Kolejna, już setna w tym roku asteroida minęła o włos naszą planetę

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowo odkryta asteroida oznaczona 2020 XK1 przeleciała obok Ziemi w odległości zaledwie 20 943 km. Jest to już setna znana asteroida, która przeleciała tak blisko Ziemi, od początku roku.

Rok 2020 zajął już pierwsze i drugie miejsce pod względem najbliższego przelotu asteroidy w historii obserwacji. Setny obiekt NEO a więc 2020 XK1, został odkryty przez astronomów z Mt. Lemmon Survey. Obiekt, należy do grupy asteroid Apollo i ma szacunkową średnicę 5 metrów.

Ziemskie systemy obserwacji astronomicznych w celu ochrony planety przed asteroidami po raz kolejny nie zauważyły ​​jej podczas podejścia, ale dopiero wtedy gdy już przeleciała znajdując się w tej części przestrzeni gdzie najczęściej operują satelity geostacjonarne. Była to setna znana asteroida, która przeleciała obok Ziemi w odległości mniejszej niż księżycowa od początku tego roku i piąta w tym miesiącu.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: M@tis
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki M@tisa, możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Komentarze

Portret użytkownika Szkarłatny Leon

Asteroidy latają i jakoś to

Asteroidy latają i jakoś to na ludziach nie robi wrażenia, ludzie mają je głęboko w d.... M@atis musisz zacząć nadążać za trendami, teraz "kosmity" są w modzie, już zaczeli w nich pompować w ścierwomediach. Ciekawe czy tępe stado da się zwieść gdy z propozycją "zbawienia" przylecą ufoki?

 

Chcesz uratować czyjeś życie? Nie pozwól by mengelowcy "leczyli" go substancją zwaną Remdesevir/ Veklury.

 

Skomentuj