Kłusownicy zabili w Botswanie aż 90 słoni

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

W Botswanie znaleziono prawie 90 martwych słoni, wykorzystując zdjęcia lotnicze. Zakłada się, że wszystkie zwierzęta zostały zabite przez kłusowników z powodu kłów. Truchła słoni zostały znalezione podczas przeprowadzania monitoringu z powietrza przez organizację Elephants Without Borders.

 

Wszystkie zwierzęta prawdopodobnie zostały zabite przez kłusowników, ponieważ mają pogruchotane czaszki po usuniętych kłach. Przestępcy próbowali ukryć swoją zbrodnię, maskując góry gnijącego mięsa suchymi krzewami

„Jestem zszokowany, jestem całkowicie oszołomiony. To największy przypadek kłusownictwa na słoniach, jaki widziałem w Afryce"- powiedział rzecznik organizacji Mike Chase.

Raport organizacji wspomina również o trzech białych nosorożcach zabitych w tym samym regionie w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Zwłoki słoni znaleziono w parku ochrony dzikiej przyrody Delta Okavango. Rezerwat, którego terytorium wynosi 22 tysiące kilometrów kwadratowych, jest popularnym miejscem turystycznym.

 

W Botswanie żyje około 130 tysięcy słoni, dzięki czemu kraj ten stał się rezerwatem dla wszystkich zwierząt. Obroże z nadajnikami pokazują, że słonie z innych krajów, w tym Angoli, Namibii i Zambii, migrują do Botswany i nadal tam przebywają z uwagi na fakt, że czują się tam niezagrożone. 

 

Bezpieczeństwo zostało osiągnięte dzięki ulepszonym środkom, zapobiegającym kłusownictwu. W Botswanie nie ma ogrodzeń wzdłuż granic. Teren patrolują uzbrojone oddziały. Ostatnio jednak nastąpiła seria niekontrolowanych morderstw na zwierzętach w głębi kraju.

 

Chase twierdzi, że kłusownicy nasili swoje działania po decyzji prezydenta Mokgvitsi Masisi, który wzmacnia antykłusownicze jednostki po objęciu urzędu w kwietniu.

„Nasz nowy prezydent musi wspierać historyczne dziedzictwo Botswany i szybko uporać się z problemem. Turystyka jest niezwykle ważna dla naszej gospodarki, pracy i międzynarodowej reputacji, która jest stawką w tej grze. Botswana powinna być bezpieczną fortecą dla słoni. "

 

Ocena: 

Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika lipka

Gdyby nikt nie płacił za kość

Gdyby nikt nie płacił za kość słoniową nie byłoby zabijania słoni ale na pazerność jeszcze nikt nie znalazł lekarstwa bo światem rządzą złodzieje, bandyci, pedofile i wszelkie inne szumowiny spod ciemnej gwiazdy dlatego niby z czymś się walczy ale wystarczy, że znajdą się tacy z wielką kasą i wszystkie drzwi otwierają im usłużni "lokaje".

Jest taka reklama w telewizorni-facet tłumaczy wnukom, że "do pieniędzy trzeba mieć szacunek"; co się porobiło na świecie, zamiast o szacunku do życia mówi się o szacunku do pieniędzy a dzieci tego słuchają i uczą się materializmu. Pieniądze mają służyć człowiekowi a nie odwrotnie bo czczenie mamony i złotego cielca zawsze kończy się zniszczeniem ludzi.

Ten świat schodzi na psy (z przeproszeniem psów).

Portret użytkownika Dr Piotr

Zgadzam się w 100% z Twoją

Zgadzam się w 100% z Twoją wypowiedzią. Taka prawda, że wystarczy jakieś 2-3% złych i bogatych, otoczą się bandą usłużnych sprzedawczyków i w ten sposób rządzą całą resztą dobrych, stosując terror i swoje chore zasady. I tak to się kręci od wieków be żadnych zmian, a Ci dobrzy sobie ciągle mantrują i wmawiają, że dobro zwycięży, że karma wróci do tych złych....no jakoś nie wraca i mają się świetnie i coraz lepiej się im zarządza dobrym stadkiem potulnych baranków. Ci mniej ciemiężeni sobie wmawiają dodatkowo, że w sumie nie jest tak źle i jakoś to będzie.

Cóż, widocznie tak tu na planecie Ziemia się to kręci...skoro niby taka fantastyczna zaawansowana cywilizacja Atlantów upadła, egipskie imperia zarządzane przez bogów z innej planety poszły w piach, to i na nas pora przyjdzie i się wszystko zresetuje od nowa.

Skomentuj