Kolejne kłopoty z prawem Hillary Clinton i Donald Trump po raz pierwszy wygrywa w sondażach

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Amerykańscy zwolennicy socjalizmu mają problem. Ich kandydatka, Hillary Clinton, popada w coraz większe tarapaty w związku z kontrowersjami w sprawie wykorzystywania niezabezpieczonego serwera pocztowego. Dodatkowo gęstnieje atmosfera wokół Fundacji Clintonów, która jest oskarżana w pośredniczenie w korupcji.

 

Za kandydatką demokratów ciągnie się seria skandali. Największy z nich, zakładający, że Hillary Clinton będąc Sekretarzem Stanu, naraziła bezpieczeństwo USA, stosując niezabezpieczony serwer pocztowy do przesyłania tajnych informacji. Sprawę próbowano wyciszyć i ostatecznie w lipcu FBI stwierdziło, że było to nadużycie, ale nie przestępstwo. Nikt nie wie co teraz odnaleziono, ale wiadomo, że James Comey musiał ogłosić, że śledztwo jest wznowione, bo gdyby tego nie zrobił niektórzy agenci FBI grozili pójściem z tym do prasy. Ostatecznie zatem wiemy, że coś jest, co nie pozwoli się tak łatwo wywinąć Clintonowej, ale dowiedzieliśmy się tego zaledwie 11 dni przed wyborami, więc naturalne jest to, że jej sztab oskarża FBI o próbę wpłynięcia na wynik wyborów.

 

Bardzo możliwe, że to jeszcze nie koniec rewelacji, które mogą pogrążyć kandydatkę amerykańskiej lewicy. FBI opublikowało tez tajne archiwa z 2001 roku. Z dokumentów wynika, że Bill Clinton, w ostatnich dniach swojej prezydentury ułaskawił znanego finansistę oskarżanego o oszustwa podatkowe, Marca Richa. Potem jego żona przekazała na Fundację Clintonów równowartość 450 tysięcy dolarów. FBI sugeruje, że to łapówka za ułaskawienie. Padają sugestie, że takie transakcje wiązane skutkujące wpłatami na konta tej fundacji, miały też miejsce w czasach, gdy Sekretarzem Stanu była Hillary Clinton.

W międzyczasie amerykańskie sondażownie zaczęły już urealniać wyniki i nie przedstawiają już wielkiej przewagi Clinton. W kilku badaniach wygrywa Trump, a każdy dzień poprawia jego sytuację. Jedyne co mogą na niego znaleźć przeciwnicy to kilka rubasznych żartów sprzed 15 lat i niechęć do wynajmowania swoich mieszkań czarnoskórym ... w 1973 roku. Teraz, gdy wszyscy wspierający Hillary Clinton widzą kolejne wypływające skandale, nie pozostaje im już chyba nic innego jak zakryć uszy, oczy, przestać oglądać telewizję, wyłączyć internet i głosować w czambuł na potencjalną kryminalistkę udając, że jest ona kimś innym. Im bliżej do wyborów tym bardziej widać jaką obrazą dla intelektu jest popieranie kogoś takiego jak ona.


Trzeba też pamiętać, że nawet jeśli w wyborach, które już 8 listopada, wygra Donald Trump, to i tak nie wiadomo czy będzie prezydentem, bo w Stanach Zjednoczonych liczą się tak zwane głosy elektorskie. Dysponują nimi elektorzy, którzy są wybierani przez społeczność lokalną. Z mocy prawa nie mogą nimi być urzędnicy oraz parlamentarzyści. Najczęściej zostają nimi politycy dwóch wiodących partii, dlatego można podejrzewać, że jeśli naród się pomyli spróbują dokonać jakiegoś szachrajstwa na wzór ostatnich wyborów w Austrii.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Konfederacja Słowiańska

Czy wygrana Trumpa da nam

Czy wygrana Trumpa da nam pokój? http://polski.blog.ru/222392067.html

Szereg obserwatorów politycznych twierdzi, że wybory prezydenckie w USA niczego nie zmienią - Stany Zjednoczone mają określoną strategię (utrzymanie świata jednobiegunowego), a pretendenci do władzy nad światem (Rosja, Chiny, Indie) też mają swoją strategię (zbudowanie świata wielobiegunowego).

