Kolejne kłopoty ze skażoną wodą w Fukushimie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nowe informacje z Fukushimy brzmią podobnie do dotychczasowych. Jest poważny kłopot ze skażoną wodą, której nagromadzono w wielu miejscach. Musi być tam jednak bardzo wiele przecieków gdyż raz za razem znajduje się kolejne nagromadzenia dużej ilości wysoce radioaktywnej wody, której nikt sie tam nie spodziewał.

 

Operator zakładu, firma TEPCO poinformowała, że w nowo zidentyfikowanym nagromadzeniu wody zmierzono 3200 bekereli na litr płynu przy normie wynoszącej 150 bekereli. Istnieje niebezpieczeństwo, że woda przeniknęła, lub przenika do wód gruntowych.

 

Według TEPCO zidentyfikowany wyciek to 300 ton wody zawierającej stront-90 oraz inne radionuklidy w dozach tysiące razy większych niż normy. Rząd japoński oświadczył, że konieczne jest zbudowanie kosztem pół miliarda dolarów, specjalnych barier ze sztucznej zmarzliny, aby oddzielić okolice zakładu od przepuszczalnej warstwy ziemi prowadzącej do skażenia wód gruntowych.

 

 

Źródła:

http://www.csmonitor.com/Science/2013/0903/Fukushima-Japan-plans-to-corral-radioactive-wat...

http://www.itar-tass.com/c96/870657.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Polakmały

A zbiorników jest oficjalnie

A zbiorników jest oficjalnie 300 każdy 1,000,000litrów.
Całkiem spore te baseniki/zbiorniki, co nie?
Ale nikt nie wypowiada się czy one zostały skonstruowane by wytrzymać jakiekolwiek trzęsienie ziemi, pewnie dlatego że powstały powiedzmy ekspresowo (jak kawa).
To też podstawa jest z wylanego betonu ale ściany w pierwszych powstały z pustaków następne dopiero  wzmacniano obramowaniem ze stali, można to zaobserwować z materiałów ogólno dostępnych (zdjęć  elektrowni jak i video na tej stronie).
Ktoś coś wie na ten temat, podziel się wiedzą !!!

Portret użytkownika N1KT

zbiorników w tej chwili jest

zbiorników w tej chwili jest ponad 750 a do tego już 4 czy 5 raz jest spust tej super skażonej wody do oceanu. 

1 litr takiej wody nie ma już 3200Bq tylko ileś tam setek tysięcy Bq na litr. Wykańczają wszystko co żywe na tej planecie tymi spustami wody.

Media na całym świecie pokazały fałszywe reaktory mówiąc że to te w Fukushimie Daiichi  https://t.ly/8ZLt

Special Guest DANA DURNFORD AnTi-NuCleAr Activist, joins me for his Talk, prt 3: Fukushima, Fallout  https://t.ly/jSWVH

Skomentuj