Klęski żywiołowe nękają mieszkańców Bliskiego Wschodu

Kategorie: 

Kaprysy natury powodują, że cierpią na tym mieszkańcy Bliskiego Wschodu.  W Izraelu, Palestynie i w Jordanii występują gwałtowne powodzie. Jest to szczególnie dolegliwe w miejscowościach górskich, gdzie zniszczone zostały  całe wsie.  W innych obszarach tego regionu dochodzi do opadów śniegu.  W niektórych miejscach wysokość pokrywy śnieżnej przekracza metr. Coś takiego nigdy się tam nie zdarzyło.

 

Nazywając rzeczy po imieniu trzeba stwierdzić, że jest to efekt jakiejś anomalii pogodowej. Izrael dosłownie został zalany. Setki domów w całym kraju zostało podtopione.  Tysiące ludzi nadal pozostaje prądu z powodu zalanych stacji transformatorowych.  Rzeki wylały blokując główne autostrady, takie jak Tel Aviv - Ayalon .

 

Na Morzu Śródziemny panuje sztorm.  Burzliwa pogoda trwa już czwarty dzień, fale dochodzą do 7 metrów. W akcję udzielania pomocy ofiarom, włączyli się nie tylko ratownicy, ale również żołnierze IDF.  Z zalanych domów ludzi ewakuowano czasami helikopterami.  Gwałtowna burza wyrywała drzewaz korzeniami i zrywała dachy.  W związku z niebezpieczną pogodą w Jerozolimie zamknięto szkoły.  Zamiast lekci miejscowe dzieci mogą bawić się na śniegu, co dla wielu z nich jest nie lada gratką.

 

W palestyńskim mieście Jenin jest ponad 30 osób poszkodowanych w katastrofie drogowej. Autobus został zmieciony z drogi na skutek silnego nurtu jaki powstał po ulewie. Ofiary były też na Zachodnim Brzegu Jordanu na przykład  w Ramallah gdzie w samochodzie utonęly dwie kobiety.  Łączna liczba ofiar w tamtej okolicy osiągnęła 17 osób.

 

 W górzystym regionie Libanu nagła powódź zmiotła z powierzchni ziemi obóz Beduinów.  Podobne kłopoty wystąpiły nawet w stolicy Jordanii , Ammanie.  Zalane są domy, sklepy i pojazdy. Mieszkańcy na próżno próbują przejechać przez ulice pokryte śniegiem.  Do podtopień doszło też na granicy z Syrią. W Damaszku jest ponad metr śniegu, wszyscy są bardzo zaskoczeni tym atakiem zimy.

 

Z powodu ciężkiej burzy śnieżnej w Turcji zamknięto fracht w Cieśninie Bosfor.  Opóźnione lub odwołane zostało ponad 100 lotów. Niektóre dzielnice Stambułu są sparaliżowane.  W taką pogodę, tylko turyści z krajów północnych czują się tam jak w domu. W najbliższych dniach, progności pogody przewidują nadal intensywne opady deszczu w całym regionie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Zenek

E tam, to nie anomalia tylko

E tam, to nie anomalia tylko ostrzeżenie. Amerykańce dostali parostanowe tornado, Ci też dostali. Napadną na Syrię i Iran przyjdą kolejne i kolejne i kolejne aż z tamtych miejsc nawet kamienie do morza nagrobne wywieje. I tyle. A HAARP nawet jak podłącza cała moc ze wszystkich elektrowni na Ziemii i tak im w tym ggg pomoże. Albo się ucywilizują albo wyginą, planeta pomoże. 
 
Próbowali HAARPowac w USA by powstrzymać. I co? I nico. Wink
 
 

Portret użytkownika BADANIEopiniiPUBLICZNEJ

Witam, W związku ze sporą

Witam,
W związku ze sporą ilością ciekawych wypowiedzi na temat rzadu, opozycji etc chciałbym przeprowadzić male badanie opinii uzytkownikow ZNZ:
 
Na kogo byście zaglosowali gdyby wybory do sejmu byly w ciagu najblizszych dni?
 
Fajnie jakbyscie jakos uzasadnili swoja opinie.
Pozdrawiam,
Ciekawy

Portret użytkownika ad vocem

Jakie wybory??????????Jak na

Jakie wybory??????????Jak na na razie to umożliwiono nam przebieranie /a nie wybieranie/w........ niezmiennej zawartości szamba zwanego dla niepoznaki Sejmem RP.Gówno zawsze będzie gównem i przebierenie w nim do niczego twórczego nie doprowadzi.Niech zawartość tego szamba sama na siebie glosuje.BEZ NAS!!!!!

Portret użytkownika Wojox

Każdy kto idzie na wybory

Każdy kto idzie na wybory nadaje sobie na czoło znak bestii. Wszystkie człowiecze rządy robią to samo. A ludzie jak cielęta tuczne idą do rzezi.
Polska i światowa polityka jest oparta o szatańskie prawo : dziel i rządź. I tak właśnie wszyscy są podzieleni w każdym państwie w stosunku 49 % do 51 %.
 
Trzeba zauważyć że wszystkie ludobujcze przepisy przegłosowywane są prawie bez głosu przeciw. Więc oni są jedno. A ludziom sprzedają bajkę że jest "opozycja" do rządu.
Ludzie są winni za to iż popierają politykę. Jezus jak go chcieli obwołać ziemskim królem uciekł, mówił iż jego królestwo nie jest z "tego świata".
Na jego królestwo nie był jeszcze czas.
A kto agituje do wyborów niech sam nad sobą się zastanowi...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika promyk

Te regiony  nieustannie

Te regiony  nieustannie cierpiały na brak wody, więc jest okazja aby uzupełnić braki. Zobaczcie naokoło albo powodzie, albo śnieżyce, mrozy a u nas w miarę spokojnie. Bóg jest dla nas łaskawy. 

Portret użytkownika Pulsar

Jakoś Biblia uczy

Jakoś Biblia uczy inaczej,...
 
„Wiedzą bowiem żywi, że muszą umrzeć, lecz umarli nic nie wiedzą i już nie ma dla nich żadnej zapłaty, gdyż ich imię idzie w zapomnienie. Zarówno ich miłość, jak ich nienawiść, a także ich gorliwość dawno minęły; i nigdy już nie mają udziału w niczym z tego, co się dzieje pod słońcem. (...) Na co natknie się twoja ręka, abyś to zrobił, to zrób według swojej możności, bo w krainie umarłych, do której idziesz, nie ma ani działania, ani zamysłów, ani poznania, ani mądrości.”
(Księga Koheleta)

Strony

Skomentuj