Kłusownicy zabili połowę populacji słoni afrykańskich z Mozambiku

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Z doniesień organizacji ekologicznej Wildlife Conservation Society wynika, że z rąk kłusowników i przemytników kości słoniowej, w ciągu ostatnich pięciu lat co najmniej połowa całkowitej populacji słoni z Mozambiku została wybita. W tej chwili liczebność tych zwierząt w południowej Afryki ledwo przekracza 10 tysięcy osobników.

 

Straty w populacji tych największych lądowych zwierząt są szczególnie widoczne w słabo zaludnionej północy kraju. W tej części Mozambiku zanotowano 95% zabitych słoni. Według Wildlife Conservation Society, kłusownicy przybywają do Mozambiku z sąsiedniej Tanzanii, gdzie stan populacji słoni afrykańskich spowodował podobny niepokój wśród ekologów i zoologów.

 

Nielegalny wywóz kości słoniowej kierowany jest głównie do Azji, gdzie jest ona przerabiana na ozdoby i stosowana w medycynie alternatywnej. Na całym kontynencie afrykańskim każdego roku z tego powodu kłusownicy zabijają 30 tysięcy słoni.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika pilip

bydlaki. tylko dziw mnie

bydlaki.
tylko dziw mnie bierze czemu ludzie reaguja lub probuja reagowac tak pozno, za pozno.
to tak jak z tym ostatnim białym nosorozcem strzezonym przez zołnierzy całą dobe. jak były dwa osobniki to problemu nie widzieli zeby je chronic, został jeden i nagle proba ochrony?

Skomentuj