Klimatolodzy są zszokowani skalą powodzi w Niemczech

Kategorie: 

Źródło: twitter.com

W wyniku niszczycielskiej powodzi w Niemczech, według najnowszych oficjalnych danych, zginęło ponad 150 osób, a kilka tysięcy pozostaje zaginionych. Kanclerz Angela Merkel wyraziła głębokie współczucie dla ofiar katastrofy, której skala stanie się jasna dopiero w nadchodzących dniach.

W piątek rano niemieckie media podawały, że w dwóch najbardziej dotkniętych landach, Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii, zginęło co najmniej 81 osób: odpowiednio 50 i co najmniej 30 osób. W czwartek wieczorem urzędnicy powiatu Ahrweiler twierdzą, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie znacząco, bo wciąż próbują znaleźć około 1300 zaginionych.

 

Intensywność i skala powodzi w Niemczech w tym tygodniu zaszokowała klimatologów, którzy nie spodziewali się pobicia rekordów na tak dużym obszarze i tak szybko. Po śmiercionośnych falach upałów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, gdzie dwa tygodnie temu temperatury wzrosły powyżej 49,6°C, powodzie w Europie Środkowej wzbudziły obawy, że ekstremalne warunki pogodowe są gorsze niż przewidywano.

W środę na rozległym obszarze dorzecza Renu pobito rekordy opadów, co miało druzgocące konsekwencje. Dziesiątki tysięcy domów zostało zalanych. Niektóre części Nadrenii-Palatynatu i Nadrenii Północnej-Westfalii zostały zalane opadami nawalnymi w wielkości szokujących 148 litrów opadów na metr kwadratowy w ciągu 48 godzin. W tej części Niemiec zwykle występuje około 80 litrów na metr ale w ciągu całego lipca, a nie w dwa dni.

 

Najbardziej szokujący z kilkunastu rekordów został ustanowiony na stacji pogodowej Kolonia-Stammheim, gdzie w ciągu 24 godzin spadło 154 mm deszczu, przekraczając dotychczasowy dzienny rekord dla miasta wynoszący 95 mm. Klimatolodzy od dawna przewidują, że zmiany klimatu doprowadzą do nasilenia powodzi, fal upałów, susz, burz i innych form ekstremalnych warunków pogodowych, ale ostatnie zmiany przerosły wiele oczekiwań.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 3.7 (3 votes)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

KARMA czyli PRAWO PRZYCZYNY i

KARMA czyli PRAWO PRZYCZYNY i SKUTKU !!!

I nie chodzi tutaj o bicie braw… i radość z cudzego nieszczęścia, że nareszcie ZŁO zaczęło do nich wracać… tym bardziej że tam również zdarzają się LUDZIE… chodzi o to by oni zrozumieli przyczynę zachodzących procesów i wyciągnęli z tego odpowiednie wnioski! Bo jeśliby po tym ostrzeżeniu naziszfargoty nadal próbowały oskarżać Polaków tak jak do tej pory o wszystko co im się UBZDURAŁO w tych ZWYRODNIAŁYCH rozumkach… a… i nie daj buku obarczać winą za te powodzie NAS jako źródło „szkodliwego” CełO CWAJ… i jeszcze naszego wungla który jest dla nas „zabójczy” a dla nich niezmiernie i pilnie potrzebny do nazigieszeftóff… No to jeśli te ostrzeżenia zignorują… to spłynie na nich to co im ZAPISANO już dawno temu !!! Więc popatrzmy jakiego to oni wyboru dokonają… i żeby nie było później wycia że nikt ich nie OSTRZEGAŁ !!!  

https://www.youtube.com/watch?v=WBuqQuTfYPo  

Portret użytkownika Quark

Tańczysz z tymi wilkami ale

Tańczysz z tymi wilkami ale chyba za blisko ognia podszedłeś i Ci dym zaszkodził . Karma mówisz ? Chyba dla kota albo psa .. Bo rozumując Twoim sposobem to nie powinniśmy mieć do niemców żalu o dwie wojny , rozbiory i najazdy krzyżackie bo to też była nasza "karma" - i co podoba Ci się takie wyjaśnienie ? Myślisz , że te bzdury o "karze za grzechy ojców" działają tylko w jedną stronę !? A po drugie jak można w jakikolwiek sposób karać zbiorowo tych co są JEDYNIE potomkami złoczyńców ? A kto niby miałby decydować o tym , kiedy i kogo oraz za co "ukarać" powodzią czy trzęsieniem ziemi - "miłujący pan bóg" ?! Teraz rozumiesz głupotę takiego rozumowania ?!

