Kluczem do zmniejszenia nierówności społecznych jest przyjaźń między bogatymi i biednymi

Kategorie: 

Źródło: tg

Pomimo tego, że kultura popularna i trenerzy przekonują nas, że jest inaczej, talent i wytrwałość niekoniecznie prowadzą do sukcesu i otwierają drzwi windy społecznej. Smutną rzeczywistością jest to, że dzieci z biednych rodzin zazwyczaj nigdy się nie wzbogacają. Ale to nie znaczy, że nie ma żadnych obejść. Jeden z nich natknął się na badaczy ze Stanów Zjednoczonych. Ich zdaniem przyjaźń między młodymi przedstawicielami różnych warstw społecznych może uratować sytuację.

 

Problem segregacji klasowej w Stanach Zjednoczonych zaostrzył się od lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Na przykład w dużych miastach segregacja rodzin z dziećmi wzrosła o ponad 20% w latach 1990-2010. Luka dochodowa rodzin z dziećmi w porównaniu do rodzin bez dzieci była w 2010 r. prawie dwukrotna. Powodem tego, co się dzieje, jest po części zwiększenie przepaści między klasami społecznymi, które nastąpiło w ciągu ostatnich 40 lat.

 

To jednak tylko część problemu. Okazuje się, że obok segregacji dochodowej pojawia się również problem przyjaźni – liczby i głębokości przyjaźni w społeczności lokalnej, tj. w szkole, w pracy, w kościele, klubach itp. Innymi słowy bogaci komunikują się głównie bogatymi rówieśnikami, a biedni z biednymi.

 

Po przeanalizowaniu ponad 70 milionów połączeń między kontami na Facebooku, co stanowi 84% wszystkich dorosłych Amerykanów w wieku od 25 do 44 lat, naukowcy zidentyfikowali wyraźny wzór. Stopień pomieszania biednych i bogatych dzieci na tym obszarze może przewidzieć, jak potoczy się ich życie w przyszłości.

 

Korelacja była silniejsza niż jakikolwiek inny czynnik, w tym osiągnięcia w nauce, struktura rodziny, dostępność miejsc pracy w społeczności i skład rasowy.

 

Biedne dzieci dorastające w dzielnicach, w których 70% ich przyjaciół było zamożnych, mogą spodziewać się średnio 20% wzrostu dochodów w wieku dorosłym w porównaniu z tymi, które nie miały tak bogatych przyjaciół z dzieciństwa. Badacze doszli do tego wniosku, określając status społeczno - ekonomiczny każdego podmiotu na podstawie otwartych danych o dochodach i informacji o wykształceniu.

 

Naukowcy zauważyli wcześniej, że biedne dzieci dorastające w bogatszych dzielnicach zazwyczaj zarabiały więcej niż ich rodzice, gdy dorastali. Jest to logiczne, ponieważ takie społeczności są bezpieczniejsze, czystsze, lepiej wyszkolone z lepszymi możliwościami na intratną pracę. Jednak nawet na obszarach o równych dochodach i strukturze społecznej niektóre miejsca mają większą mobilność społeczną. Wyniki tej analizy dają odpowiedź, dlaczego tak się dzieje.

 

Autorzy badania, ekonomiści z Harvardu, Stanford, New York University i Santa Fe Institute, nazywają ten efekt „połączeniem gospodarczym”. Jego istotą jest to, że towarzystwo bogatych i biednych ma korzystny wpływ.

 

Naukowcy wyjaśniają to zjawisko w następujący sposób. Jeśli biedne dzieci dorastają w przyzwoitych obszarach i przyjaźnią się z bogatymi, to inspiruje je to do dążenia, aby mieć więcej i osiągnięcia tego samego standardu życia, co ich przyjaciele. Dzieci kopiują priorytety, cele i życiowe decyzje rodziców swoich zamożniejszych rówieśników. Ponadto więzi z dzieciństwa mogą być cennym atutem w momencie zatrudnienia i rozwoju kariery.

 

W przeszłości związek dochodów rodziny z poziomem rozwoju dzieci był wielokrotnie rejestrowany w toku badań obserwacyjnych, ale nie ma jeszcze bezpośrednich dowodów eksperymentalnych na wpływ poziomu życia na aktywność neuronów mózgowych. Amerykańscy naukowcy jako pierwsi odkryli związek między dodatkowymi pieniędzmi rodziców a bardziej rozwiniętym mózgiem dziecka.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika Xena Bajlin

Wszystkiemu złu świata winni

Wszystkiemu złu świata winni są zwykli ludzie gdyż za dużo jedzą mięsa i za dużo pierdzą dla tego są zmiany klimatu, wojny i wielki kryzys.  Ludzie nie chcą się szczepić ani nosić zbawiennych maseczek. Brak edukacji oraz propaganda z internetu daje fatalne żniwo. A tymczasem wspaniali globalni herosi próbują uratować świat. W polsce politycy i urzędnicy wykonujący wolę polityków usilnie starają się aby polakom żyło się lepiej. Wyższe podatki są potrzebne aby politycy mogli to jakoś wykorzystać, trzeba wspomagać ukrainę, i kupowac złom od jankesów. Trzeba dać urzędnikom i policji większe uprawnienia aby ten motłoch ogarnąć. Trzeba dać kobietom prawa do zabijania dzieci, politykom więcej forsy, lokalnym kacykom, burmistrzom i wójtom też, aby sprawnie wykonywali plany globalistów. Potrzeba więcej zastrzyków i sztucznego mięska. A robaki też są dobre, no bo z jakiej racji zwykły człek ma jeść smaczne naturalne mięsko, politycy i bogacze powinni jeść steki z wołowinki , jeździć samochodami ferrari i latać odrzutowcami.  A bidoki powinni się jak najszybciej zutylizować, no bo po co mają żyć i pierdzieć co2. Takie jest moje zdanie na temat obecnych czasów. Utylizujcie się tak jak pan lepper co się powiesił żeby uratować planetę.

