Kolejna chińska stacja kosmiczna wkrótce spadnie na Ziemię

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chińskie laboratorium kosmiczne Tiangong-2 zakończyło eksperymenty w przestrzeni kosmicznej i wkróce nastąpi jego deorbitacja. Stacja kosmiczna planowo wejdzie w atmosferę Ziemi 19 lipca.

 

Chińska agencja kosmiczna sugeruje, że szczątki obiektu wpadną do  Południowego Pacyfiku. Chiny uruchomiły Tiangong-2 15 września 2016 r. Było to drugie po Tiangong-1, załogowe laboratorium kosmiczne zbudowane w ramach chińskiego programu kosmicznego. Celem było przetestowanie technologii koniecznych do stworzenia własnej stacji kosmicznej konkurencyjnej do ISS.

Stacja Tiangong-1 rozbiła się w kwietniu 2018 roku na Oceanie Spokojnym w pobliżu Tahiti. Był to niekontrolowany upadek po utracie łączności z pojazdem. Chińscy naukowcy mają nadzieję, że Tiangong-2 zostanie wprowadzony do atmosfery w kontrolowany sposób i prawdopodobnie spadnie na międzynarodowym cmentarzu kosmicznych szczątków, znajdującym się na Pacyfiku, z dala od zaludnionych obszarów.

Jeśli jednak procedura deorbitacji się nie powiedzie, chiński satelita może spaść w innym miejscu, zagrażając siedzibom ludzkich. Biorąc pod uwagę rozmiar tego statku kosmicznego, z pewnoscią dużo fragmentów dotrze do powierzchni Ziemi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Skomentuj