Kolejne herezje papieża Franciszka, czy w kościele katolickim czeka nas schizma?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Papież Franciszek wciąż szokuje swoimi heretyckimi teoriami stojącymi w sprzeczności z dotychczasowym nauczaniem kościoła. Argentyński duchowny pełniący obowiązki papieża stwierdził na przykład, że teoria wielkiego wybuchu i ewolucji są prawdziwe, a Bóg nie jest "magikiem z różdżką".

Doprawdy trudno nadążyć za rozumowaniem tego papieża. Jego "nauczanie" szokuje coraz więcej duchownych i wiernych. Tym razem wyznał on, że teoria Wielkiego Wybuchu i teoria ewolucji są prawdziwe. Nawet naukowcy nie są tego pewni, bo przecież formalnie to nadal tylko hipotezy, które próbuje się zweryfikować. Jednak dla głowy kościoła okazuje się to czymś pewnym.

 

Jakby tego było mało, człowiek, który powinien wzmacniać wiarę i prowadzić wiernych kościoła katolickiego, podważa rolę Boga w powstaniu świata sugerując, że nie jest on jakimś magikiem z różdżką.Czy w takim razie według pana Bergoglio Bóg w ogóle istnieje? 

 

Powyższe szokujące twierdzenia papieża padły w 2014 roku, podczas tak zwanej Pontyfikalnej Akademii Nauk. Słowa papieża są ciosem dla teorii kreacjonizmu i tak zwanego "inteligentnego projektu", co stanowi zaprzeczenie nauczania poprzednich papieży. Coraz więcej dziwacznych wypowiedzi aktualnego papieża wywołuje zdziwienie wielu wiernych. Może to też ostatecznie doprowadzić do schizmy.

 

Aby nieco złagodzić głoszone herezje, papież dodał, że uznane przez niego za prawdziwe hipotezy naukowe nie wykluczają jednak jego zdaniem istnienia stwórcy. Eksperci zwracają uwagę, że twierdzenia papieża Franciszka podważają zupełnie to co mówi papież Benedykt XVI, ale doszukują się śladów podobnego myślenia w kontekście teorii ewolucji u papieża Jana Pawła II oraz papieża Piusa XII.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.8 (5 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Paweł82

Watykan ma wielki teleskop na

Watykan ma wielki teleskop na Alasce i opasłe archiwum, w którym skrzętnie skrywa przed ludzkością wiele tajemnic po to, aby utrzymywać ludzkość w niewiedzy i niewolnictwie. Według mnie odpowiedź brzmi - tak to będzie ostatnia schizma w kościele katolickim, która nastąpi jak sądzę jakoś w przyszłym roku lub w 2018 i zakończy ostatecznie istnienie tej zakłamanej, fałszywej religii jaką jest katolicyzm. Zresztą wszystkie religie niedługo upadną i papież do tego dąży. Chodzi o to, aby ujawnić światu prawdę, że istnieje tylko jeden Stwórca tego świata i Wszechświata i całej ludzkości i że wszystkie religie to kłamstwa. Poza tym nie jesteśmy i nigdy nie byliśmy sami we Wszechświecie. Dowodów jest dużo, choćby szkielety wielkich ludzi znalezione w Azji. Ugrzęźnięcie ludzi w doktrynach i dogmatach jest  tak wielkie, że Franciszek nie może ujawnić prawdy od razu, więc robi to na raty. Za 5 lat ten świat będzie już zupełnie inny.

 

Portret użytkownika Wiesiu

Trochę presadziłeś. Kościół

Trochę presadziłeś. Kościół jest dobry, jak socjalizm, który należało zmodyfikować i byłby sto razy lepszy niż kapitalizm. Kościół pozostanie na zawsze, bo nawet nie miałbyś się do kogo modlić. Jak stało się na wielu planetach innych cywilizacji.

Portret użytkownika Cezary

To nie jest twierdzenie

To nie jest twierdzenie heretyczne ale oficialne stanowisko kościoła od wielu lat. Ale wielu duchownych nie kieruje się badaniami watykańskich ośrodków badawczych i teologicznych ale własną wiedzą wyniesioną ze szkół z czasów komuny. Dla porównania gdy byłem w liczełum miałem katechetę/księdza, który wychował się i uczył w seminarium we Włoszech i właśnie taką wiedze nam przekazywał (oraz uszkarzał się na zaczofanie i brak wiedzy w Polsce). Osoba ta była bardzo oczytana miło i zeczowo się z nim rozmawiało oraz potrafił swietnie przykuć uwagę co nie mogę powiedzieć o jego poprzedniku który jedyne co potrafił to grac na gitarze i klepac modlitwy.

Portret użytkownika wolf12345

Jak Franc rozwali kosciółek

Jak Franc rozwali kosciółek od środka to otworzę szampana i będę miał bekę z katolickiej propagandy i fake news tego portalu.

ps. Napiszecie może coś wreszcie o gwałconych ministrantach i dziewczynkach na plebaniach czy cenzura i lizanie tyłka Kaczyńskiemu zobowiązuje?

Portret użytkownika wolf12345

"Głupi wolfie... "teoria

"Głupi wolfie... "teoria"inteligentnego projektu to oczywistość, której udowadniac nie trzeba, bo sama matematyka i prawa fizyczne tego dowodzą, iż Wszechświat został zaprojektowany i inteligentnie zrealizowany."

Głupi to ty jesteś raku i twoje pseudonaukowe wysrywy. "Której udowadniać nie trzeba" aha no przecież xDDD [...EDIT...]

 

Naruszenie regulaminu ZnZ. @MOD

Strony

Skomentuj