Kobieta nie ścinała włosów od 64 lat i mają już sześć metrów długości

Kategorie: 

Źródło: Kadr z Youtube

84 letnia Wietnamka - Nguyen Thi Dinh - z prowincji Ben Tre, podobno przestała ścinać włosy, gdy miała 19 lat, a jej włosy mają teraz aż 6 metrów długości. Jej owłosienie ułożone za nią przypomina miejscowym pytona.

 

Nguyen twierdzi, że zaczęła doświadczać silnych bólów głowy zaraz po pierwszym obcięciu włosów w wieku 19 lat. Bóle głowy były tak dotkliwe, że rodzice zabrali ją do lekarza, ale nawet przepisane leczenie nie zadziałało.

 

Dopiero gdy jej włosy zaczęły znowu rosnąć bóle głowy ustąpiły, od tego czasu powstrzymuje się od ich obcinania. Co dziwne, kobieta twierdzi, że kiedy umyła włosy, głowa znów zaczęła boleć. Więc przestała całkowicie myć włosy i nie pozwoliła, aby jej włosy stykały się z wodą. Jej włosy stały się trudniejsze do opanowania, ponieważ urosły i musiała zacząć wiązać je w dredy.

W 1990 roku Nguyen Thi Dinh poprosiła o pozwolenie na przeprowadzkę do buddyjskiej świątyni Hue Phuoc, w której mieszka od tamtej pory. Została wegetarianką i stopniowo wyeliminowała wszystkie posiłki z wyjątkiem jednego w ciągu dnia, zaczęła recytować buddyjskie mantry i przyjęła bardzo oszczędny tryb życia. Wszystko to podobno pomogło jej zachować zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne, nawet w wieku 84 lat.

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Homo sapiens nie mógłby by

Homo sapiens nie mógłby by przeżyć bez brzytwy, nożyczek, obcinaczy do paznokci, butów, odzienia, i innych artykułów przemysłowych. Homo sapiens jest obiektem inżynierii genetycznej i musiał być przyuczony jak dbać o swoje wątłe ciało.

Skomentuj