Kolejna asteroida w tym roku zbliżyła się do Ziemi

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Nowo odkryta asteroida nazwana 2020 KJ4 minie Ziemię w odległości niemal 0,4 odległości księżycowej. Jest to 42 obiekt w tym roku, który zbliżył się do Ziemi na tak niewielki dystans oraz czwarty w tym miesiącu.

 

2020 KJ4 został uchwycony przez astronomów z obbserwatorium Mt.Lemmon jeszcze 24 maja br. Obiekt zbliży się do Ziemi na najbliższą odległość już 28 maja. Szacuje się, że asteroida mierzy od 3 do 6 metrów szerokości i minie naszą planetę z prędkością około 5 km/s,


W odróżnieniu do większości obiektów zbliżających się ostatnio do Ziemi 2020 KJ4 nie należy do grupy Apollo. Pochodzi ona z grupy Ateny. Jest to ta sama grupa, do której należy słynna asteroida Apophis, która to w 2036 roku może potencjalnie zderzyć się z naszą planetą i wywołać globalną katastrofę.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: [email protected]
Portret użytkownika M@tis

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz wielki fascynat nauki. Jego teksty dotyczą przełomowych ustaleń ze świata nauki oraz nowinek z otaczającej nas rzeczywistości. W przerwach pełni funkcję głównego edytora i lektora kanałów na serwisie Youtube: 

zmianynaziemi.pl/ innemedium.pl/ tylkomedycyna.pl/tylkonauka.pl oraz tylkogramy.pl.

Projekty spod ręki [email protected], możecie obserwować na jego mediach społecznościowych.

Facebook: https://www.facebook.com/M4tis

Twitter: https://twitter.com/matisalke


Skomentuj