Kolejne bardzo silne i płytkie trzęsienie ziemi na wyspie Kiusiu w Japonii

Kategorie: 

Źrodło: kadr z YouTube

W ciągu ostatnich 24 godzin dochodzi do kolejnych silnych trzęsień ziemi zlokalizowanych bardzo płytko pod ziemią na wyspie Kiusiu. Ostatni z serii wstrząsów wystąpił dzisiaj około 16:25 czasu uniwersalnego i miał siłę aż 7 stopni w skali Richtera.

 

Według japońskich instytutów geofizycznych głębokość dzisiejszego wstrząsu to zaledwie 20 km. To jeszcze silniejsze zdarzenie sejsmiczne i znacznie płytsze niż to wczorajsze, które ostatecznie spowodowało śmierć aż 9 osób i raniło tysiące. Po dzisiejszym wstrząsie niestety bilans ten może być jeszcze bardziej tragiczny.

Po wstrząsie ogłoszono ryzyko tsunami i to mimo to, że epicentrum znowu znajdowało się nie pod dnem morskim, a na lądzie. W odległości 15 km od tego miejsca znajdują się miasta Kumamoto-shi, Uto, Ueki i Matsubase. W promieniu 100 kilometrów mieszka, według oficjalnych danych, 8 202 442 osób.

Japończycy obawiają się, że ostatnie przypadki silnych trzęsień ziemi obserwowanych nie tylko w Japonii, ale w całym regionie Azji, to zapowiedź rosnącej aktywności sejsmicznej, która może skutkować wyzwoleniem katastrofalnych trzęsień ziemi o magnitudzie powyżej 8 stopni.

Sadząc po ilości obserwowanych ostatnio wstrząsów o sile powyżej 6 stopni, może do tego dojść przynajmniej w kilku miejscach świata. Niewątpliwie należy do nich również Japonia, ale na liście znajduje się też Indonezja, pacyficzne wybrzeże USA i Kanady oraz niemal całe wybrzeże Chile.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika CTN Polska

A gdy siedział na Górze

A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do niego uczniowie i pytali na osobności: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata? (Mt 24:3) UBG
Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu i będzie głód, zaraza i trzęsienia ziemi miejscami. 
(Mt 24:7) UBG ‪#‎siejemyBożeSłowo‬

Portret użytkownika Ciastek

Żałosny komentarz. "Powstanie

Żałosny komentarz. "Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu" - jak by wtedy nie walczyły między sobą różne narody i różne królestwa. "i będzie głód, zaraza i trzęsienia ziemi miejscami." - jakby wtedy nie było głodu, zaraz i trzęsień ziemi.
Takie głupie cytaty można odnieść do wszystkich okresów z dziejów ziemi więc nie zaśmiecaj swoimi wypowiedziami artykułów.

Portret użytkownika b@ron

hehe... dobre... czyli jednak

hehe... dobre... czyli jednak projekcja blue beam, rozpocznie się od wielkiego krzyża na niebie ? bezsensowne są takie przepowiednie, które twierdzą że całą ziemie ogarnie ogień i woda ... a przeżyją ci którzy nie służyli szatanowi ??? gdzie przeżyją ? bez wody do picia i w zatrutym powietrzu? co bedą jeść? i na koniec... sądząc po 10-ciu przykazaniach, nie ma ludzi którzy nie służą szatanowi... jako że każdy choć jedno prykazanie łamie na okrągło...

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika maras

Tu się mylisz nawet ludzie

Tu się mylisz nawet ludzie bez ubezpieczenia dostaną wsparcie a odbudowa podkrecaja gospodarkę dzięki czemu nie potrzebują tak naprawdę wojen. Spójrz na Europę tam wojna aż się prosi bo im się wszystko wali. Pozdrawiam z Osaki

Portret użytkownika maras

Ofiary w większość ludzi w

Ofiary w większość ludzi w wieku 66-92 lat każde życie jest ważne no ale ludzie sami godzą się na to gdzie zamieszkują i w czym mieszkają. Ja również mieszkam w japonii przeżyłem trzęsienie w 2011. Prawdopodobieństwo tego iż stracę życie podczas trzesienia jest bardzo niskie.

Skomentuj