Kolejne bardzo silne trzęsienie ziemi w Kalifornii. Czy budzi się uskok San Andreas?

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Zaledwie nieco ponad 24 godziny po silnym trzęsieniu ziemi 6,4 stopni, do którego doszło w Kalifornii, wystąpił tam kolejny, jeszcze poważniejszy wstrząs sejsmiczny o sile aż 7,1 stopni. Zjawisko było bardzo płytkie, bo hipocentrum znajdowało się jedynie 10 km pod powierzchnią Ziemi. Z tego powodu było odczuwalne praktycznie w całej Południowej Kalifornii.


Epicentrum wstrząsu znajdowało się w okolicy miasta Ridgecrest. Miejscowość ta jeszcze nie doszła do normy po poprzednim trzęsieniu ziemi i znowu doszło tam do znaczącego wstrząsu, który wywołał wielu pożarów. Na szczeście nie ma doniesień o żadnych ofiarach. Przerwany został mecz w ramach rozgrywek koszykarskiej ligi NBA rozgrywany w Los Angeles

Od tego drugiego trzęsienia o sile 7,1 stopni odnotowano już ponad 1000 wstrząsów wtórnych. Specjaliści twierdzą, że nie wiadomo czy wstrząs 7,1 z dzisiaj jest tym głównym. Uważają, że ryzyko wystąpienia kolejnego trzęsienia o sile powyżej 6 stopni w skali Richtera jest bardzo duże. Co więcej uważają, że istnieje 1 na 10 szansa na kolejny wstrząs powyżej 7 stopni, który nastąpi w ciągu następnego tygodnia.

 

Eksperci nazywają ten dublet kalifornijskich trzęsień ziemi sekwencją Searles Valley, od dokładnego miejsca wystąpienia obu trzęsień ziemi.Nie wiadomo czy sekwencja ta już się zakończyła. Szansa na kolejne silne trzęsienie ziemi w Kaliforni jest niestety teraz bardzo duża, a nawet jeśli wstrząs 7,1 był tym głównym to wstrząsy wtórne będą wystepowały przez wiele miesięcy.

Kalifornia znajduje się w bardzo aktywnym sejsmicznie regionie świata i jest praktycznie poszatkowana uskokami tektonicznymi. Najbardziej niebezpieczny z nich nazywa się San Andreas. Rozciąga się przez niemal cały stan i był już w przeszłości przyczyną wielu niszczycielskich trzęsień ziemi. Największe z nich miało siłę 7,9 stopni i dosłownie zburzyło San Francisco. Stało się to 18 kwietnia 1906 roku. Śmierć poniosło wtedy ponad 3000 osób.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika ARTUR

Ciekawe że Kalifornia to taki

Ciekawe że Kalifornia to taki zacofany i pustynny rejon . Po tak olbrzymich trzęsieniach nie ma do tej pory aktualnych przekazów filmowych czy też relacji reporterów z akcji ratunkowych , poszukiwawczych , akcji pomocowych dla pozbawionych dachu nad głową , nie ma też informacji na temat nowych technologii antywstrząsowych zastosowanych w budynkach  . Zapewne skala tragedii jest tak duża jak moc cenzury internetowej i nieprędko się dowiemy jak jest naprawdę .

Portret użytkownika Tomasz Czartoryski

Każde składanie ofiary z

Każde składanie ofiary z czasem traci swą moc, jak to robią Amerykanie, aby im się szczęściło, składają w ofierze prawdę.

//EDIT

ohh, kliknął w minus. wcześniej coś bluźnierczego miał na myśli, poczuł się lepiej i odszedł z satysfakcją...

Portret użytkownika Zenek ;)

Ofiary, nawet najbardziej

Ofiary, nawet najbardziej sute, już im w niczym nie pomogą gdyż

 

całe to PEDERASTYCZNO-PEDOFILSKO-ZOOFILSKO-KOPROFILSKIE NIEBO PRZEMINĘŁO

 

czyli jak powiedział Parker 

 

CAŁY NAJWYŻSZY PANTEON BOGÓW NAZIZMU

 

czyli judaizmu z całym wianuszkiem równie ludobójczych (kwiożerczych) podsekt (jak katolicyzm, protestantyzm, prawosławie, islam wszelaki, SODOMA (masoneria), lewactwo wszelakie, LGTB+,  etc.... 

