Kolejna sensacja historyczna! Na Dolnym Śląsku odnaleziono podziemne miasto Hitlera

Kategorie: 

Kompleks Osówka - źródło: Internet

Już nie tylko złoty pociąg, ale całe podziemne miasto zostało odkryte wewnątrz kompleksu Riese w Górach Sowich, w pobliżu Wałbrzycha. Kolejne sensacyjne informacje z Dolnego Śląska to właściwie nie jedno, a trzy znaleziska z czasów II wojny światowej. Są to dwa tunele kolejowe i wiele nowych sztolni na obszarze 200 hektarów.

 

Złoty pociąg stał się bez wątpienia sensacją ostatnich wakacji. Historia o nazistowskim pociągu, w którym może być nawet 300 ton złota zelektryzowała cały świat. Jednak w porównaniu do tego najnowszego znaleziska jest to tylko ciekawostka. Tym razem mowa o całym podziemnym mieście. Znalezisko zgłosił oficjalnie znany eksplorator z okolicy góry Włodarz, Krzysztof Szpakowski. Jak sam twierdzi do zgłoszenia zainspirowała go sytuacja ze "złotym pociągiem".

Hipotetyczne zdjęcie "złotego pociągu" wykonane georadarem KS-700

Jak oświadczył odkrywca, precyzyjne zeskanowanie fragmentów sztolni i tuneli nie byłoby możliwe bez innowacyjnego georadaru typu KS - 700, który jest w stanie modelować dokładnie i to w 3D, wszystko co znajduje się nawet 70 metrów pod ziemią. Zwykłe georadary 2D, którymi dysponuje na przykład polskie wojsko, są w stanie penetrować sygnałem najwyżej na 3 metry w głąb.

Znalezisko zostało już potwierdzone przez wicestarostę powiatu wałbrzyskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, który brał udział w wizji lokalnej z wykorzystaniem tego urządzenia potwierdził znalezienie kilkudziesięciu kilometrów nieznanych wcześniej tuneli wydrążonych po 1943 roku przez Niemców. Zakres tego znaleziska jest tak duży, że będzie się wiązał ze sporymi nakładami finansowymi w celu podjęcia rozpoznania.

 

Większość znaleziska znajduje się w Gminie Walim. Znalazca postanowił nadać sprawie oficjalny charakter ponieważ rozpoczęły się przygotowania do prób nielegalnej eksploracji przynajmniej jednego z odkrytych tuneli. Obrazy z georadaru wskazują też, że w skale wydrążone są potężne hale w których coś jeszcze się znajduje. Szpakowski nie chciał spekulować co może tam być, ale niewątpliwie coś się tam znajduje. Zidentyfikowano między innymi coś co wygląda jak sztolnia z obiektem w kształcie pojemnika umieszczonym na dole. Inne zdjęcia potwierdzają istnienie hali z jakimś podwieszonym urządzeniem i innym bliżej nieznanym obiektem znajdującym się pod spodem.

Obraz z georadaru przedstawiający nienzanaą wcześniej sztolnię z jakimś pojemnikiem

Do dzisiaj nie wiadomo, co produkowano w kompleksie Riese, ale setki tysięcy robotników przymusowych nie wykuło w litej skale podziemnego miasta bez powodu. Mówi się, że powstawało tam wunderwaffe, czyli cudowna broń Hitlera, która miała odmienić losy wojny. Prawdopodobnie budowano tam niemiecką broń jądrową. Rzeczywiście w pobliskich Kowarach znajdowała się kopalnia uranu. Jeśli tak było na terenie kompleksu muszą istnieć jakieś ślady tej działalności.

Fragment podziemi pod Zamkiem Książ - źródło: Internet

Przy kopaniu podziemnego miasta w okolicach Wałbrzycha zginęło wielu ludzi. Była to największa budowla jaka powstała w III Rzeszy. Niemcy nie oszczędzali na niczym i z niczym się nie liczyli. Cały cement sprowadzany był z Włoch i do dzisiaj w lesie na Włodarzu rozmieszczone są w wielu miejscach dosłownie hałdy niewykorzystanego, poukładanego jeden na drugim w workach, cementu. Wygląda to tak jakby ktoś przerwał prace i nagle uciekł. To znaczy, że prace nie zostały zakończone, i trwały do końca wojny.

