Kim Dzong Un podupada na zdrowiu - jego rządy mogą być zagrożone

Kategorie: 

Kim Dzong Un
Światowe media obiegły zdjęcia wodza Korei Północnej, Kim Dzong Una, który w niebezpiecznym tempie przybiera na wadze. Analitycy zwracają uwagę, że jego stan zdrowia może być poważnie zagrożony, co z pewnością odbije się na stabilności tamtejszej władzy.

 

Kim Dzong Un stale przybiera na wadze od 2011 roku, czyli od śmierci jego ojca, Kim Dzong Ila. Według podawanych informacji, północnokoreański wódz cierpi na różne choroby, między innymi na cukrzycę i nadciśnienie tętnicze a w zeszłym roku przez pewien okres czasu miał poważne problemy z chodzeniem.

 

Jeśli Un podupadnie na zdrowiu i nie będzie w stanie sprawować władzy, może dojść nawet do zamachu stanu. Byłoby to oczywiście na rękę Stanom Zjednoczonym i Korei Południowej a problem z północnokoreańskim programem jądrowym rozwiązałby się, gdyby władzę objął ktoś z opozycji o prozachodnim nastawieniu.

 

 

Źródło: http://www.foxnews.com/world/2015/06/03/new-photos-kim-jong-un-show-dictator-weight-gain-raise-health-concerns/

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj