Kolejna asteroida przeleci dziś w okolicy Ziemi

Kategorie: 

2012honduras.com

Asteroida wielkości dużego odrzutowca pasażerskiego zbliży się dzisiaj do naszej planety. Obiekt oznaczono, jako 2012 EG5 i dokładnie o 9:32 czasu uniwersalnego przeleci w odległości mniejszej niż księżycowa. To już kolejna asteroida jaka przelatuje blisko ziemi w ciągu ostatnich dni.

 

Jak twierdzi NASA, średnica asteroidy to około 80 metrów. Odległość, w jakiej nastąpi przelot to 230 000 kilometrów. Odległość księżycowa to około 380 000 kilometrów. Przypomnijmy, że dwa mniejsze asteroidy przeleciały w okolicy naszej planety 26 marca. Dostrzeżono je dopiero przed samym przelotem. Asteroida 2012 EG5 jest, zatem trzecim ciałem niebieskim mijającym Ziemię w ciągu zaledwie siedmiu dni.

2012 EG5 została zauważona 13 marca 2012. Przelot następuje 1 kwietnia 2012, czyli gdyby to ciało niebieskie leciało na Ziemię to mielibyśmy 19 dni na reakcję. To dobrze oddaje powagę sytuacji i realność zagrożenia.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Strony

Skomentuj