Kolejna kolizja amerykańskiego niszczyciela. USS Benfold zderzył się z holownikiem

Kategorie: 

Źródło: US Navy

Wczoraj w Zatoce Sagami miała miejsce kolizja niszczyciela USS Benfold z japońskim holownikiem. Zderzenie nie stworzyło zagrożenia dla załogi ale okręt doznał niewielkich uszkodzeń. To już kolejny taki incydent w tym roku z udziałem amerykańskiego niszczyciela.

 

Dla Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych rok 2017 z pewnością jest bardzo niefortunny. Od stycznia naliczono już bowiem pięć kolizji a niektóre z nich były bardzo poważne w skutkach. Co więcej, we wszystkich kolizjach brały udział okręty wojenne wchodzące w skład Siódmej Floty, która operuje w Zachodnim Pacyfiku.

 

W czerwcu niszczyciel USS Fitzgerald został staranowany przez filipiński kontenerowiec ACX Crystal około 100 kilometrów od portu morskiego w Yokosuka. Następnie w sierpniu nastąpiło zderzenie niszczyciela USS John S. McCain z liberyjskim tankowcem Alnic MC przy Cieśninie Malakka w pobliżu Singapuru. Marynarka Wojenna USA prowadzi śledztwo w sprawie tych dziwnych i niewyjaśnionych jak dotąd kolizji. Niektórzy amerykańscy analitycy sugerowali, że okręty wojenne mogły zostać zhakowane a wszystkie te kolizje nie są dziełem przypadku.

 

Najnowszy incydent również dotyczy jednostki z Siódmej Floty. 18 listopada USS Benfold brał udział w ćwiczeniach w Zatoce Sagami. Wtedy japoński holownik uderzył w amerykański okręt wojenny. Nikt nie został ranny, lecz USS Benfold doznał niewielkich uszkodzeń. US Navy wszczęła śledztwo w tej sprawie. Stany Zjednoczone nie mają dowodów, że za tymi kolizjami mogą stać hakerzy, ale nieoficjalnie mówi się o cyberatakach z Chin lub Rosji.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika dziadek ze wsi

Ptaszki na wsi ćwierkają, że

Ptaszki na wsi ćwierkają, że tak jak Windows, GPS również ma zaszyty backdoor. Paranoiczny wybrany gatunek do rządzenia przecież musi wszystko kontrolować - dlatego takie szpiegujące technologie powstają. Obecnie Ruskie, Chińczycy albo może nawet grubas Kim też już to mają. Stąd te wypadki SS-mańskiej floty... przyrządy pokazują im co innego niż w rzeczywistości, a za okno już nikt nie patrzy bo patrzą w nieomylne komputery.

Portret użytkownika Has$

-Amerykanie tu Kanada,

-Amerykanie tu Kanada, zmieńcie kurs o 20 stopni.

-Nie ! Kanadyjczycy to Wy zmieńcie kurs !

-Amerykanie, jeszcze raz ponawiam prośbę byscie zmienili kurs.

-Nie ! Posłuchaj mnie synu tu admirał Wiliams, i to Wy zmieńcie kurs !!!

-Amrykanie, tu kanadyjska latarnia w .....

 

Skomentuj