskich Wschodzie, gdzie chrześcijanie czują się bezpieczni (i inne mniejszości) jest Izrael?? Czy naprawdę nie dochodzi do waszych pustych głów, że tzw. Palestyna to rywalizujący Hamas i Fatach, którzy wyżynają się nawzajem i malwersują pieniądze z UE (czyli nasze), kasę z USA i krajów Zatoki?? Czy nie pamiętacie (pewnie nawet nie znacie) historii z roku 1948, gdy kraje islamskie Egipt, Jordania i  inne, Żydów mieszkających tam od pokoleń wyrzucili zagrabiając ich majątki i jedynym miejscem, gdzie mogli się schronić był powstający Izrael? A ofiary holokaustu?? Często jedynym ich miejscem schronienia był właśnie Izrael. Uchodźcy Palestyńscy w 1948 zostali uchodźcami przez propagandę arabską, bo to arabowie wszczęli wojnę w 1947r. z Izraelem i nigdy niezaakceptowali uchodźców palestyńskich. Oni nawet niezaakceptowali rezolucji ONZ o podziale Mandatu Palestyny na państwo żydowskie i Palestyńskie. Ale was to nie obchodzi, a dlaczego? Mnie interesują fakty,  jestem chrześcijanką, nie mam kompletnie żadnych powiązań z Izraelem, ale dla mnie wartościową księgą jest biblia. Wy wolicie  widocznie koran i tę dziwaczną symbiozę zachodnich lewaków z islamem, powtarzacie kropka w kropkę propagandę imamów muzułmańskich. Dziwne to jest, że ignorancja jest zawsze propalestyńska. Kochajcie się w Palestyńczykach, ale ciekawa jestem , czy chcielibyście mieć ich za sąsiadów.

Portret użytkownika Hathor

Uff.. Takich bredni dawno nie

Uff.. Takich bredni dawno nie czytałem. Następna nawiedzona, widać to w użyciu terminu holocaust - to słowo klucz.  Twoja wypowiedź to prowokacja. Tylko jedna nacja uważa, że ma wyłączność na używanie slowa holocaust.  

