Kolejna burza piaskowa w Szkocji to zła wiadomość dla miejscowych rolników

Kategorie: 

Źródło: Youtube

Wschodnia Szkocja ma kolejny problem z burzą piaskową. Kilka tygodni temu piasek zdołał sparaliżować lokalne lotnisko i został naniesiony na wiele dróg. Tym razem piasek pokrył żyzne gleby, na których znajdowały się uprawy jęczmienia.

 

Jednak w roku 2013 roku może się nie udać zebrać nawet 50% upraw, ponieważ pola zamieniły się w prawdziwe, piaszczystej plaży, pokryte tonami złotego piasku, przez które młode pędy jęczmienia mogą nie być w stanie wykiełkować. Miejscowi rolnicy są teraz w niezwykle trudnej sytuacji.

 

W tym sezonie to już druga taka burza piaskowa.  Mieszkańcy Szkocji, a zwłaszcza rolnicy z regionu Moray, są zszokowani i bardzo zaniepokojeni tym, co się dzieje, ponieważ w niektórych społecznościach pod warstwą piasku wystaje tylko górną część ogrodzenia.  Ledwie tydzień temu zakończono czyszczenia piasku pozostawione przez poprzednią burzę.  Teraz ponownie trzeba się zmagać z metrowej wysokości wydmami, do których nadal dodawane są nowe osady.  Podobna sytuacja występuje na linii od Inverness do Bucky.

Szkody spowodowane w rolnictwie szacuje się na minimum 50 milionów funtów. Do czyszczenia nowo naniesionego piasku z dróg wysłano kilka sztuk sprzętu do usuwania śniegu, ale wietrzna pogoda nie ułatwia zadania., Naoczni świadkowie twierdzą, że tak silne burze piaskowe miały ostatnio miejsce w tej części Szkocji w połowie lat 70-tych ubiegłego wieku.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pietras

Jedna wielka ściema. Mieszkam

Jedna wielka ściema. Mieszkam w Buchan - niedaleko mam do Buckie, Banff i Macduff. Byłem świadkiem. To nie piasek z plaż a sucha gleba. Przez parę dni nie padał deszcz. Podczas siania jęczmienia maszyny rozdrabniają glębę. Wszyscy siali jak szaleni w tym okresie póki były sprzyjające dni. W ten czas wiał bardzo mocny wiatr - bardzo porywisty. Tumany kurzu (rozdrobnionej gleby) podniosły się i dlatego taki efekt jakby to była burza piaskowa. Żaden piasek, żadne metrowe wydmy. Rozdrobniona sucha gleba niosła się kilometrami w kierunku morza północnego. Pani administratorze proszę nie siac paniki oraz nie podawać błędnych informacji.

Portret użytkownika devoratus

Co znaczy błędnych informacji

Co znaczy błędnych informacji ?
 
Przecież sam piszesz, że jednak był tam pył, który został uniesiony przez wiatr i spowodował coś podobnego do burzy piaskowej.
Ciekawe czym się różni z założenia "piasek" od "suchej gleby", jeśli chodzi o zdolność do zasypywania okolicznych obszarów to pewnie niczym.
 
Bez urazy ale mam obawy co do Twoich możliwości czytania ze zrozumieniem i pisania ze zrozumieniem. Zamiast dodać nowe szczegóły do tej wiadomości, zaczynasz tekst od "Jedna wielka ściema."
 
Skoro "Jedna wielka ściema", to znaczy, że nieprawdą jest wszystko, nie było piasku, nie było burzy, nie było suszy... Może Szkocji też nie ma?
 
 

 

 

Skomentuj