Portret użytkownika Trup

Corona i małpia ospa

 1. Corona i małpia ospa wyprodukowane przez USA? – ujawnia Rosja.
  Corona i małpia ospa wyprodukowane przez USA? – ujawnia Rosja.

   

 2. 2022.08.05 Bacologia Szybkie Wieści… 41 (link w opisie)
  2022.08.05 Bacologia Szybkie Wieści… 41 (link w opisie)

   

 3. Biometria, czyli jak przez szczepienia chcą zdigitalizować wszystko co robimy!
  Biometria, czyli jak przez szczepienia chcą zdigitalizować wszystko co robimy!

   

 4. Historia która jest ukrywana przed całym światem od wieków!
  Historia która jest ukrywana przed całym światem od wieków!

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Trup

Corona i małpia ospa

 1. Corona i małpia ospa wyprodukowane przez USA? – ujawnia Rosja.
  Corona i małpia ospa wyprodukowane przez USA? – ujawnia Rosja.

   

 2. 2022.08.05 Bacologia Szybkie Wieści… 41 (link w opisie)
  2022.08.05 Bacologia Szybkie Wieści… 41 (link w opisie)

   

 3. Biometria, czyli jak przez szczepienia chcą zdigitalizować wszystko co robimy!
  Biometria, czyli jak przez szczepienia chcą zdigitalizować wszystko co robimy!

   

 4. Historia która jest ukrywana przed całym światem od wieków!
  Historia która jest ukrywana przed całym światem od wieków!

   

NoweFilmy i BacoLogia i corium.5v.pl

Portret użytkownika Nomen - Omen

Tło Przyczynowe Podpaleń -  

Tło Przyczynowe Podpaleń -  "Sprawcy podpalenia – charakterystyka psychologiczna" - (Przemysław Piotrowski Jagiellonian University - PDF)

 

Celem pracy jest dokonanie przeglądu badań oraz koncepcji teoretycznych dotyczących zarówno psychologicznego funkcjonowania sprawców podpaleń, jak i kryminologicznych aspektów przestępstw polegających na umyślnym wzniecaniu pożarów.

W pracy przeanalizowano angielskojęzyczną oraz polską literaturę na temat przestępczego wywoływania pożarów.

 

Podpalenie to jedno z przestępstw powodujących poważne zagrożenie porządku publicznego oraz niebezpieczeństwo odniesienia obrażeń, utraty życia i mienia przez jednostki. 

 

POPEŁNIENIE TEGO CZYNU NIE WYMAGA NAJCZĘŚCIEJ ANI SZCZEGÓLNYCH UMIEJĘTNOŚCI, ANI POMOCY INNYCH OSÓB, A SPRAWCOM DOŚĆ ŁATWO JEST ZACHOWAĆ ANONIMOWOŚĆ.

 

W literaturze wyróżnia się najczęściej kilka głównych motywów popełnienia przestępstwa podpalenia. Są to: zemsta, podniecenie, wandalizm, maskowanie dowodów, odnoszenie korzyści oraz ekstremizm polityczny.

 

https://www.researchgate.net/publication/318561982_Sprawcy_podpalenia_-_charakterystyka_psychologiczna

Portret użytkownika Hannto

Jednak jest w tym wszystkim

Jednak jest w tym wszystkim jeszcze jeden czynnik który warto wziąć pod uwagę. Im zamożniejszą jesteś osobą tym większa szansa na lepsze wykształcenie a co za tym idzie mniejsza szansa na dogadanie się z ludzmi z nizin społecznych gdyż wasz sposób myślenia i pojmowania jest inny. Jednymi słowy żeby w ogóle doszło do jakiejś przyjaźni to poziom intelektualny obu podmiotów musi być równy lub różnica w poziomie musi być naprawdę niewielka. W innym wypadku o ile dogadanie się jest możliwe to przyjaźń już nie.

Portret użytkownika euklide⁣s

Wystarczy umówić się na

Wystarczy umówić się na podatek napoleoński od nieruchomości na którym nie da się oszukiwać. Ochrona majątku bogatego kosztuje społczeństwo więcej niż ochrona majątku ubogiego. Należy zlikwidować wszelkie inne podatki i zostawić jeden, banalnie prosty, samo-egzekwujący się i niemożliwy do naruszenia podatek napoleoński.

Jeśli ktoś nie wie to w tym podatku chodzi o to, że każdy sam wycenia swoją nieruchomość i płaci np. 0.01% rocznie od jej wartości. Haczyk który uniemożliwia jakiekolwiek oszustwo polega na tym, że każdy wyceniając swoją nieruchomośc zobligowuje się ją sprzedać np. za 200% wycenionej przez siebie wartości. To praktycznie rozwiązuje też np. problem wykupu ziem pod inwestycje, odszkodować itp, w sposób przejrzysty i całkowicie obiektywny bez debilnych "rzeczoznawców" zaniżająych lub zawyżających ich wartość.

Strony

Skomentuj