Kolejna wojna między Izraelem a Strefą Gazy może wybuchnąć w każdej chwili

Kategorie: 

Źródło: IDF

Izrael zwiększył swoją obecność wojskową wokół Strefy Gazy, a władze zaczęły otwarcie grozić interwencją zbrojną. Sytuacja jest bardzo napięta, a decyzja o ataku może zapaść praktycznie w każdej chwili.

 

W piątek, Izrael rozmieścił wokół Strefy Gazy około 60 czołgów i pojazdów opancerzonych. Po raz ostatni, podobną aktywność IDF odnotowano w 2014 roku, gdy wybuchła wojna między Izraelem a islamskim ruchem zbrojnym Hamas, który operuje w Strefie Gazy.

 

Rozmieszczenie sił wokół palestyńskiej enklawy to odpowiedź na wcześniejszy atak rakietowy. Ruch Hamas odpalił pocisk, który zniszczył budynek w południowym Izraelu. Premier Benjamin Netanjahu dał do zrozumienia, że jeśli islamiści będą odpalać kolejne rakiety to Izrael nie będzie ograniczał się jedynie do nalotów i może rozpocząć inwazję lądową.

Co prawda, w piątek i sobotę było bardzo spokojnie. Dzisiaj Izrael ponownie otworzył przejście graniczne ze Strefą Gazy w Erezie, ale sytuacja w każdej cywili może ulec pogorszeniu.

 

Izrael już w lipcu zagroził kolejną wojną w Strefie Gazy, gdy Palestyńczycy brali udział w masowych protestach tuż przy granicy, próbowali przedzierać się przez ogrodzenie i wypuszczali płonące balony i latawce, które powodowały rozległe pożary pól uprawnych w południowym Izraelu. Żołnierze IDF zastrzelili kilkudziesięciu Palestyńczyków i zranili kilka tysięcy kolejnych. Również w lipcu, Izrael przeprowadził manewry wojskowe, na których symulowano inwazję lądową na Strefę Gazy. Wiele wskazuje na to, że kolejna wojna w tej części świata może wybuchnąć w każdej chwili.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Taki

I znowu TA ....zaraza ...

I znowu TA ....zaraza ....zydowska robi dokladnie to Co ,,hitlerek,,,Ale Oni Maja teraz lepsza Bron !!!!

i na pewno beda chcieli ..Polakow...uzyc Do obrony ich Granic ...Co polskojezyczni folksdeutsche zrobia chetnie bo nie maja Swego Rozumu !!!!

Politycy nie rozumieja ze przez ich Glupote beda Cierpiec ich Dzieci ,ale Oni tak daleko nie mysla ---a Szkoda 

Portret użytkownika kiriki

Jaka wojna? Nadchodząca

Jaka wojna? Nadchodząca masakra Palestyńćzyków przez żydowskich faszystów. Gdyby przyszło tym talmudystom stanąc oko w oko z równie dobrze uzbrojonymi Palestyńczykami, to posraliby się w portki i spieprzyli gdzie pieprz rośnie - drąc mordę gjewałt, gjewałt!

Portret użytkownika Eter

Faszystowskie państwo

Faszystowskie państwo żydowskie zagnieździło się w Palestynie a reszta zdradzieckich narodów przyklasnęła temu irracjonalnemu pomysłowi. Okupant n(!)iemiecki i r(!)osyjski również tego pragnął dla Polski, Tybet pokojowa nacja też doświadcza tego ucisku ze strony chińskiego kata, który morduje bez opamiętania nawet dzieci. Nie rozumieją te opętane, bydlęce narody, że przyjdezie im za to zapłacić najwyższą cenę a huragan, który zasiali zmiecie proch z ich kości w odmęty historii. Najwięksi rasiści XXI wieku żydzi spróbują przenieść się do innych krajów w dużej mierze do Polski by tu budować podwaliny dla swoich plugawych rządów UWAŻAJCIE bracia i siostry by wasz kraj nie stanął w ogniu przez te robactwo! Mosad mordercza organizacja już doskonale funkcjonuje w Polsce ogromna ilość agentów przeniknęła do kręgów władzy i z całych sił próbuje przygotować społeczność na przyjście "szatana" żaden bóg Was nie ochroni jeno Wy sami możecie to uczynić!!!

Skomentuj