Kolejna anomalia związana z cylindrycznym obiektem Oumuamua - jest pokryty warstwą węglową chroniącą przed promieniowaniem słonecznym! 

Kategorie: 

Źródło: wizualizacja artystyczna

Naukowcy z Uniwersytetu Queens w Belfaście twierdzą, że tajemniczy obiekt, który niedawno wleciał w Układ Słoneczny, jest pokryty grubą warstwą materiału organicznego o grubości pół metra, co zapobiegło zniszczeniu obiektu podczas jego zbliżenia do Słońca. 

 

Trudno tego nie zinterpretować inaczej niż, że ten dziwny obiekt jest chroniony przed promieniowaniem słonecznym i dlatego był w stanie przelecieć obok gwiazdy bez szkody dla siebie. Dziwne ciało niebieskie zostało znalezione w połowie października 2017 r. Naukowcy początkowo nazywali to kometą, potem asteroidą, aż zaczęto publicznie zadawać pytania o prawdziwy charakter tego gościa z kosmosu.

Naukowcy przyznają, że może być to nawet obcy statek kosmiczny. Cylindryczny obiekt, który otrzymał hawajską nazwę Oumuamua-Posłaniec, ma metalowy korpus o długości 800 metrów i szerokości 100 metrów. Teraz okazało się jeszcze, że ten „metalowy korpus” jest chronione przed wpływami zewnętrznymi. DO jakich zatem można dojść konkluzji?

Oumuamua  - źródło: teleskop Williama Herschela w La Palma

Według naukowców z Uniwersytetu Queens w Belfaście, obiekt jest pokryty skorupą bogatą w węgiel. To ona zapobiegła jego rozpadowi wtedy, gdy znalazł się bardzo blisko Słońca, bo w odległości zaledwie 37 mln km. Temperatura na powierzchni tego przedmiotu powinna wtedy wynosić około 300 stopni Celsjusza. Według naukowców, grubość warstwy organicznej obiektu musi mieć co najmniej kilkadziesiąt centymetrów. 

 

Oumuamua to pierwszy znany nauce międzygwiezdny obiekt, który pojawił się w Układzie Słonecznym. Czerwonawy z koloru przedmiot pochłania dużą cześć promieniowania widzialnego i z tego powodu jest trudny w obserwacji nawet dla specjalistów. Obiekt porusza się z dużą prędkością wynoszącą około 25 km/s. Obecnie znajduje się 200 milionów kilometrów od Ziemi i nadal trwa nasłuch radiowy w poszukiwaniu śladów obcej technologii.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (2 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika daroooo

Witam. Jakie jest

Witam. Jakie jest prawdopodobieństwo że "coś" co może leci już sporo czasu( nawet nie wiem czy miliony czy jeszcze więcej) Jest nawet statkiem obcej cywilizacji i my damy radę ich nasłuchiwać falami w zakresie 1-12 ghz? Jak dla mnie 0 %. Oni nas tak, my ich na 200% nie. Nie ten pułap technologiczny.

Portret użytkownika Zenek ;)

Ten "statek" już NIE ODPOWIE

Ten "statek" już NIE ODPOWIE bo podobnie jak kiedyś ISON napotkał na swojej drodze RĘKĘ BOGA i teraz jest niczym więcej jak przemierzająca kosmos latająca trumną choć miał być tym co pokazano w filmie MELANCHOLIA....

Swoją droga ten obiekt związany jest z mitologicznym Orfeuszem.... członkiem RASY DEMONÓW znanej z mitologii jako CZERWONE DIABŁY czyli ALBINOSI jacy są przeważającą ludnością tzw WYSP ZWYRODNIALSKICH rządzących przez biblijną nierządnicę z burdelu buckingham.... czyli królową....

Mówiąc inaczej obiektem tym leciały WŁADZE ziemskiego pastwiska ale...... nie opłacili DŻIZJI u ALLAHA i dostali za to WPIERDOL.... i teraz nazistowskie sieroty wyczekują przy antenkach na kontakt ze swoimi guru..... a tu CIIIIISZAAAA... na na wykresie pracy serca...................

Portret użytkownika łysy z brazzersa

jak KE nie odwali się od

jak KE nie odwali się od polaków to kosmici wrócą i uratują wszystkich - to już ostatni moment przed zagładą. Jeszcze UE będzie żałować że weszli z Polską w jakikolwiek spór i kontrowersje... tak ich nasi politycy zakręcą ....widzę koniec i Unii... i Europy.

Portret użytkownika RF-Radiowiec

Niech nie zmyli was fakt

Niech nie zmyli was fakt używania tradycyjnych fal radiowych anie jakiś spinów kwantowych.

Każdy zajmujący się nasłuchem radiowym czy to w poszukiwaniu sygnałów z kosmosu czy jednostki wojskowe dla obbroności wykożystują wszystkie możliwe pasma radiowe i techniki zaczynając od tych najprostrzych prymitywnych na falach długich AM, w zasadzie jest to proces automatyczny sterowany komputerem. Z koleji inowacyjne techniki przekazu informacji lub jej kodowania są stosowane niezależnie od używania przez inne  cywilizacje, wygoda, jakość,anonimowość.

 

Portret użytkownika Isabella

Zony Mieszka I 1.Teofano

Zony Mieszka I 1.Teofano cesarzowa Rzymu- zyl z nia 13 miesiecy 2.Geira- Corka krola Haralda Blauzahn z Danii c: Geira + Olaf Trygwasson, Astryda + Sigwald Strudhalsson Sigrida + Eryk König von Sweden, + Swen König von Denmark 3. Dubrawka 4. Oda s: Mieszko i Swietopelk, Lambert, ktory byl w klasztorze we Wloszech.Nie sluchaj bajek.

Polska wczesniej byla prawoslawna a pozniej chrzescijanska.

Slowo Polska 

1 od pola - nie prawda

2 od gwiazdy polarnej

3 od Boleslawa po grecku Poleslaw bo grec nie maja wszystkich liter 

Poles -Polacy.

Wiedza  nas wyzwoli.

Portret użytkownika AldoRado

kolejna anomalia - warstwa

kolejna anomalia - warstwa chroniąca przed promieniowaniem!

Bardzo sensacyjny i dynamiczny tytuł.

Posłaniec jest pierwszym zaobserwowanym obiektem tego typu tzn., że wszystkie znane nam obiekty tego typu są tak samo zbudowane, mają te same rozmiary, przemieszczają się po tej samej trajektorii i z tą samą prędkością. Nie zaobserwwano jeszcze żadnych różnic a co dopiero anomalii. 

Bardzo lubię ZmianyNaZiemi Adminie.

Pozdrawiam.

Strony

Skomentuj