Kim Dzong Un ogłosił, że całe USA znajdują się w zasięgu jego rakiet

Kategorie: 

Międzykontynentalna rakieta balistyczna Hwasong-14 - źródło: KCTV - Choson TV 조선

Amerykanom zdecydowanie nie jest już do śmiechu. Korea Północna przeprowadziła kolejny test balistyczny. Tym razem potwierdzono, że odpalony pocisk posiada zasięg międzykontynentalny, zatem może zagrozić Stanom Zjednoczonym. Północnokoreański lider Kim Dzong Un skomentował, że teraz całe USA znajdują się w zasięgu rażenia, a Korea Północna jest w stanie odpalić rakiety w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie.

 

Międzykontynentalny pocisk balistyczny Hwasong-14 został wystrzelony w piątkową noc z prowincji Chaganga, która znajduje się w północnej części kraju. Rakieta osiągnęła wysokość ponad 3 700 kilometrów, pokonała niemal 1 000 kilometrów i wpadła do Morza Japońskiego. Zwrócono uwagę, że Korea Północna po raz pierwszy przeprowadziła test w nocy i również po raz pierwszy odbył się w Chaganga.

Reakcją Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych było zorganizowanie wspólnych manewrów rakietowych. Seul domaga się wzmocnienia wojsk przy granicy z Koreą Północną i zapowiada rozmieszczenie dodatkowych systemów antybalistycznych THAAD, których instalacja została wstrzymana. Zaczęto również dyskutować nad rozwiązaniami militarnymi i oskarżać Chiny o brak działań. W grę mogą również wchodzić sankcje, które jak widać nie robią na Korei Północnej praktycznie żadnego wrażenia.

 

Jeszcze zanim Pjongjang przeprowadził test rakietowy amerykański generał Mark Milley stwierdził, że "czas powoli ucieka" i będzie trzeba podjąć jakąś decyzję. Jeśli nie będą to działania dyplomatyczne, to z pewnością będzie to reakcja militarna. W amerykańskim rządzie znajdują się również zwolennicy prewencyjnego uderzenia na Koreę Północną, co może wywołać wielką wojnę na Półwyspie Koreańskim i pociągnąć za sobą śmierć i zniszczenie. Jak dobrze wiemy, Chiny cały czas przygotowują się na każdy scenariusz i biorą pod uwagę nawet interwencję zbrojną.

 

Źródła:

http://freebeacon.com/national-security/army-chief-staff-cautions-time-running-north-korea/

http://www.telegraph.co.uk/news/2017/07/28/north-korea-appears-have-fired-missile-japanese...

Ocena: 

5
Średnio: 5 (2 votes)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika rogol

Jak to Amerykanie

Jak to Amerykanie doprowadzili do szybkiego rozwoju naukowego Korei.

Ten biedny i ponoc zacofany kraj w ciagu kilkunastu lat byl zmuszony szukac srodkow obrony by nie byc zaatakowanym.

Wpierw wyprodukowali bombe atomowa a teraz rakiety mogace razic nawet Ameryke.

To wszystko zasluga agresywnej polityki Ameyki

Portret użytkownika  kuba9131

Kim ma wielu ludzi na

Kim ma wielu ludzi na sumieniu, ma krew na rękach. Korea Północna to kraj totalitarny gdzie za skrytykowanie władzy w najlepszym wypadku idziesz do obozu koncentracyjnego (jest to obecnie jedyny kraj na świecie gdzie funkcjonują obozy koncentracyjne).

Portret użytkownika Rokitnik

Kuba 9131...a skąd pan wie o

Kuba 9131...a skąd pan wie o tych rewelacjach. Z gazet i reżimowej TV/ wrogo nastawionej do innych , a zwlaszcza do Seulu zachodniej propagandy /...Trzeba troche ''poszperać '' po internecie, ti znajdzie się inne spojrzenie ! POLAKOM tez wmawiają agresje sąsiada  ze wschodu - a jakoś NIE widać realnie  s k u t k ó w  tej niby agresii. MYŚLENIE  nie zabija Kubuś !!