Jedni atakują nieprzerwanie drugich - i odwrotnie:

a/ atakują się na terenie państw trzecich: np. Polska, Białoruś, Wenezuela (wersja soft) oraz np. Ukraina, Turcja, Syria, Irak (wersja hard);

b/ atakują się bezpośrednio: np. próby wzniecenia tzw. błotnej rewolucji w Rosji w l. 2011-2013, czy akcja Okupuj Wall Street w USA w l. 2011-2012.

Ta rywalizacja przynosi wielkie straty materialne i ludzkie - straszliwie cierpią niczemu niewinni.

Stąd tak ważne jest zrozumienie, że pokój na ziemi nie zależy od zwycięstwa repezentanta tej, czy innej frakcji socjalistów na Zachodzie (czy na Wschodzie), lecz od zastąpienia myślenia socjalistycznego (utopijnego) przez filozofię personalistyczną.

Tym niemniej, można się dziś zgodzić z hasłem: "For peace & freedom must win TRUMP"

http://stat8.blog.ru/lr/102bdcce4ac4615594742143d6ff6f6e

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Czy Donald Trump odzyska Lwów

Czy Donald Trump odzyska Lwów - dla Polski ?!

Babcia D Trumpa Elżbieta Jankowska, była Polką, z Lwowa. Podczas kampanii prezydenckiej D Trump, wspomniał obietnicę, którą kiedyś przedstawił Babci: "Kiedyś odzyskam dla Polski Lwów". Czy ta obietnica ma szansę spełnienia? Babcia Donalda Elżbieta Jankowska, była Polką. Brała udział w obronie Lwowa w 1918-1919 roku. Została dwa razy ranna. Po zakończeniu wojny wyemigrowała do Ameryki. Poślubiła tam Friedricha Trumpa, z którym na Alasce, zbudowała sieć restauracji.
Donald Trump, na jednaj z konferencji prasowych w 2015 roku w ramach kampanii prezydenckiej wspomniał:
"Kiedyś obiecałem babci, że odzyskam Lwów dla Polaków - i zamierzam tego słowa dotrzymać"...

Portret użytkownika X

tylko musisz się jeszcze

tylko musisz się jeszcze zastanowić czy jej nazwisko pisało się w oryginale Jankowska, czy Jankjewska.  Bo to spora różnica Smile

PS teraz w Londynie jest więcej Polaków niż było we Lvovi, więc może niech odzyska Londyn? Tam bogate City jest i kilkadziesiąt ton polskiego złota.

Portret użytkownika Eva11

to juz w taki sposob

to juz w taki sposob zjednoczeni nie wiadomo w czym ,chca sie wkrasc w laski Polakow i przeciagnac na swoja strone ?

nie badz smieszny dzadku ,oni niech lepiej sprawdza co tak wogole do nich nalezy ....

Naród, który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się. Trzeba wierzyć w swą wielkość i pragnąć jej. S Wyszyński,

W Polsce bije serce swiata(N. Davies ) a czy Twoje bije dla niej? 

Portret użytkownika Stefan WIelki

Tu macie przykłąd, jak

Tu macie przykłąd, jak manipuluje się społeczeństwem przy pomocy sondaży. Stado idzie za większością, dlatego forowano Clinton. Teraz wyniki się urealnia, aby nie było zbyt wielkich różnic pomiędzy sondażami i wynikami wyborów, które tak czy onaczej będą manipulowane. Afera z mailami trwa od miesięcy i nie mogła pozbawić Bitch 10% przewagi. Patrzymy, uczymy się. U nas robią to samo.

Skomentuj