Kolejna profanacja polskiego cmentarza na Ukrainie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Polscy rusofobi tak bardzo kochają Ukraińców, że rytualnie nie wierzą w to, iż kolejne  zbezczeszczone polskie cmentarze na dzisiejszej zachodniej Ukrainie, to wynik działania naszych rzekomych przyjaciół ze wschodu. Polskie media o tych przykrych incydentach informują zdawkowo i wyłącznie w kontekście ewentualnych prawdopodobnych rosyjskich prowokacji.

 

Podobnie tłumaczono wysadzenie pomnika pomordowanych w Hucie Pieniackiej. Kazano nam wierzyć, że odradzający się na zachodniej Ukrainie nacjonalizm i banderyzm, to coś nierealnego, wymyślonego przez Rosjan, których propaganda rzeczywiście chętnie uwypukla ukraińską fascynację nazizmem prowadzącą do idealizowania zbrodniarzy z ukraińskiej dywizji SS Galizien, która jest przedstawiana jako organizacja chwalebna tak jak mordercy z OUN-UPA. 

Źródło: Twitter

Pojawiające się na polskich pomnikach napisy SS Galizien i OUN-UPA oznaczają, że duma z tych dokonań w narodzie ukraińskim jest nadal bardzo silna. Bardzo dobrze, ze polskie służby dyplomatyczne zwróciły się do Kijowa o wyjaśnienia w sprawie ostatnich incydentów.

Zresztą do antypolskich wystąpień doszło też ze strony ukraińskich władz. Najlepszym przykładem jest sprawa prezydenta Przemyśla, Roberta Chomy, który za kategoryczną postawę względem rewindykacji wschodnich granic otrzymał pięcioletni zakaz wjazdu na teren tego kraju.

 

Wizja Ukraińców jaką prezentują polskie media, jest delikatnie mówiąc wyidealizowana. Ze strony niektórych dziennikarzy i pseudo sowietologów można usłyszeć, że wszelkie zło, w tym te ostatnie cmentarne incydenty na Ukrainie, to sprawka złych Rosjan. Wmawia się nam, że z tymi przypadkami antypolonizmu, Ukraińcy nie mają nic wspólnego.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (4 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika mariusx78

Każdego roku jestem w

Każdego roku jestem w bieszczadach na kresach w Wetlinie i nie tylko. Polacy z Ukraińcami są tam wymieszani i żyją w bardzo dobrych stosunkach. Wiadomo... temat Wołynia jest tematem nieporządanym w tamtych stronach i o tym się nie gada. Widzę jednak, że Ukraińcom po drugiej stronie granicy nieźle odpier**la, więc może w tym roku przejdę przez granice i opier**le gównem ich cmentarze? Zobaczymy jak się będą czuli wtedy prymitywy zdziczałe.

Portret użytkownika Zefel Retinger

Nie gorączkujcie sie,

Nie gorączkujcie sie, wszystko idzie zgodnie z planem i już wkrótce Polska wraz z Amerykańskim sojusznikiem wyzwoli Ukraine z Banderyzmu Wink Tak jak zostało zaplanowane po to zostali powołani do władzy żeby można ich było obalić i bez wiekszych sprzeciwow społeczeństwa wysłać tam wojsko Wink

Portret użytkownika Anioł Prawdy

Jak widzę taką grupę

Jak widzę taką grupę przebierańców, to myślę o tej grupie niemców co przyjechała na dzień niepodległości Polski w którymś tam wcześniejszym roku... Myślę że to te same złe ludzie organizują takie grupy do fałszywego teatrzyku dla mas (niepolskich mediów)...

Portret użytkownika Anioł Prawdy

nic nie robić z powodu jakiś

nic nie robić z powodu jakiś bredni jednostek - to że czerwona farba na nazwiskach zamordowanych i że mają jakieś żółte szmaty z czarnym czymś nie znaczy że mamy się kłaść trupem bo ktoś se tak wymyślił ! Ostateczny sąd będzie dla każdego i każdej ale już po tamtej stronie, bo każdy kiedyś musi odejść co jest bardzo sprawiedliwe...

Portret użytkownika Anioł Prawdy

To coś wcale nie musi być

To coś wcale nie musi być Bogiem o którym sobie myślimy - może to być coś o czym nie mamy zielonego pojęcia. A sam fakt że wszystko nie wzięło się z wielkiego wybuchu ani znikąd jest przerażający - a jeszcze bardziej przerażający jak by nie miało być dalej niczego. Ja myślę że dusza jednak istnieje, a mózg jest tylko takim narzędziem do komunikacji ciała fizycznego z duszą która jest nie fizyczna nie materialna.
Patrz zadam ci pytanie: jakie zwierze nie domowe masz na myśli ? (tu odpowiadasz nazwę tego zwierzaczka ..................... ) i teraz zadaj sobie pytanie co dokonało tego wyboru że akurat tego zwierzaczka wybrałeś z pośród tysięcy ? Gdzie powstają myśli i wybory ? Skąd jest tyle charakterów ludzi i cech ? Dlaczego jedni są głupkami całe życie a inni są mądrzy ? (nie chodzi mi tu o zdobywanie wiedzy przez życie ale np. w wieku przedszkolnym niektóre dzieci są ewidentnie mądrzejsze - niektóre nawet czytają w wieku 4-5 lat.) Czyżby dusza była nieśmiertelna i zbierała doświadczenia z wielu różnych wcieleń fizycznych ?

Portret użytkownika keri

Są dzieci, które od urodzenia

Są dzieci, które od urodzenia zachowują się jak dorośli i to niezwykle inteligentni dorośli. Głupieją po pójściu do szkoły i jest to dla nich trauma ze skutkami na bardzo długie lata. Te dzieci nie potrafią się odnaleźć wśród głupoli i zawsze od nich odstają. W szkole zatracają swe umiejętności i wiedzę. Szkoła nie ma im nic do zaoferowania, bo to przechowalnia a nie obiekt edukacji.

Strony

Skomentuj