Kolejna niebezpieczna grupa plam na tarczy słonecznej

Kategorie: 

Widok plamy 1520 - SDO

Jeden z największych aktywnych obszarów, jakie powstały w trakcie trwającego 24 cyklu słonecznego wychodzi na pozycje, które skutkować będą geoefektywnością ewentualnych zjawisk. Już teraz plama 1520, o której mowa, generuje rozbłyski M. Astrofizycy przyznają, że rozbłysk X jest kwestią czasu.

 

Region 1520 posiada bardzo skomplikowaną strukturę magnetyczną Beta-Gamma-Delta, która powoduje wielkie prawdopodobieństwo wystąpienia najsilniejszych rozbłysków. Gdy do tego dodamy pozycje umożliwiającą ostrzeliwanie Ziemi oznacza to, że aktywność z tego miejsca należy wziąć szczególnie pod uwagę.

 

Dzisiaj rano plama 1520 spowodowała rozbłysk klasy M. Amerykańska agencja NOAA specjalizująca się między innymi w predykcjach pogody kosmicznej, uważa, że jest aż 80% szans na powstanie kolejny rozbłysków M oraz 25% szans na rozbłysk klasy X.

 

Niektórzy zwracają uwagę na szczególne podobieństwo konfiguracji magnetycznej plamy 1520 do słynnych plam 486 z października 2003 roku. To właśnie z plamy 486 doszło do drugiej największej w historii erupcji słonecznej zarejestrowanej przez człowieka. Miało to miejsce dokładnie 4 listopada 2003 roku. Rozbłysk X, jaki wtedy miał miejsce został ostatecznie zaklasyfikowany, jako X28+. Zjawisku towarzyszył koronalny wyrzut masy, cały komponent był skierowany w Ziemię.

 

Zjawiska te spowodowały zorze polarne w miejscach, w których zwykle nie występują. Było to już 8 lat temu a od tego czasu nasza zależność od telekomunikacji radykalnie wzrosła. Trudno przewidzieć, jakie byłyby skutki w czasach dzisiejszych. Niewątpliwie gdyby doszło do powtórki największego w historii rozbłysku porównywalnego z tym, jaki miał miejsce w 1859 roku, spowodowałby on globalny chaos.

Należałoby się liczyć z wieloma przerwami w dostępie do energii elektrycznej i komunikacji. Całkiem prawdopodobne jest to, ze wiele z urzadzeń elektronicznych nadawałoby się wtedy jedynie do wyrzucenia, ponieważ zniszczyłaby je elektrostatyka spowodowana przez aktywność Słońca. Dlatego własnie każdy świadomy mieszkaniec naszej planety powienien zwracać bacznie uwagę na to co dziehje się na naszej najbliższej gwieździe.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kosmozaur

Rany Julek! Przeczytałem

Rany Julek! Przeczytałem ciekawy artykuł, patrzę na Wasze komentarze a tu jatka.Nie obraźcie się co poniektórzy, ale podobne zjawisko obserwuję na naszych polskich drogach. U niektórych kierowców wyewoluwołał specjanly nerw, który łączy bezpośrednio oczy, gębę, ręce i nogi z pominięciem mózgu.Każdy ma swobodę wypowiedzi, można pisać głupoty i robić "byki" ale nie rozwijać niebiezbiecznie wątku. Gryźć i obrażać wzajemnie się nie należy.Kiedyś na ZnZ można było znaleźć bardzo ciekawe komentarze, analizy i wzajemną nić porozumienia. Dlaczego gdzieś to prysło (prysnęło) ?Pozdrawiam,Kosmozaur  

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika adam-adam

Słońce nasz wybawiciel,

Słońce nasz wybawiciel, przebywajmy w jego promieniach jak najwięcej, ono przesyła nam pozytywne wibracje Smile
Co do elektroniki i rozwoju, to odwalcie sie od admina skoro nie rozumiecie o czym mówił, w 2003 było o wiele mniej elektroniki, wi-fi mało kto posiadał, jeszcze nie wiele samochodów miało komputery, itd. obecnie wszystko malutkie bezprzewodowe, wszystkie samochody mają komputer ( poza tymi starymi jeszcze) jak to wszystko siądzie to powodzenia.
Ja osobiście mam elektrownię wiatrowąi słoneczną, i z niej biorę prąd, natomast po co mi prąd jak nie będzie elektroniki ?
serownik łądowania do elektrowni, troche żarówek, przetwornica wszystko to mam razy dwa z czego połowa obwinięta folią aluminiową kilak warstw Biggrin
jeszcze sukam laptopa zeby i jego obwinąć, a po co komu elektronika jak nic jużnie będze, ano po to mi to ze zbieram mase materiałów zeby jk juz sie wszystko dobrze porąbie móc puścic sąsiadom i znajomym troche filmów zeby im w głowach poukładaćo co tutaj chodzi.
Zezwalam czepiać siedo błędów ort. a popełniam ich wiele Smile

 http://quantumfuture.net/pl/falaindeks.htm artykuł pt. FALADla wszystkich tych którzy jeszcze nie wiedzą czym jest rok 2012

Portret użytkownika janusz

Wątpię kolego aby Słońce

Wątpię kolego aby Słońce ,czyli według twoich słów wybawiciel,pytam kogo i na jakiej zasadzie,było tym panaceum na nasze wszystkie problemy.Wręcz przeciwnie , żauważyć że ten problem może nasz pozbawić jakiejkolwiek szansy na lepsze jutro.Pozdrawiam.

