Kolejna w tym roku asteroida przeleciała o włos obok Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

2 listopada 2020 roku, nowo odkryta asteroida oznaczona jako VW 2020, przeleciała obok Ziemi w odległości 221 404 km. Jest to już 87 znany obiekt, który zbliżył się tak bardzo do Ziemi od początku roku.

2020 VW został zaobserwowany po raz pierwszy przez astronomów pracujących w Mt. Lemmon Survey, w amerykańskim stanie Arizona. Do obserwacji doszło już 5 listopada, a więc trzy dni po tym, gdy asteroida zbliżył się do naszej planety, na najmniejszą odległość.

Obiekt należy do grupy asteroid Ateny i zdaniem specjalistów, ma szacunkową średnicę od 5,3 do nawet 12 m. 2020 VW, minęło nas z prędkością 9,87 km/s.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Predator

Przecież to nie asteroida

Przecież to nie asteroida tylko volkswagen pisze jak byk VW najpewniej rocznik 2020. Skoro my ziemianie wysyłamy samochód Tesla w kosmos to obcy wysłali sobie Volkswagena może mają identyczne nazwy do swoich samochodów.

Portret użytkownika irfy

A dajcie już święty spokój z

A dajcie już święty spokój z tymi "asteroidami", przelatującymi w odległości niewiele mniejszej od orbity księżyca, który pomimo olbrzymiej masy jakoś na na łeb nie spada. Do tego ta asteroida to śmieć, który najpewniej by spłonął w atmosferze. W całości. Nawet jeśli dotarłyby jakieś szczątki, to co nawyżej uszkodziłyby komuś blaszany dach jakiejś szopy. Rozumiem, że w związku z coraz lepszymi metodami obserwacyjnymi od niedawna widać tych śmieci całą masę, ale może piszcie o takich, co idą w bezpośrednim kursie kolizyjnym z Ziemią. Inaczej nawet na click-bait się toto nie nada. Już i tak wszyscy ignorują straszenie asteroidami.

Skomentuj