 

Na pewno jakaś część kompleksu została ewakuowana, a to, czego nie udało się wywieźć po prostu zasypano wysadzając korytarze i tworząc gigantyczne zawały. Według szacunków do tej pory znamy jedynie 10 procent tych podziemi, a i tak są imponujące. Nikt nie wie co znajduje się w nieodkrytych częściach Riese, ale dzięki nowym odkryciom jesteśmy tego bliżej niż kiedykolwiek.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Syryjczyk

Ależ rozwiązanie problemu

Ależ rozwiązanie problemu syryjskiego jest bardzo proste i wyjaśnienia wszystko - jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości. W/g raportów norweskich firm poszukujących złóż naturalnych ropy naftowej i gazu - w syrii jest tyle ropy i gazu co w całej arabii saudyjskiej. Jedno złoże w syrii jest większe niż wszystkie pola w kuwejcie. USA wyzwalała Irak / Kuwejt aby określone firmy przejęły bogactwa i mogły "cywilizowanie" wydobywać. Teraz dziwnym trafem atak nastąpił na kraj najbogatszy w złoża ropy i gazu. Aktualnie chce do tortu dołączyć się Rosja po porażce przejęcia najbogatszych złóż bogactw naturalnych na Ukrainie [która nadal ma większe złoża niż sama Rosja]. Aktualnie USA i Rosja czynią podchody aby wyzwolić Syrię. A wszystko za chwilę za nasze pieniądze. Ciekawe jest jedynie wielkie zaangażowanie Niemiec w całą zabawę - czyżby Niemcy otrzymały propozycję podpięcia się do gazociągu i ustawia cenę gazu dla Niemiec: 100 uchodźców z ropo i gazo nośnych terenów = 100 000 EURO niższa cena gazu ?

Portret użytkownika Ergo Sum

ZSRR latami karmiło

ZSRR latami karmiło społeczeństwo takimi "sensacjami" gdy brakowało wzystkiego. Był cały pion produkujący tego typu donieienia, sensacje naukowe, poszukiwania yeti, nieznanych plemion, wynalazki itp. Podsycało to atmosferę że coś się wreszcie dzieje i coś się zmieni. Dzisiaj jest tak dalej. Moskwa co chwilę publikuje takie rewelacje a PO w Polsce ją naśladuje przed wyborami.

Portret użytkownika gość 111

tysiące nazistów przeżyło

tysiące nazistów przeżyło wojnę, jedni nawet zostali na ziemiach odzyskanych jako strażnicy. czy sądzicie że współczesny wywiad niemiecki nie wie co tam się znajduje? czy sądzicie że Angela Merkel nie wie gdzie jest bursztynowa komnata? ta wiedza dla ważnych niemców jest dostępna, tylko czasy im nie sprzyjają bo musieliby skrby oddać. przypuszczam że są przerażeni tym co Polacy tam odkryją. może za stanowiska w Unii Ewka Peron Kopacz dopuści ich do znaleziska żeby coś zataić i wywieźć?

