Klimat na Ziemi może się stać najcieplejszy od 500 milionów lat!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Zdaniem naukowców współpracujących z ONZ, stężenie dwutlenku węgla w atmosferze osiąga obecnie wartości nienotowane przez ostatnie 200 lat. Uczeni twierdzą, że winna jest temu działalność ludzkości. Gdy do tego dodano się inne czynniki takie jak oczekiwana aktywność słoneczna, okazało się, że może nas czekać ocieplenie klimatu jakie nie zdarzyło się na Ziemi od ponad pół miliarda lat.

Tylko w ciągu ostatnich 150 lat temperatura na Ziemi wzrosła o 1 stopień Celsjusza, polarne czapy lodowe i lodowce kurczą się, poziom wód w oceanach się podnosi. Wielu dyskredytuje te zjawiska, tłumacząc, że przecież podobne zmiany zachodziły już nieraz w historii Ziemi i nie było wtedy na niej nawet ludzkości. Jednak według ekspertów ich tempo jest obecnie zupełnei bez precedensu. 

 

Przykładowo emisja dwutlenku węgla do atmosfery nie była tak wysoka przynajmniej przez ostatnie 66 milionów lat. Jak wynika z najnowszego badania opublikowanego w periodyku Nature Communications, jeśli obecny trend w emisji CO2 zostanie zachowany, pociągnie to za sobą ocieplenie klimatu największe od ponad 420 milionów lat.

Geologiczna skala czasu jest tak duża, że wzrost temperatury planety o 1 stopień Celsjusza nie jest niczym niezwykłym. Przez większość istnienia Ziemi temperatury na niej panujące były znacznie wyższe niż obecnie. Podczas ostatniego okresu ocieplenia, 50 milionów lat, temu średnie temperatury były aż o 10-15 stopni Celsjusza wyższe, a na biegunach nie było lodu, a na wybrzeżu Antarktydy rosły palmy.

 

Przed rewolucją przemysłową na każdy milion cząsteczek w atmosferze przypadało 280 cząsteczek CO2. Dziś jest to już 400 cząsteczek a przed 2250 rokiem ma ich być około 2000 – to 5 razy więcej niż obecnie. Takie stężenie wydaje się być duże, ale dane geologiczne wskazują, że podobne wielkości zdarzały się w przeszłości. W Triasie, 200 milionów lat temu, na milion cząsteczek w powietrzu przypadało 2000-3000 molekuł dwutlenku węgla.

Nie znaczy to jednak, że nie mamy powodów do obaw. Nowe badania wskazują, że wysokie stężenie CO2 ma mieć obecnie znacznie większy wpływ na wzrost temperatury niż kiedyś. Nie tylko gazy cieplarniane przyczyniają się do ocieplenia klimatu. Ważnym czynnikiem jest też Słońce, które na początku istnienia Ziemi świeciło 30% słabiej niż obecnie. Analizując historię geologiczną naszej planety badacze doszli do wniosku, że w przeszłości każdy okres wzmożonej aktywności Słońca był kompensowany przez redukcję dwutlenku węgla w atmosferze.

 

A co czeka nas w przyszłości? Jak wynika z badań, czynniki wpływające na ocieplenie klimatu będą w przyszłości, kiedy zużyjemy już paliwa kopalne, wysokie jak nigdy wcześniej w ciągu ostatnich 420 milionów lat. Jedna z naczelnych zasad geologii głosi, że procesy chemiczne i fizyczne oddziałujące na Ziemię i skorupę ziemską są podobne do tych z przeszłości, co pozwala nam przewidywać różne zjawiska na podstawie odkryć geologicznych. Jeśli nic się nie zmieni w kwestii wykorzystywania paliw kopalnych i emisji gazów cieplarnianych, ta zasad może przestać obowiązywać a ludzkość stanie przed nieznanym.