Portret użytkownika MiamiVibe

Tak to przedstawiają

Tak to przedstawiają zachodnie i ussmańskie media, że bieda, terror, krwawy reżim itp. ja osobiście w to nie wierzę i uważam, że najgłówniejszym powodem nagonki na Koreę Płn. jest po prostu to, że żydostwo nie ma nad nią kontroli pieniężnej, w postaci banku centralnego, a boją się Koreańczyków najechać, bo Korea ma armię i nowoczesne rakiety Smile Możliwe też, że to wszystko to tylko teatrzyk, dla mas, aby poprzez odwrócenie uwagi przepchnąć niekorzystne dla nas postanowienia Smile

Portret użytkownika U_P_Adlina

mam ci zaprezentować, jak

mam ci zaprezentować, jak wiele ludzi mają na sumieniu kolejni prezydenci bandyckiej uSSmanii? Wiesz, co to są obozy koncentracyjne? To obozy, gdzie - jak sama nazwa wskazuje - koncentruje się jakąś liczbę ludzi. Takie obozy są obecnie w wielu krajach. A takie np. uSSmańskie Guantanamo to co to jest panie trollu? Pomijając już to, że zostało zbudowane na ziemi zagrabionej innemu państwu? Uwielbiasz demonizować jednych, ale nie zauważać prawdziwych demonów, które odgrywają role aniołów. Tylko, że w dzisiejszych czasach takie zachowanie jak twoje tylko cię ośmiesza. Aż dziw bierze, że tego nie zauważasz (albo udajesz, że nie zauważasz, bo korzyści z robienia z siebie dziecka specjalnej troski są większe, niż straty wizerunkowe twojej postaci).

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika  kuba9131

Niby kto miałby mnie opłacać

Niby kto miałby mnie opłacać ? I niby po co, po to żebym miał pisać komentarze na mało liczącym się portalu, jeszcze rozumiałbym gdyby to był jakiś ogólnoświatowy portal.

Post Scriptum: Ja tylko przedstawiam informację z oficjalnych źródeł i przedstawiam swój pogląd na świat.

Portret użytkownika U_P_Adlina

jak to mówią: "grosz do

jak to mówią: "grosz do grosza, kupi się kokosza". Jeden portal, drugi, trzeci..........itd, i uzbiera się tego co nieco. Dlatego trolle ładują się na wszystkie portale. Płaci soros, więc kasy nie brakuje.

Co do "oficjalnych źródeł" to naprawdę jeszcze nie zauważyłeś, że one KŁAMIĄ? Że mataczą i stosują półprawdy? Że mówią o tym, co im pasuje, a milczą o tym, co dla nich niewygodne? Jeżeli nie zauważyłeś, to albo jesteś umysłowym ślepcem (czyli upośledzonym umysłowo) albo udajesz takiego upośledzonego. Innej możliwości nie ma.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika  kuba9131

W artykule o Majdanie w

W artykule o Majdanie w Polsce sam napisałem komentarz aby bronić rządu przed Sorosem, więc to nielogiczne trochę żeby ten sam Soros mnie opłacał

PS: Nie wiem czy wiesz ale takie oskarżenia to pomówienie czyli przestępstwo.  

Kodeks Karny Art. 212 § 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności,
podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.                        

                               

Portret użytkownika U_P_Adlina

Anioł ci dobrze napisał.

Anioł ci dobrze napisał. Dezinformacja (czyli mieszanina prawdy i kłamstwa) jest sprawdzoną metodą działania różnego rodzaju dezinformatorów. Co do twoich paragrafów to..........ciary mi przeszły po plecach........hehehehe! Swoim zachowaniem jednoznacznie udowadniasz, że albo udajesz dziecko specjalnej troski na czyjeś zlecenie za kasę, albo rzeczywiście jesteś na takim poziomie, jaki prezentujesz. Jedno i drugie chluby ci nie przynosi.

"Przeciwstawiać się zbliżeniu Polaków i Rosjan, podsycać ich wrogość do siebie, pamiętając, że sojusz rosyjsko-polski jest zagrożeniem dla Ukrainy" Fragm.uchwały OUN z 22.VI.1990

Portret użytkownika Anioł Prawdy

to że sobie napiszesz od

to że sobie napiszesz od czasu do czasu coś zgodnego z prawdą nie oznacza że możesz się na to powoływać i robić z siebie kogoś kim nie jesteś - na tym polega właśnie praca dezinformatorów - poprzeplatać trochę prawdy z tonami fałszu by ogłupić resztę żeby pomieszało im się we łbach - tu już na nikogo takie sposoby nie działają, dlatego tak często zmieniacie sobie nazwy nicków i nie rejestrujecie przez to konta na stałe.

Strony

Skomentuj