Portret użytkownika Afterwiner7

Na początek odnośnie

Na początek odnośnie wczorajszej manifestacji w stolicy. Organizatorzy marszu, Brygada Mazowiecka ONR informują o ponad 30 tys. uczestników. Natomiast polskojęzyczne media donoszą o zaledwie kilku tysiącach. Wnioski nasuwają się same. Strach. Boją się, że opinia publiczna zacznie myśleć: "Hmm, 30 tys. ludzi to jednak sporo i tak bez celu nie maszerują. Może przyjrzę się sprawie."  Panuje swoista "moda" na wyśmiewanie patriotyzmu, nazywanie bandytami, faszystami tych, którzy widzą co się dzieje i próbują wyrazić swój sprzeciw. Przytoczę tu film Maxa Kolonko z 2014 roku, ale jakże aktualny i dziś. Oni nie chcą dopuścić do wzrostu świadomości społeczeństwa, dlatego te wszystkie manipulacje i dezinformacje. Apeluję więc o weryfikację tego co na co dzień słyszycie w tv (również to co przeczytacie i obejrzycie w sieci) i to najlepiej w kilku różnych źródłach. Włączcie logiczne myślenie i sami wybierzcie to co do was przemawia, ale zróbcie ten ruch! Poszukajcie, poczytajcie itd. Wiedza to światło, ignorancja to ciemność. Najlepszą strategią jest zaatakowanie strategii przeciwnika. Oni tylko czekają (ustawa 1066) aż Polacy powiedzą dość i wyjdą na ulice w celu wywołania rozruchów. Atak medialny ze wszystkich stron (Polscy bandyci wzniecają bunt) a następnie pacyfikacja towarzystwa przez zagranicznych funkcjonariuszy. Skutki? W oczach społeczeństwa (tej ogłupionej części) wszystkie organizacje antysystemowe tracą rację bytu. Jest też drugi wariant: "Kontrolowana rewolucja", ale o tym to już chyba nie muszę pisać, skok przez płot... i upada komunizm:) Podsumowując, tylko świadome, zjednoczone społeczeństwo nie da sobą sterować. Nie dajmy się sprowokować, podzielić i włączmy myślenie!
Ciekawe filmy:
Potop (nie, nie szwedzki:) )
Złoty pociąg
Wrzesień 2015 - dobrze prawi
Z tym wrześniem to też ciekawa sprawa, chcą byśmy się bali. Hmm, żadnych rozbłysków a już klika razy kp powyżej 6...
IV Rzeczpospolita
Obudź się Polsko vol.3 "20 min Wielkiej Polski"
- były jeszcze 2 części, ale pewnie "przypadkiem" usunięto...
Stanisław Lesisz - wiersz
Apel żołnierza polskiego podziemia
Pamiętajcie o wyborach! Nie dajcie się znów nabrać i wybierzcie mądrze! - tak wiem, wiem. "Gdyby wybory mogły coś zmienić dawno... ale można spróbować:)
 
 


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika kris431212

Człowieku, nie reklamuj

Człowieku, nie reklamuj Wałęsy, to było aktorstwo, prawdziwi społeczni działacze S odsunięci w cień i tylko agent Bolek....
Swiadome spoleczenstwo TAK ale to nie znaczy ze sterowane przez Zydkow pod przykrywka S. Sam skacz przez płot. 

Portret użytkownika Afterwiner7

Umiesz czytać ze

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Przecież to była ironia, ale skoro odebrałeś to inaczej to już twój problem. Zauważ, że wcześniej pisałem o sterowaniu rewolucją więc jak chwilę później miałbym gloryfikować jej najwiekszą marionetkę? Smile


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''


Niech żyje Wolna Polska! Chwała Bohaterom!
''Siła i honor!''

Portret użytkownika syriues

Zawsze jest cos czym mozna

Zawsze jest cos czym mozna przykryc nam oczy.
Ja do tego podchodze jak do ciekawostki
Zloty pociag szmaragdowe oczy i diamentowe wisiorkiW tym przypadku referendum za 100 milionow tez jest bardzo mila informacjao ktorej nawet ja nie wiedzialem.Nikt jej w ogole nie zareklamowal w telewizji ,ktora jest panstwowa
 

Portret użytkownika Odważniak

Zaraz się okaże, że Polska

Zaraz się okaże, że Polska jest supermocarstwem, bo posiada setkę bombek prawie skońszonych i zachodni sąsiedzi będą się łasić do nazzych stóp. Swoją drogą niezłe odkrycie tuneli o których wszyscy wiedzą od dawna. Już od 30 lat powinno być tam muzeum i Polska powinna trzepać kiese turystów.. choć z drugiej strony fajnie mieć coś nieodkrytego. Poza tym zawsze możemy tam ulokować "uchodźców" niech się sami ze sobą tłuką, dać im świnki do jedzenia tylko.

Strony

Skomentuj