 

 

Ocena: 

Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: Bant
Portret użytkownika Bant

Komentarze

Portret użytkownika r.abin

Bomba - skrzypy i paprocie

Bomba - skrzypy i paprocie będą miały po 30m. A serio: "Pomiędzy 2030 a 2040 wystąpi kolejne minimum Maudera - przekonywała Walentyna Żarkowa, szefowa zespołu badawczego Northumbrii na Krajowym Zjeździe Astronomów w Londynie". I jeszcze jedno" "....za 15 lat czeka nas mała epoka lodowcowa. Eksperci z Northumbria University w Newcastle swoje ustalenia opierają na nowym modelu matematycznym, który pozwala przewidywać cykle słoneczne i plamy na gwieździe centralnej naszego układu."

Portret użytkownika fkjfk

Global Warming Swindle

Global Warming Swindle

https://www.youtube.com/watch?v=oB3bUFWXP6Q

CO2 ma najmniejszy wpływ na temperature na ziemi, zwróćcie uwagę na aktywnośc słoneczną, na usytułowanie biegunów magnetycznych ziemi, jakie anomalia sie z nimi dzieją, myślenie że człowiek może mieć taki wpływ na naszą ziemię to jakieś nieporozumienie. Poza tym jak jest wiecej CO2 to roslinki lepiej rosna.

Acha, jeszcze nie udzielono nam informacji na temat zastosowania i działania na poodę rozpryskiwanych smug chemicznych na niebie

Portret użytkownika Maras

G prawda.  wschodnia czesc

G prawda.  wschodnia czesc lodowa topic sie przez podwodny wulkan reszta stoi jak stala. Pozatym caly czas pada tam snieg. Wachania temperatura o 2-5 stopni co dekade  w ta lub w druga byly zawsze. Najnowsze badania wskazuja ze do ekstrimum doszlo w okresie epoki lodowcowej gdzie momentalnie temperatura poszla o kilkanascie stopni w gore a nastepnie w dol przez co uwaza sie iz jebla jakas asteroida w tamtym okresie. 

Portret użytkownika McLeod

Klimat się ociepla także na

Klimat się ociepla także na Wenus, Marsie i innych planetach naszego układu słonecznego. Jest to skutek zwiększonej aktywności Słońca a nie wytwarzania CO2 przez ludzi na Wenus, Marsie i innych planetach. Klimat się ociepla ale nie z powodu wytwarzania CO2. To jest fałsz wymyślony przez globalistów i potwierdzany przez przekupionych ‘uczonych’ aby wymusić od ludności haracz podatkowy. Liczne artykuły o tym są w internecie, głównie w j. angielskim.

Portret użytkownika lipka

ONZ jest wykorzystywane do

ONZ jest wykorzystywane do określonych celów przez grupy nacisku - "naukowców", polityków, "ekologów", wojskowych, pederastów i innych mających odpowiednie przebicie u członków tej skorumpowanej organizacji.

Czy ONZ wzięło pod lupę tzw. białe hełmy w Syrii? Białe Hełmy są również nazywane „Obroną Cywilną Syrii”. Czy to to samo? Jest to absolutnie przestępstwo i nielegalne posługiwanie się cudzą nazwą. Prawdziwa Obrona Cywilna Syrii istnieje od 63 lat – Białe Hełmy istnieją od trzech, zostały założone w 2013 roku. Mamy tu do czynienia z likwidowaniem syryjskiej instytucji państwowej i wprowadzaniem w Syrii zastępczej administracji cieni przez, w przeważającym stopniu Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone, przy wsparciu rządów państw UE.

https://pracownia4.wordpress.com/2016/06/16/falszywi-bohaterzy-grupa-syryjskich-kobiet-potepia-biale-helmy-w-syrii-finansowane-przez-usaid/

https://www.sott.net/article/318008-The-White-Helmets-A-rescue-and-assist-organization-for-terrorists

Jak można nie rozpocząć jakiejś wojny za aprobatą ONZ gdy sponsorzy z ogromnymi pieniędzmi płacą gotówką za każdą wojnę, jak można zakończyć wojnę gdy nikomu ze sponsorowanych na tym nie zależy bo koryto będzie puste. Gdzieś jest źródło, które niszczy ludzi i całe narody.

A z klimatem jest jak z pogodą, pogoda jest zawsze i klimat będzie zawsze, zmiany też będą zawsze jak to z pogodą i klimatem. Człowiek ma taki wpływ na klimat jak stado ptaków machające skrzydłami i wywołujące tornado. 

Strony

Skomentuj