Kogo Polacy uważają za rzetelnych i uczciwych w swojej pracy?

Kategorie: 

http://www.cbos.pl/PL/grafika/logoCBOS.jpg

Ciekawy wynik sondy został opublikowany przez CBOS z początkiem tego roku. Otóż po 10 latach ponowino pytanie o rzetelność i uczciwość grup zawodowych.

 

 

Właściwie w górę poszły markery tylko i wyłącznie sprzedawców i sędziów. Bez zmian pozostali dentyści. Cała reszta grup zawodowych zanotowała spadki. Największy spadek zanotowali dziennikarze. Bez większego zaskoczenia politycy uplasowali się na ostatnim miejscu tuż przed parlamentarzystami i maklerami giełdowymi. Słabo plasują się też księża czy agenci ubezpieczeniowi. Największym zaufaniem cieszą się pielęgniarki, naukowcy i nauczyciele.

sonda rzetelności i uczciwosci grup zawodowych

Ciekawym zjawiskiem jest wspomniany spadek niemal wszystkich grup zawodowych. Zastanawiające jest podłoże takiego osądu. Czy jest to spowodowane rosnącą świadomością społeczeństwa, czy też polskie społeczeństwo ma dość tego co dzieje  się w kraju i dostaje się za to wszystkim grupom zawodowym? A może chodzi o ogólne niezadowolenie z życia, co jest wielką plagą XXI wieku?

 

Ważnym pytaniem jest jak państwo ma dobrze funkcjonować i rozwijać się, kiedy obywatele nie mają za grosz zaufania do elit, do jakich bezsprzecznie należą grupy zawodowe z końca stawki. Na koniec by (może nieco fałszywie?) podnieść morale przypominam stare porzekadło: jest kłamstwo, duże kłamstwo i statystyka.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: kula
Portret użytkownika kula

Komentarze

Portret użytkownika Darth Coder

Sondaże mają to do siebie, że

Sondaże mają to do siebie, że w 99% są sfabrykowane na potrzeby udowodnienia z góry założonej tezy. Natomiast statystyka ma to do siebie, że człowiek i pies mają średnio 3 nogi. Biorąc pod uwagę te kwestie, wyniki w/w badania mam tam, gdzie słońce nie dociera.

Portret użytkownika amateur124

dokladnie, pamietam te durne

dokladnie, pamietam te durne sondarze i ich wyniki z tylka za czasow rządu PartiiOszustow. Studenci za PO, na PiS glosowali przewaznie ludzie niewyksztalceni i ze wsi(doslownie napisane) itd itp. komentarz niepotrzebny moim zdaniem

Portret użytkownika X

świnie od koryta oderwać

świnie od koryta oderwać można jedynie granatem.
Dlatego podatek katastralny i tak wejdzie, a ustawa "medialna" za chwilę sprawi, że nie mający radia/telewizora i tak będą płacić za propagandę i mediosyf.
 
Idiotą jest ten, kto uważa, że podział na jakiekolwiek partie powoduje, że ich członkowie mają inną mentalność.
 

Portret użytkownika achiles

A MI CIĘŻKO JEST UWIERZYĆ, ŻE

A MI CIĘŻKO JEST UWIERZYĆ, ŻE PIS, MA NADAL 38%, TO ŻE POPRZEDNI POpaprańcy i ICH NOWI PRZYDUPASI nowocześni OSCYLUJĄ W OKOLICACH DYCHY, TO ŁATWO JEST UWIERZYĆ, ALE JAK PAN MACIEREWICZ I PAN WASZCZYKOWSKI 38% SPOŁECZEŃSTWA MOŻE AKCEPTOWAĆ I ICH WYPOWIEDZI W NASZYM IMIENIU, głosząc swe kłamstwa oczywiste w tych wypowiedziach, ZROZUMIEĆ, NIE UMIEM. No i co za wiarygodne są SONDAŻE, gdzie są tylko niektórzy BADANYM proponowani ( jako ugrupowania ), do oceny, NO I NIE MA TAM RUBRYK   INNY . Skoro za komuny jak były robione BADANIA OPINII SPOŁECZNEJ, to zawsze było do zaznaczenia RUBRYKA " INNE ", TO CO TO ZA WOLNOŚĆ I CO ZA DEMOKRACJA??? 

Portret użytkownika inzynier magister

Nie dziwię się że politycy są

Nie dziwię się że politycy są na samym dole, wystarczy się zastanowić nad parią folksdojczy i innych zdrajców co to rządzili przez ostatnie 8 lat ! Pozamykane zakłady pracy, chcieli sprzedać całą ziemię należącą do Polaków, podatek katastralny już był przygotowany ale wygrała inna partia, i wiele innych zdradzieckich posunięć na rzecz międzynarodowych banksterów ! Do tego dochodzi że donek zwany ambergoldowiczem poucza znowu i chce tak jak bolek byśmy poddali się panowaniu szwabów ! "Dziś Tusk spotyka się z premier Beatą Szydło. Dziwnym trafem akurat w tym samym dniu radio TOK FM "dotarło" do projektu rezolucji Parlamentu Europejskiego. Jest w nim mowa o "licznych naruszeniach ładu demokratycznego w Polsce przez władze państwowe". A także o "wyraźnym ograniczeniu wolności i swobód obywatelskich"

masoneria polskojęzyczna jest strasznie niebezpieczna bo jest zasilana przez lucyfera i ma pelno kasy ! Ci politycy którzy sprzedali własne dusze to jest banda masonerska chcąca naszej zguby ! Należy się modlić różańcem i koronką Jezusa Miłosiernego bo nas zaczarują !

dr Stanisław Krajski - Współczesne postacie satanizmu   
https://www.youtube.com/watch?v=Uq8GHS4d3bo

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Skomentuj