Klienci Virgin Galactic rezygnują z zamówionych lotów kosmicznych

Kategorie: 

Źródło: Virgin Galactic

Ostatnia katastrofa statku kosmicznego SpaceShipTwo poważnie nadszarpnęła reputację branży zajmującej się kosmiczną turystyką. Firma Virgin Galactic, która miała był operatorem lotów suborbitalnych, zanotowała już wiele rezygnacji ze wcześniej zamówionych usług.

 

Niektórzy potencjalni kosmiczni turyści, którzy zarezerwowali już bilety na komercyjny suborbitalny lot, po ostatniej katastrofie stracili zaufanie do rozwijanej technologii. Ostatnia tragiczna katastrofa spowodowała, że zaczęli oddawać zakupione bilety i żądać zwrotu zapłaconego wynagrodzenia.

Szef Virgin Galactic, George Whitesides, oświadczył, że taka reakcja niektórych klientów była oczekiwana. Podkreślił też, że wśród wszystkich, którzy mają już zakupiony bilet na lot komercyjny w przestrzeń kosmiczną, rezygnujący nadal stanowią mniejszość. Według niego, 97% przyszłych pasażerów, wręcz przeciwnie, wyraziło swoje poparcie dla projektu.

Przedstawiciele firmy już zapowiedzieli, że wznowią loty testowe po dokonaniu poprawek konstrukcyjnych statku SpaceShipTwo, co może potrwać od siedmiu do ośmiu miesięcy. Tragiczna katastrofa wydarzyła się 31 października na pustyni Mojave w USA, w jej wyniku zginął pilot maszyny.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Jaśko Korkowiec

A co , jesli tak naprawdę w

A co , jesli tak naprawdę w żaden kosmos oni nie lecą? he? Teraz technologia jest tak rozwinięta ,że okna tego całego spacecraft mogą zastąpić poprostu wyświetlacze plazmowe. Machasz swojej rodzince a dalej jak w symulatorze lotów. Myślisz,że jesteś w kosmosie a tak na serio robisz sobie kółka jak AWACS, a przez okna widać KOSMOOOOOS blia...no i 250 kołków poszło

____________________________________________________

"Rym cym cym z dupy dym"     F. Kiepski

Portret użytkownika achiles

A co się dziwić tym chciwym

A co się dziwić tym chciwym bogaczom, można o nich wiele powiedzieć złego, ale nie to, że są głupi i jak będą chcieli popełnić samobójstwo, to na bank znajdą fajne i przyjemne sposoby tego, ale nie za 250 tysi $.

Skomentuj