Kolejne doniesienia o masowej śmierci ryb – tym razem z Ukrainy

Kategorie: 

http://nbnews.com.ua/img/text/c3/a4/b13827811235108.jpg

W okolicach Żytomierza zaobserwowano masową śmierć ryb w rzece Gnilopjat (Гнилопять). O katastrofie poinformowano lokalnych urzędników odpowiedzialnych za ochronę przyrody, donosi NB News.

 

Eksperci ruszyli w teren, aby dokonać kontroli koryta rzeki na jej prawym i lewym brzegu. W wyniku oględzin stwierdzono, iż padło 1514 sztuk tołpyg, 1609 sztuk karpi i 1688 karasi. Inspektorzy ustalili, że przyczyn masowej śmierci ryb upatrywać należy w naruszeniu zasad rybołówstwa oraz braku ochrony zasobów wodnych. Straty wynoszą 215 139,17 hrywien.

 

Specjaliści Państwowej Inspekcji Ekologicznej w regionie Żytomierz pobrali próbki wody w różnych częściach rzeki i przekazali je do badań laboratoryjnych. Do regionalnego laboratorium weterynarii w Żytomierzu trafiło kilkanaście sztuk martwych ryb w celu ustalenia przyczyn ich śmierci. Oficjalne wyniki badań będą opublikowane.


 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt

loading...


Komentarze

Skomentuj