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

KARMA - PRAWO UNIWERSALNE

KARMA - PRAWO UNIWERSALNE

„Teraz rozumiesz głupotę takiego rozumowania ?!” – Oczywiście że rozumiem głupotę twojego rozumkowania…  tylko że ty nie jesteś w stanie ogarnąć bezkresu własnej GŁUPOTY!

W kontekście tej tragedii celowo nie zamieściłem dopisku dla debili /uwaga nie mylić zjawiska KARMY z żarciem dla kotów/… i jakoś nikt nie pomylił – prócz jednej… karykaturki!!!

A już ci nieco niżej wyjaśniłem… że może kieeeeeeedyś pojmiesz co to jest KARMA… a jeszcze daaaalej kieeedyś może dotrze do ciebie że jest KARMA OSOBISTA, karma RODOWA, karma PLEMIENNA… i karma NARODOWA !!!

PRAWO KARMY ISTNIEJE… czy to się jakiemuś pajacykowi podoba czy nie… bez względy na to jak bardzo by delikwent wierzgał i wył w niebogłosy… ONO po prostu ISTNIEJE i DZIAŁA… bo to PRAWO UNIWERSALNE… OBOWIĄZUJACE w całym WSZECHŚWIECIE !!!

A tobie wibrator się przepalił… dmuchanej LALI odgryzłeś ustnik i masz kapcia… iii nie wiesz co z łapkami zrobić z nudów… więc napierdalasz po klawiaturze bez zastanowienia… by tylko dzienny limit kilometrów blablania wyrobić…?!!

Baw się dobrze póki możesz… i nie zawracaj sobie biednej główki jakimś „pokarmem dla kotków”… nie musisz jej szukać … KARMA sama cię znajdzie gdy przyjdzie czas… i najmniej będziesz się jej spodziewał… PIERDOLNIE cię między oczy aż ci pociemnieje… i wtedy spróbuj podyskutować z NIĄ… że skoro w NIĄ nie wierzysz to JEJ na pewno nie ma… a ONA… ma to gdzieś w co ty wierzysz i co myślisz i czy w ogóle myślisz… ONA ma duuużo czasu na twoje zmądrzenie i przebudzenie… a TYYY… czy masz go za dużo… czy wiesz ile… ?!! Więc nadal go marnuj na głupoty i pajacowania… albo zmądrzej – twój wybór dzieciaku !!!

https://www.youtube.com/watch?v=_dlVcZit294 - Czym Jest Karma

https://www.odkrywamyzakryte.com/karma-rodzinna/ 

 obrazy, zdjęcia stockowe i wektory | Shutterstock

 

 

Portret użytkownika Ruchomy Cel

"TO MUSI SIĘ STAĆ"

"TO MUSI SIĘ STAĆ"

To Słowa Jezusa Chrystusa o Apokalipsie.

Ale czy ludzie wyciągną odpowiednie wnioski z narastających klęsk żywiołowych?

Teologowie sprytnie wyrywają wersety, a nawet całe księgi z kontekstu Biblii i budują w naszych umysłach niewłaściwy intelektualny wizerunek Boga.
Dzisiaj mówi się wiele lub tylko o miłości Boga, ale nadchodzi czas, że ludzie będą szukać ratunku w śmierci przed Jego gniewnym obliczem.

"Oto idą dni, kiedy mówić będą do  gór: Padnijcie Na Nas 
A do pagórków: Przykryjcie Nas.
Błogosławione niepłodne i łona, które nie rodziły, i piersi, które nie karmiły" - (Słowa Jezusa Chrystusa o Apokalipsie) 

http://objawienie365.blogspot.com/2014/03/rozdzia-61617.html?m=1

Portret użytkownika keri

Przeczytaj stary testament i

Przeczytaj stary testament i nie pierdol o miłości tego, który kazał nazywać siebie bogiem.  Mordował ludzi, ciągle wczynał wojny, miła mu jest woń palonego ciała i uwielbia rozlew krwi ludzi i zwierząt.

Nie powołuj się na księgę największego ludobójstwa czyli na biblię, skoro jej nie czytałeś i nie masz pojecia o czym jest.

https://bacologia.wordpress.com. Nie jesteśmy na zewnątrz galopującej kulki.

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

Witaj słodziutka KERI… sadząc

Witaj słodziutka KERI… sadząc po ilości zebranych minusików wychodzi NATO że baranki nadal nie dorosły do PRAWDY… im się wydaje że wszystko co przybliża ich do PRAWDY jest dla nich najstraszniejszym zagrożeniem… im dalej od NIEJ uciekają tym z większą SIŁĄ ONA ich dopadnie i POWALI – oj oj… PIERdylnięcie i przebudzenie będzie baaaardzo bolesne… !!!

