Kolejna tragedia w Hiroszimie. Nie żyje ponad 100 osób

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Mieszkańcy Japonii doświadczają wielkiej powodzi, która spowodowała już śmierć ponad 100 osób. Wywołały ją tak ekstremalne opady deszczu, że miejscowi twierdzą, że nigdy wcześniej nie widzieli takich ulew.

 

Do katastrofalnej powodzi doszło w poludniowo-zachodniej części Japonii. Zagrożeniem nie jest jedynie woda powodziowa, ale również osuwiska, które zaczęły się pojawiać na skutek nasiąkniecia gruntu. 

 

Mieszkańcy prefektury Hiroszima byli szczególnie zaskoczeni rozmiarami powodzi, bo nigdy jeszcze nie doświadczyli czegoś takiego. Ten region nie doświadcza zwykle opadów rozmiarów monsunu. 

Powódź rozpoczęła się w zeszły piątek i od tego czasu doszło do znacznego pogorszenia sytuacji. Lokalne rzeki wylały, a miasta zmieniły się w wielkie jeziora. W wielu miejscach trzeba było podejmować ludzi z dachów za pomocą helikopterów. 

 

Szczególnie dotknięte zostało miasto Hiroszima, które jest symbolem kataklizmu nuklearnego. Tym razem swoje piętno wywarła natura. Prąd wody w wielu miejscach był tak silny, że domy zaczęły odpływać. 

Wiele ofiar śmiertelnych spowodowały osuwiska, ktore zaczęły nękać mieszkańców. Ich ryzyko wystąpienia jest wciąż wysokie, co utrudnia prowadzenie akcji ratunkowej. Japoński rząd powołał specjalny sztab do zarządzania skutkami tego kataklizmu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin3
Portret użytkownika admin3

Założyciel i redaktor naczelny portalu zmianynaziemi.pl


Komentarze

Portret użytkownika Groot

Po pierwsze nie przypisuj mi

Po pierwsze nie przypisuj mi swoich obsesji.
Po drugie to, że ty okradasz swoich sąsiadów nie oznacza, że wszyscy tak robią. Nie mierz wszystkich swoją miarą.
Po trzecie gdybyś był ciut inteligentniejszy to wiedział byś, że mój poprzedni wpis był żartem. ( moja rada - udaj się na wykop a będziesz wśród swoich)
Po czwarte na dole komentarza jest przycisk Odpowiedz
A po piąte jeśli nie masz nic do powiedzenia to nie musisz mnie o tym informować.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

ZNAJDZIE SIĘ  KIJ NA BANDEROWSKI RYJ

Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności, posłuszni muszą być niewolnicy” – George Orwell.

Skomentuj