Kim Dzong Un otrzymał eksperymentalną chińską szczepionkę COVID-19

Kategorie: 

Źródło: youtube.com

Chiny dostarczyły północnokoreańskiemu przywódcy Kim Dzongunowi i jego rodzinie eksperymentalną szczepionkę na koronawirusa, podały niezidentyfikowane japońskie źródła wywiadowcze.

 

Harry Kazianis, ekspert z Washington Center for National Interests, twierdzi, że Kim Dzong-un i kilku wyższych urzędników Korei Północnej zostało zaszczepionych. Jednak nie jest jasne, o którą z firm, produkującą szczepionki, chodzi.

 

W artykule w publikacji internetowej 19FortyFive Kazanis twierdzi, że Kim Jong-un i wielu innych wyższych urzędników Korei Północnej zostało zaszczepionych przeciwko koronawirusowi w ciągu ostatnich dwóch lub trzech tygodni za pomocą szczepionki dostarczonej przez chiński rząd.

 

Kazianis zauważa, że co najmniej trzy chińskie firmy opracowują szczepionkę przeciwko wirusowi, tj. Sinovak Biotech, KanSinoBio i Sinopharm Group.

 

Powołując się na amerykańskiego naukowca Petera Hoteza, Kazianis powiedział, że według Sinopharm prawie milion ludzi w Chinach użyło ich szczepionki, chociaż żadna z firm nie opublikowała danych z trzeciej rundy badań.

 

Korea Północna nie zgłosiła żadnej infekcji koronawirusem na swoim terytorium, ale według wywiadu Korei Południowej epidemia miała tam miejsce, ponieważ kraj ten prowadził handel i kontaktował się z Chinami, gdzie pandemia rozpoczęła się przed zamknięciem granicy pod koniec stycznia.

 

Microsoft poinformował w zeszłym miesiącu, że dwie północnokoreańskie grupy hakerów próbowały infiltrować sieci rozwoju szczepionek w kilku krajach, nie wspominając o konkretnych firmach. Według źródeł Reutera, wśród zaatakowanych firm była brytyjska AstraZeneca.

 

W zeszłym tygodniu południowokoreański wywiad stwierdził, że udaremnił próbę włamania się do południowokoreańskich producentów szczepionki Covid-19.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Skomentuj