Klimatyści chcą zaciemniać Słońce

Kategorie: 

Źródło: kadr z YouTube

Teoria chemtrails bardzo długo była uważana za nonsensowną, ale jak wiadomo w naszych czasach wystarczy poczekać i każda nawet najdziksza teoria spiskowa okazuje się prawdą, nie inaczej jest z teorią, że ktoś rozpyla chmury wpływając na nasz klimat. To z czego jeszcze niedawno śmiali się do rozpuku zwolennicy tak zwanej nauki, okazuje się propozycją samych naukowców domagających się geoinżynierii słonecznej.

 

Naukowcy, inspirując się efektami potężnych erupcji wulkanów, takich jak Tambora w 1815 r. i Pinatubo w 1991 r., zaproponowali "unikalne" podejście do walki ze zmianami klimatycznymi. Erupcje te utworzyły mglistą warstwę mikroskopijnych cząstek w górnych warstwach atmosfery, skutecznie przyćmiły światło słoneczne na kilka lat i spowodowały spadek globalnej temperatury. Powtórzenie tego efektu na szerszą skalę mogłoby przeciwdziałać ociepleniu spowodowanemu przez gazy cieplarniane.

Propozycja polega na stworzeniu trwałej sztucznej mgiełki w górnych warstwach atmosfery, która odbijałaby światło słoneczne z powrotem w przestrzeń kosmiczną. Badania sugerują, że przyciemniając Słońce zaledwie o 1%, moglibyśmy ochłodzić planetę o 1°C. Dostępne oceny inżynieryjne wskazują, że wykorzystanie floty wysoko latających samolotów do emitowania cząstek odblaskowych do atmosfery jest technicznie wykonalne i stosunkowo niedrogie.

 

Choć zaciemnienie słońca nie odwróci całkowicie zmian klimatycznych, może mieć znaczący wpływ na ochłodzenie całego świata. Słońce jest najgorętsze w ciągu dnia, latem i w tropikach, a gazy cieplarniane stale ogrzewają planetę. Strategiczne uwalnianie cząstek odblaskowych mogłoby stworzyć bardziej jednolity efekt chłodzenia na całym świecie, zmniejszając ryzyko klimatyczne.

 

Zdaniem szalonych klimatystów rozwiązanie problemu rosnącej temperatury jest kluczowe. Ich zdaniem w miarę ocieplania się planety gatunki migrują na bieguny w poszukiwaniu znośniejszych temperatur. Twierdzą, że wiele gatunków nie będzie w stanie przystosować się wystarczająco szybko lub nie będzie miało dokąd się udać, co doprowadzi do wzrostu wymierania. Ekstremalne upały przekraczają granice ludzkiej tolerancji, zagrażając życiu i ograniczając pracę na świeżym powietrzu.

 

Panuje również przekonanie, że rosnące temperatury zmieniają rozkład opadów, powodując, że regiony suche stają się bardziej suche, a mokre – bardziej wilgotne. Zwolennicy oprysków uważają, że zmniejszenie jasności słońca mogłoby pomóc zrównoważyć te skutki, ale zmieniłoby globalne wzorce wiatru i opadów.

Blokowanie światła słonecznego w założeniu ma pomagać chronić regiony lodowe. Topniejące pokrywy lodowe Antarktyki i Grenlandii przyczyniają się do podnoszenia poziomu mórz, a topnienie wiecznej zmarzliny uwalnia więcej metanu i CO₂. Sztuczne przyciemnienie jasności słońca może pomóc spowolnić te procesy i utrzymać stabilność tych kluczowych formacji lodowych.

 

Koncepcja przyciemniania jasności słońca, choć radykalna, zasługuje na poważne rozważenie w kontekście pilności rozwiązania problemu zmian klimatycznych. Jak stwierdził profesor Alan Robock z Rutgers University: „Znaleźliśmy się w sytuacji awaryjnej. Musimy działać teraz”. Dalsze badania i dokładne rozważenie możliwych konsekwencji tego radykalnego rozwiązania mogą uczynić je ratunkiem w naszej walce ze zmianami klimatycznymi.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika Buc z parteru

