Kolejne dowody wskazują że koronawirus wydostał się z laboratorium w Wuhan

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Jak donosi Washington Post, amerykańscy dyplomaci już przed dwoma laty ostrzegali władze USA, przed wadliwymi procedurami w chińskim laboratorium w Wuhan. Czy może to oznaczać, że historia o targu rybnym i zupie z nietoperza, zostanie wreszcie ostatecznie odrzucona?

 

Donald Trump zapytany o te doniesienia zauważył jedynie, że coraz więcej mówi się na ten temat, zapewniając przy tym iż trwa śledztwo w tej sprawie. Rzekomo, pracownicy amerykańskiej ambasady już dwa lata temu informowali o ryzykowanych eksperymentach prowadzonych w laboratorium, z wykorzystaniem koronawirusów żyjących w nietoperzach.


Prezydent USA wyraził również swoje wątpliwości dotyczące oficjalnych danych podawanych przez CHRL, odnośnie liczby zarażonych i zmarłych z powodu epidemii. Światowa dyskusja na temat zatajania stanu epidemii przez Chiny trwa już od dłuższego czasu. Pierwsze wątpliwości pojawiły się po raptownym i niespodziewanym skoku zarażeń we Włoszech, a następnie w krajach Europy zachodniej i w Stanach Zjednoczonych.

Warto tu przypomnieć, że jeszcze w 2017 roku, na łamach czasopisma naukowego Nature ukazał się artykuł, w którym ostrzegano przed wydostaniem się niebezpiecznego wirusa z laboratorium badawczego w Wuhan. Aby pracować nad najniebezpieczniejszymi patogenami na świecie laboratorium musi spełniać kryteria dla najwyższego poziomu bezpieczeństwa biologicznego BSL-4. Na całym świecie powstało niewiele tego typu obiektów badawczych. Chiny uruchomiły swoje pierwsze laboratorium do badań nad patogenami w 2017 roku. Jednak teraz wygląda na to, że już w rok później pojawiły się wątpliwości co do używanych w nim środków bezpieczeństwa.

 

We wspomnianym artykule wskazano, że laboratorium zajmie się między innymi badaniem gorączki krwotocznej krymsko-kongijskiej, Ebolą, wirusami SARS i Lassa. Biolog molekularny Richard Ebright przypomniał, że wirus SARS już kilka razy zdołał opuścić silnie zabezpieczone obiekty w Pekinie. Nie wiadomo, czy nowy wirus przypadkiem opuścił wspomniane laboratorium, lecz pewne jest, że władze Chin nie przyznałyby się publicznie do takiego błędu. Nawet doniesienia Washington Post, raczej nie zmienią tego stanu rzeczy.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.5 (2 votes)
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Lommo

Ten Covid  jest na tyle

Ten Covid  jest na tyle przemyślny że obstawiać by można raczej obcą cywilizację. W Chiny można raczej słabo wierzyć w kwestii wynalazczości gdyż bardziej Chiny słyną z kopiowania. Natomiast jeżeli to jednak wydostało się z laboratorium w Wuhan , to sądząc po "jakości" montażu różnych chińskich wyrobów - czyli całkowicie bezmyślnego wciskania i wkręcania części - trzeba rozkręcać ustrojstwa  na czynniki pierwsze i skręcać prawidłowo, to niby czemu wykluczyć że i w  takim laboratorium nie brakuje partaczy .

Portret użytkownika ARTUR

W świetle dotychczasowych

W świetle dotychczasowych działań rządów na świecie można śmiało powiedzieć że jest to Plaga . Wszystkie rządy zostały zaskoczone i były nieprzygotowane na epidemię , możliwe że pracowali nad czymś co pozwoli przejąć władzę przez NWO lecz atak nastąpił wszędzie i gwałtownie niszcząc największe " potęgi " i oczywiście najbardziej uderzając w kraje które od zawsze były największymi mordercami ludzi . Patrząc strategicznie to największą porażkę doświadcza się gdy w trakcie przygotowania do ataku następuje atak strony przeciwnej , wtedy obrona pęka i zagłada jest pewna .Teraz przygotujmy się na wrzące lato i uchodżców z południa Europy czyli Włochów , Hiszpanów ,Portugalczyków , Greków , Francuzów .

Portret użytkownika osa

Komisja pod skrzydłami Trumpa

Komisja pod skrzydłami Trumpa nie różni się tak bardzo od komisji Macierewicza.

Od początku wiedzą co mają udowodnić i to zrobią. Jedyną szansę na ratrunek swojej 'twarzy' przed Ameryką Trump upatruje w udowodnieniu spisku z Chin...

Skoro dało się 'udowodnić' tajne badania Iraku na potrzeby wywołania wojny, to coś takiego to betka...

Portret użytkownika SurvivorMan

"Jak donosi Washington Post"

"Jak donosi Washington Post" - no i wszystko jasne...
To są "dowody" typu: Mąż zabija na ulicy człowieka, a jedynym świadkiem zdarzenia jest kochająca żona ROFL
Po drugie, z artykułu kompletnie nie wynikają żadne dowody, więc nie pojmuję co słowo "DOWODY" robi w tytule...

 

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Strony

Skomentuj