 

ZOSTAŁ ZMIECIONY Z NIEBA.... 

 

co dopełnia SŁOWA BIBLI w rzeczonej kwestii

 

o UWOLNIENIU PLANETY OD WSZELAKIEGO UPADŁEGO ROBACTWA wyrosłego z nasienia abla (baala, goga, seta) wraqz z tą Apokalipsą

Portret użytkownika dziiadek ze wsi

W Sejmie doszło do kolejnego

W Sejmie doszło do kolejnego skandalu, który udowadnia, że PiS służy korporacjom, w tym wypadku telekomunikacyjnym. Przepchnięto megaustawę o sieci 5G w 18 minut, nie odpowiadając na żadne pytania i wątpliwości posłów.

Za ustawą głosowało 375, przeciw było 21, od głosu wstrzymało się 26. Przyjęto 10 poprawek klubu PiS dotyczących obniżenia przez Prezesa UKE opłaty związanej ze zmaną lub cofnięciem rezerwacji częstotliwości sieci 5G w latach 2012-2023. Odrzucono wszystkie 11 poprawek posłów opozycji.

Sieć 5G, jeśli ustawę podpisze prezydent Duda, zagraża nie tylko zdrowiu obywateli, ale również odbiera prawa do nieruchomości właścicielom, którzy nie będą mieli prawa odmówić instalacji nadajników na swoich budynkach. De facto, megaustawa 5G wywłaszcza właścicieli nieruchomości w zakresie decydowania o losie swoich budynków.

Portret użytkownika Odważniak

Zauważam od jakiegoś miesiąca

Zauważam od jakiegoś miesiąca straszliwy spadek wydajności pomarańczy. Nie mam już 4g, tylko ledwie 2 kreski niczego, nawet nie h-coś tam. Internet wifi też zamulony o połowę niż wcześniej, bez zmian urządzeń,  nowszy lapek nie chwyta wifi, a łapał wcześniej normalnie, starszy trochę lepiej działa, mimo, że używam obu na raz na tym samym biurku. No i za każdą aktualizacją sprzęty działają coraz wolniej. Marzę o moim starym kompie z win98, kiedy internet był telefoniczny, a jak juz się połączyło, to przynajmniej działało i można było ciekawe rzeczy znaleźć,  a nie to co teraz - niby szybciej, ale zanim wczyta reklamy, to wolniej i treści prawie zero. Sam chłam.  

Czyżby chcą wkurzyć ludzi, żeby sami prosili o 5g?

Portret użytkownika Groot

Nie wiem co macie z tymi

Nie wiem co macie z tymi komputerami. U mnie na stacjonarnym system startuje 8 sek, a na starym laptopie 15-16 sek. Mam zainstalowanych kilka systemów i każdy z nich działa jak przysłowiowa burza. Reklam też żadnych nie widzę, bo mam disconnecta i ublocka orgin.

UNIA MUSI UPAŚĆ.

Portret użytkownika Medium

Ano właśnie, kupujesz nowy

Ano właśnie, kupujesz nowy sprzęt, to i nowy system rozwala się wygodnie zajmując coraz więcej miejsca. Internet coraz szybszy, ale tę szybkość opłacasz tylko po to, by można Cię było lepiej śledzić, profilować, zbierać informacje i serwować reklamy. W uzyciu praktycznym nic się nie zmienia. 

Przeglądarki ważą coraz więcej, a nieuzbrojone w dodatki ciągną całą masę śmiecia i łykają wszystko jak wieloryby.

Kiedyś superszybka i superbezpieczna Opera na Presto umarła śmiercią naturalną, gdyż nie została stworzona do szpiegowania, a do zachowania prywatności.

Strony

Skomentuj