Portret użytkownika Daro

Eh Maju. Poczytaj o powstaniu

Eh Maju. Poczytaj o powstaniu państwa Izrael, to trochę Ci sie przejasni. To jkby Ci ktos przyszedł dzis w południe, wkopał słupy wokoło Twojej miejscowości i powiedział: dziś tuu jest Izrael. Ty mówisz ale jak to? A oni Ci pałką w łeb, siedx cicho i do roboty... Ty sie stawiasz i krzyczysz do sasiednich wiosek, ze Cie napdli, wiec ida z pomoca i mamy pierwsza wojne tam... przy czym ów Izrael został napompowany bronią najnowsza zawsze. No i w końcu siedzisz cicho spacyfikowana... wokolo na siłe budują osiedla, zajmuja Twoje pole, bo teraz tu będzie osiedle, posuń sie, bo będzie osiedle. Ty protestujesz i znów Cie pacyfikują. Biedniejesz, bo dla Ciebie sa tylko najniżwej płatne prace... Ngle nie masz wody w kranie... co jest mówisz? No cysterna na wode sie zepsuła, trzeba naprawić... Izraelski urzędnik mów, że tylko koncesjonowani moga Ci naprawić cysterne... póki co beczkowozy... co raz mniej wody, spóxniajace sie beczkowozy, a Ciebienei stać na "koncesjownowanego naprawiacza". Zgłasza sie organizacja humanitarna, ze Ci naprawi tę Twoją cysternę w sposób "koncesjonowany", ale ... urzednicy zamykaja przypadkiem jednego, czy dwóch z tej pomocy humanitarnej, bez wyjasniania dlaczego... "bezpieczeństwo państwa" pada (przypadek zatrzymania polaka w Iraelu, własnieod napraiwnia tych cystern)... Ty dalej bez wody... wybucha bąba, pekają granaty w czesci, gdzie "wyparto" juz rodzimych palestyńczyków... krzyk Izraelskich panów: terroryści! Najazd na Twoją część, spalenie ogórdka... nie było wody, nie ma jedzenia... przy okazji spychacz przepycha Twój płot na pół dzialki, bo nie chciałaś dac po dobroci ziemi pod osiedla, to sami wzięli przy kolejnej pacyfikacji... znów jestes cicha, spacyfikowana... zastrzelili Ci dzicko, bo rzucuiło kamieniem w żołnieża, który bił tam kogoś sobie, albo nie dał wrócić do domu odcinając ulice... kompletna rozpacz, drugie dziecko w desperacji przyłącza sie do organizacji terrorystycznych naprawdę... W końcu spokój... o, widzisz rope u siebie na reszcie działki! Będziesz miała kasę! A tu widzisz, jak podejrzany typek, zdecydowanie chowający sie przed palestyńczykami odpala granatnik w kierunku osiedli izraelskich sąsiadów... I krzyk, terroryści znów zaatakowali! Ty widzisz, że to nei był palestyńczyk, a jakis dziwny typ, który pognał do osiedli izraelskich... no ale wojna jest zajmuja Ci teraz te część działki z ropą... i krzyczą, w świecie, ze teraz to nie zatrzymaja sie, aż do morza nie dotrą.... itd od 67 lat
I co tu jest sztuczne? Rodzimi mieszkańcy, którzy nie chca ojcowizny zostawic, nawet gdy mają tak utrudniane życie jak woda prąd i inne? Dla spokoju tam własnie trzeba szybko to państwo palestyńskie ustanowic, by "wypieranie" (ładniejsze słowo, niż eksterminacja, czy holokaust) przestało byc wewnetrzną sprawą państwa Izraelskiego, a miała szanse stać sie problemem międzynarodowym!
Pozdrawiam i polecam tez lekturę pism o tym, jak sami Żydzi podchodzili do tworzenia sie Izraela jeszcze w czasach wojny i przed wojną o działalności Agencji Żydowskiej (taka nazwa) Zdziwisz sie niejeden raz.

Portret użytkownika SurvivorMan

Aha... I jeszcze jedno... Jak

Aha... I jeszcze jedno... Jak już poruszyłaś kwestie religijne i to, co kto woli:
Ustalmy fakty: Chrześcijaństwo, Islam i Judaizm, to ekspansywne semickie religie, których fundamentem jest jedna i ta sama księga zbrodni - Biblia!
Różnica tylko jest w okresach, w których dana religia dopuszczała się mordów na niewiernych... 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Dalej używaj telewizora

Dalej używaj telewizora zamiast mózgu, to będziesz jeszcze mądrzejsza...
Jest późno, rano idę do pracy i nie chce mi się nawet rozpoczynać dyskusji, prostującej twoje farfocle rodem z żydomediów... Może kto inny będzie miał więcej cierpliwości i siły i tobie to wyjaśni...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika SurvivorMan

Kolejny dowód na  istnienie

Kolejny dowód na  istnienie syjonistycznego tworu o nazwie USrael... Jedna wielka syjonistyczna rodzinka... Krawaciarze w Waszyngtonie nie mogą myśleć inaczej... Przecież ich kraj pożycza pieniądze na procent od Żydów, jak by to wyglądało... 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika hal-9000

W pierwszej kolejnosci

W pierwszej kolejnosci najwiekszym niebezpieczenstwem bylo uznanie panstwa izrael. Izrael rozrasta sie na palestynie jak rak na zdrowych komorkach. Jakos przed 2 wojna swiatowa nie bylo wiekszych problemow z terroryzmem itp. hmmm mam nie bylo czegos takiego jak izrael, no chyba ze sie myle. Choc z drogiej strony ... nie kur....a nie myle sie

Skomentuj