Kim Dzong Un zarządził masową produkcję nowego systemu przeciwlotniczego

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W Korei Północnej odbyły się testy nowego naprowadzanego systemu przeciwlotniczego, którym przyglądał się osobiście Kim Dzong Un. Agencja KCNA powiadomiła, że "najwyższy przywódca KRLD" zarządził masową produkcję nowej technologii militarnej i wprowadzenie jej na terenie całego kraju, aby zwiększyć możliwości obronne.

 

Nowy system przeciwlotniczy jest podobno bardziej efektywny w wykrywaniu i namierzaniu celu oraz posiada lepszą celność. Od 2016 roku, gdy przeprowadzono podobny test, Korea Północna znacząco ulepszyła swoją broń przeciwlotniczą. Kim Dzong Un powiedział, że należy jak najszybciej rozpocząć masową produkcję a nowe działa "zasadzić niczym drzewa", aby amerykańskie samoloty w razie inwazji napotkały silny opór i nie mogły osiągnąć dominacji w powietrzu.

 

Ostatnio Korea Północna przeprowadziła również test nowych rakiet balistycznych średniego zasięgu, które posiadają zdolność do przenoszenia ładunku jądrowego na odległość ponad 3 tysięcy kilometrów. Pjongjang nakazał rozpoczęcie masowej produkcji nowego pocisku, który otrzymał nazwę Pukguksong-2.

Źródło: LionFlyer/Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0

Stany Zjednoczone przypomniały Chinom, aby rozwiązały wreszcie "problem" Korei Północnej. Susan Thornton z Departamentu Stanu USA stwierdziła, że Pekin ma "ograniczony czas", aby zmusić Kim Dzong Una do negocjacji, które ostatecznie mają doprowadzić do rozbrojenia Korei Północnej. 

 

Ocena: 

5
Średnio: 4.5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika dd

Ciekawe czy dojdzie do

Ciekawe czy dojdzie do pokojowej zmiany kierunku Korei Kim Dzong Una. Jeżeli dogadali by się z Chińczykami to będzie dodatkowy bodziec do wzrostu PKB Chin. Dużo tanich rąk do pracy. A jak nie dojdzie do przałamania kierunku KRLD to alternatywą jest militarna konfrontacja.

Skomentuj