Kobiety i mężczyźni będą grać w piłkę nożną w tych samych drużynach

Kategorie: 

Źródło: Internet

Koncepcja „miksta”, a więc rozgrywek sportowych, w których rywalizują ze sobą pary mieszane, a więc kobieta i mężczyzna przeciwko kobiecie i mężczyźnie, są już znane w takich dyscyplinach sportowych, jak tenis czy skoki narciarskie. Teraz do tego grona, dołączy również piłka nożna.

Federacja piłkarska Królestwa Niderlandów, podjęła przełomową decyzję, dotyczącą zezwolenia kobietom na grę w jednej drużynie razem z mężczyznami. Do tej pory było to możliwe w rozgrywkach młodzieżowych i zmaganiach „oldbojów”. Teraz tego typu model gry, pojawi się w drużynach amatorskich.

Zdaniem tamtejszej federacji, „to historyczny moment dla amatorskiej piłki nożnej, nie tylko holenderskiej, ale i światowej”.

Władzom zależy na pielęgnowaniu równości i różnorodności. Jak wie jednak każdy fan futbolu, jest to sport mocno kontaktowy i dobrze by było, aby panowie na murawie mieli świadomość, że faul na kobiecie, nie może być tak samo bezkompromisowy, jak faul na mężczyźnie. Odarcie piłki nożnej z bezpardonowej konfrontacji, może nieco osłabić poziom sportowych emocji wśród widzów, ale na pewno jest ciekawym przedsięwzięciem, którego rozwój warto obserwować.

Nie jest bowiem wykluczone, że amatorskie drużyny z kobietami i mężczyznami w składzie, w krajowych rozgrywkach pucharowych, będą mierzyły się z gigantami holenderskiej piłki, takimi jak Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven czy Feyenoord Rotterdam.

Może to otworzyć drogę do wprowadzenia podobnych zmian w innych ligach.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (2 votes)
Opublikował: Marcin Kozera
Portret użytkownika Marcin Kozera

Komentarze

Dyskusja to wymiana argumentów i własnych poglądów. Możesz się z nimi zgadzać lub nie. Ale jeżeli potrafisz tylko bluzgać, wyzywać i siać zamęt, rozważ karierę w Antifie. Bo tu jej nie zrobisz Wink

Skomentuj