Kolejna awaria chłodzenia w Fukushimie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak długo jeszcze trzeba będzie pisać o tej kłopotliwej dla energetyki jądrowej sprawie, jaką jest stan elektrowni jądrowej w Fukushimie? Oto dzisiaj znowu doszło tam do zatrzymania chłodzenia w obrębie budynku reaktora numer trzy.

 

Tym razem awaria chłodzenia nie dotyczyła samego reaktora, ale składowiska radioaktywnych odpadów w postaci napromieniowanej wody. Konkretnie uszkodzeniu uległ system chłodzenia zużytego paliwa jądrowego w basenie, w którym składowano odpady z zawartością radioaktywnego toru. 

 

Informacja na temat tej awarii została dziś podana przez przedstawicieli operatora Fukushimy, czyli firmy TEPCO.  Obecnie pracownicy próbują ustalić przyczyny problemów.  Ostatni raz podobny incydent miał miejsce w połowie marca, ale wtedy awaria dotyczyła chłodzenia w reaktorze. Eksperci stwierdzili, że jeśli system zostanie przywrócony do pracy, temperatura wody w zbiorniku osiągnie dopuszczalną granicę 65 stopni w ciągu czterech dni, co w konsekwencji może doprowadzić do uwolnienia promieniowania.

 

Problem ogromnej ilości odpadów radioaktywnych, jakie pozostają na obszarze zajmowanym przez zakład Fukushima Daiichi pozostaje szerzej nieznany. Wszyscy się koncentrują na reaktorach i trudno się dziwić. Jednak zbiorniki z radioaktywnymi odpadami zalanymi wodą to kolejna tykająca bomba i może tam dojść do reakcji łańcuchowej, której efektów nikt ni chciałby zobaczyć.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterroKomentarze

Portret użytkownika ksmamona

to szambo gorsze od

to szambo gorsze od czarnobyla !!! tam był tylko jeden reaktor i jeden spalony redzeń ,nie mówiąc już o paliwie zużytym którego tam nie było ! Fukushima to zagrożenie dla całego globu.

Portret użytkownika euklides

Juszka napisze pewnie o

Juszka napisze pewnie o jakichś ludziach z Brazylii, którzy mają 10 razy bardziej promieniotwórczą wodę w naturalnych studniach, która pita i używana do kąpieli przedłuża ich życie o 1000 lat. Świetne, ekologiczne źródło energii jak zwykle niedocenione przez ciemne masy.

Portret użytkownika CRUSADERS

PILNE: Grupa żołnierzy

PILNE: Grupa żołnierzy amerykańskich zaatakowała pracujący w polu północno koreański traktor. Traktor odpowiedział celnym ogniem kilku dział rakietowych, po czym odleciał w kierunku Pjongjangu. Ministerstwo Rolnictwa ostrzega amerykańskich imperialistów, że jeśli incydent się powtórzy, na pola zostaną wysłane kombajny

Skomentuj