                                       - Pozdrawiam CIĘ cieplutko.

Portret użytkownika keri

Witaj Tańczący z WILKAMI

Witaj Tańczący z WILKAMI Smile

Część zrozumiała, że nie ma żadnej pandemii, lecz tego, że klękają przed demonem, zupełnie do nich nie dociera. A przecież to drugie jest nieporównanie większym kłamstwem i od tego jeszcze bardziej zależy ich życie.

Skasowana zostanie pandemia a wraz z nią dziabnięci.

Unicestwiony będzie demon a wraz z nim jego wyznawcy.

Jak drżą teraz szczepany dowiadując się prawdy o szczypawkach i jaką zrobili sobie krzywdę swoją niewiedzą, tak drżeć będą wyznawcy demona, gdy dotrze do nich prawda o nim.

Łączę się z Tobą radośnie. Smile

https://bacologia.wordpress.com. Nie jesteśmy na zewnątrz galopującej kulki.

Portret użytkownika Tańczący z WILKAMI

Ooooch… słodka KERI…

Ooooch… słodka KERI…

„Łączę się z Tobą radośnie.” – Cokolwiek miałaś na myśli… czy w sensie ETERYCZNYM… czy /hmmm/… to sprawiłaś radosną niespodziewankę…  – Więc WZAJEMNIE… Smile

Co do szczepanków – jeśli im się cokolwiek rozjaśnia to na razie nielicznym egzemplarzom… APOKALIPSA czyli opadnięcie zasłony – ODKRYCIE PRAWDY… gdy nastąpi to wycie i beczenie nieszczęsnych otumanionych baranków będzie się niosło hen hen po całej ziemi!!! Ale będzie już za późno… już dawno pisałem że rozpoczął się proces ROZWARSTWIENIA czyli oddzielenia ZIARNA od plew… i mam wrażenie że i czas na FINAŁ… a dla „naszych” nadzorców jest to przecież okres ŻNIW!

Ale by cała akcja zbioru plonów się powiodła musi być spełniony zasadniczy warunek – baranki same z własnej WOLI muszą przekroczyć BRAMĘ rzeźni… i to właśnie było owieczkom pokazane tutaj /ale do nich i tak nic nie dociera/ >>>

https://www.youtube.com/watch?v=65xLByzT1l0&t  >> / patrz od 3:50 /

A tutaj o głupocie i zaufaniu… czyli zwodzenie baranków dziabanków >>>

https://www.bitchute.com/video/EAMbCfcXMLRH/   -  SATYRYCZNY SPOT „ZAUFAJ EKSPERTOM” 

Aaaaaa... najlepszym sposobem na barankowe niedole jest modłowanie do DEMOna MAMONA egipskiego AMENA... Amona RA... !!!

Memy SDMowe wyrastają jak grzyby po deszczu. – Prawda w czasach ostatecznych.  Chrześcijanie biblijni.

Portret użytkownika Nowy jax2

Czy był to bezwzględny podbój

Czy był to bezwzględny podbój,
 podczas którego Izrael zachłannie podporządkowywał sobie inne ludy?
 W żadnym wypadku. Tamte narody nurzały się w bałwochwalstwie, przelewie krwi
 i upadlających praktykach seksualnych. Dopuszczały się nawet palenia w ofierze dzieci 
(Liczb 33:52; Jeremiasza 7:31). Ze względu na swą świętość i sprawiedliwość oraz miłość 
do swego ludu Bóg postanowił oczyścić tę krainę z takiego zepsucia.
 Ale nawet wtedy czynił coś, czego nie potrafi dziś żaden dowódca wojskowy —
 badał serca poszczególnych ludzi i oszczędzał tych,
 którzy byli gotowi porzucić złe postępowanie oraz podjąć służbę dla Niego.

Portret użytkownika keri

Jax, ty biblii nie czytałeś,

Jax, ty biblii nie czytałeś, tylko pieprzysz to, co ci wmówiono, że w niej jest.

Izraelici byli zmuszani przez pustynnego bożka do mordowania nawet dzieci i rozpruwania ciężarnych. Dzieci były roztrzaskiwane o mur. Jeśli Izraelici nie chcieli mordować innych, to bożek zabijał Izraelitów.

Dlaczego pozabijał pierworodne dzieci w Egipcie? Bo to był ludobójca, który uwielbiał pastwić się nad ludźmi i ich mordować.

https://bacologia.wordpress.com. Nie jesteśmy na zewnątrz galopującej kulki.

Strony

Skomentuj