Nie jest tak jak Piszą Oni i

Nie jest tak jak Piszą Oni i jak Ty Piszesz ....ani te aparaty latające ,ani obsługa nie są spod naszej kopuły. Kiedyś jak byłem w  oplotce musiałem jako oficer identyfikować wszystko co latało nad zachodnim pomorzem i nie tylko ; sprzęt był w większości po sowiecki albo tandeta od braci z zachodu- daliśmy sobie radę. W czasach netu kupiłem sprzęt wysokiej klasy i przyjrzałem się kształtowi,malowaniu ,antenom i innym wystającym elementom ,szybą ,technice lotu ( piloci chętnie nas uczyli kto jak szkoli swoich i jakie są różnice) nawet to się nie zgadza. Ergo - sąsiedzi spod kopuły obok ( mają rację) doszli do wniosku że trzeba zrobić z naszą populacją porządek, a Eskimosi powiedzieli że pomogą - to media gł.ścieku sprawy  Wam puste puszki i leci ....kabarecik . Pozdrawiam weteran cyrku.

Portret użytkownika spokoluz

to skocz po niego i niech Ci

to skocz po niego i niech Ci pomoże - w całej historii od czasu liczenia lat od joszki jeszcze nikomu on nie pomógł a wielokrotnie zaszkodził kiedy jego delegaci na am. płd. w imię joszki wymordowali miliony indian głosząc "dobrą nowinę" niosąc miłość i miłosierdzie osadzone na mieczach  uświęcanych ogniem.

Słowian dobrej woli jest więcej - Słowiański WIEC, Słowiański ZEW , Słowiańsk DUCH , Słowiańska KREW - na pohybę .......

Portret użytkownika inzynier magister

oni robią tam kilka rzeczy na

oni robią tam kilka rzeczy na raz, po pierwsze zniszczą normalny klimat i dzięki temu zrobią globalny głód a to oznacza sztuczne mięso GMO trujące i depopulujące, do tego zatrucie chemikaliami i sterowanie 5G tymi kto tego spożył największą ilość i depopulacja poprzez promieniowanie z 5G... plus jeszcze inne wynalazki lucyferian ! Musimy cały czas się modlić o szybkie rozwalenie erusojuza szaleńców z loży ordo ab chao ! Tylko Chrystus może nam pomóc w tym dziele !

Ojcem Mieszka był, według niego, Siemomysł, dziadem Lestek, a pradziadem Siemowit. Z pierwszą żoną, Dobrawą, miał Mieszko syna Bolesława i córkę.

Portret użytkownika axell69

Co ty znów pierdzielisz  ,

Co ty znów pierdzielisz  , jacy  oni ??   no kuva nie oni   tylko wy szydzi  robicie te wszystkie szopki dla  debili  i katolików , wiec wyabacz  parhu   ale znów  KŁAMIESZ       , łżesz jak  pis    ............

„Dopóki nie staną się świadomi, nigdy się nie zbuntują, a dopóki się nie zbuntują, nie mogą stać się świadomi”.
-George Orwell, 1984

Portret użytkownika syriues

Temat jest o wiele bardziej

Temat jest o wiele bardziej zlozony.Chodzi o energię,ta którą nas obdarowuja jest odwrotna od tej którą miec powinniśmy. Moze dlatego też nasze niebo to seks i przyjemności cielesne ,a nie duchowosc.Nasza energie zamieniono i znajduje się tam gdzie nie powinna.Tak na ludzki rozum to jesteśmy oszukiwani.Zobacz sobie Turkmenistan jakie tam są ciekawe budowle,zupelnie jak z piktogramów. Dzięki takim budowlom rezonuja nam energię którą otrzymujemy i sądzimy, że jest normalna.Ja juz od dawna myślałem,że coś tu smierdzi.

https://youtu.be/HwovQWxsjQc?si=IPEQ6mm7SrOdr7um

Portret użytkownika dd

Główną przyczyną zmian

Główną przyczyną zmian klimatycznych (już nie ocieplenia klimatu) są szaleńcy chcący regulować nasz świat. Tylko kto im dał do tego uprawnienia? Energia ze słońca jest potrzebna do rozwoju ludzkości. Wszelkie działania ingerujące w przyrodę są niebezpieczne. Np - ciekawy motyw to wykorzystanie wiatraków na dużą skalę - one mają wpływ na wiejące wiatry - wbrew pozorom potrafią mocno osłabić działanie wiatrów (czysta fizyka - odbierają energię) - a to powoduje mniej deszczy niesionych w głąb lądów - wynikiem są susze - a żeby z nią walczyć co się robi? - dokłada jeszcze więcej wiatraków...

Skomentuj