Portret użytkownika adam-adam

Nie wiem jakąposiadasz

Nie wiem jakąposiadasz wiedzę, ale sądzę ze przed Tobą jest nieco nauki polecam tu szcególnie lektóre materiału do którego podałem link, słońce programuje nas do tego co ma nadejść, a chemtrails to miedzyinnymi osłona przed tym pozytywnym programem
Pozdrawiam

 http://quantumfuture.net/pl/falaindeks.htm artykuł pt. FALADla wszystkich tych którzy jeszcze nie wiedzą czym jest rok 2012

Portret użytkownika janusz

Powstanie nowy portal,mam 

Powstanie nowy portal,mam  nadzeje wolny od niektórych,poprostu bydlaków,nie będe komentował,ale jeśli ta osoba ,a myślę że się domyśla o kogo chodzi,uprzedzam że cię zniszczę,mam po prostu dośyć twego bandyckiego prymitywizmu,jeśli chczesz to zachęcam do konfrontacji,i na tym portalu każdy ,w miarę oczywiscie swych możliwości,będzie mógł wyrażić swoje zdanie ,nie pod wpływem korzsyci materialnych,bo ja też oświadczyłem kłopotów z opónieniem swoich poglądów,nieraz to trwało kilka godzin,a na podstawie swoich własnch przekonan.Ci co cztali moje wypowiedzi mam nadzieję że mają swiadomośc ze celem informacji tam zawartych będzie dojście do prawdy a nie afirmacja włsnego wybranego pod względem wlasnch poglądów czy przekońań towarzsytwa.Wiadomoc już wkrótce.Pozdrawiam.

Portret użytkownika janusz

Nauki przed nami wszystkimi

Nauki przed nami wszystkimi jeszcze dużo.Polecam samodzielną naukę a nie wzorowanie się na oglnoswiatowym kulcie głupot ,wszechobecnym w mediach.Popieram samodzielne myślenie.Jeśli będziesz miał złośliwy komenarz to sobie go oszceędż.Pozdrawiam.

Portret użytkownika adam-adam

Gdybym wzorowałsie na mediach

Gdybym wzorowałsie na mediach byłbym lemingiem, natomiast widzę myślę czuję rozmawiam z ludźmi, i widzę co śie dzieje, Twojąodpowiedz rozumiem jako próbępowiedzienia "eeetam itak nic nie będze" dlatego na to odpowiadam, jeżeli źle zorzumiałem to przepraszam, ale podkreślam "COŚ BĘDZIE"

 http://quantumfuture.net/pl/falaindeks.htm artykuł pt. FALADla wszystkich tych którzy jeszcze nie wiedzą czym jest rok 2012

Portret użytkownika Pulsar

"adam-adam" - zalecam trochę

"adam-adam" - zalecam trochę pokory w komentarzach. Nie każdy ma takie samo zdanie jak Ty. Twoja arogancja i pycha jest nie na miejscu.Wiedz że to co podajesz jako przekazy channelingowe, to nic innego jak wypowiedzi istot których biblia nazywa demonami, a każdy kto się z nimi zadaje grzeszy przeciwko Bogu Najwyższemu. Te przekazy to nic innego jak wymysły i bajki demonów kpiących z ludzi.

Portret użytkownika adam-adam

Masz rację, przekazy en-ki

Masz rację, przekazy en-ki takie są aż biją podstępem, jednak co do kasjopei to polecam przeczytać, następnie oceniać (oile nei czytałeś), ja tego nei traktuje jako pewnik a jedynie jako wskazówki, zresztą autorka dokładnie tak samo, źródeł z których czerpię jest wiele, a link który podaję jest miejscem w którym ta wiedzia jest zawarta w najlepszej moim zdaniem formie do przyswojenia, co do pychy i arogancji to moze i tak to wygląda, ale wierz mi choidź całkiem wiem wiele, to jednak mam wielkie obawy czy "zaliczę wielki egazmin"

 http://quantumfuture.net/pl/falaindeks.htm artykuł pt. FALADla wszystkich tych którzy jeszcze nie wiedzą czym jest rok 2012

Strony

Skomentuj