Kolejna nieznana wcześniej asteroida przeleciała w mniejszej odległości od Ziemi niż Księżyc

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kolejna w tym roku asteroida zbliżyła się niebezpiecznie blisko Ziemi 22 marca bieżącego roku. Tym razem, odkryto ją zaledwie na 3 dni przed jej przelotem w odległości zaledwie 148 tysięcy kilometrów od naszej planety. W skali kosmicznej jest to zaledwie muśnięcie.

 

Obiekt odkryty przez Purple Mountain Observatory w Chinach nosi nazwę 2020 FL2. W szczytowym momencie przeleciał on obok naszej planety w odległości 0,38 dystansu z Ziemi na Księżyc. Asteroida mknęła przez przestrzeń kosmiczną z prędkością 20 kilometrów na sekundę.

 

Jej rozmiary oszacowano na od 15-33 metrów i tak jak większość obiektów zagrażających zderzeniem z Ziemią należy do tak zwanej grupy Apolla. Należał do niej na przykład słynny Meteor Czelabiński. 

Od początku tego roku, blisko 22 podobne obiekty przeleciały w pobliżu naszej planety. Był to również drugi pod względem wielkości obiekt tego typu zaobserwowany w tym roku. 

 

Warto dodać, ża asteroida która w 2020 najbardziej zbliżyła się do Ziemi to mierząca zaledwie metr 2020 CD3, którą dzieliło od nas nieco ponad 0,1 odległości księżycowej.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj