Kilkukilometrowe pęknięcie ziemi w Meksyku

Kategorie: 

photo.accuweather.com

W centrum gminy Yutanduchi de Guerrero w Meksyku w wyniku zjawisk geologicznych utworzyło się gigantyczne pęknięcie ziemi ciągnące się na długości kilku kilometrów.

 

Ten incydent, dotyka więcej niż 40 rodzin narażonych na utratę dobytku i dachu nad głową. Dodatkowo uszkodzone jest kilka dróg dojazdowych.

"Bardzo ważne jest to, aby pęknięcie było wypełnione jak najszybciej, w przeciwnym razie z powodu deszczu, może się zwiększyć" - powiedział pracownik Obrony Cywilnej.

Prowadzone są wszelkie niezbędne działania, aby wyeliminować skutki tego zjawiska.

 

Co do przyczyn nadal nie są znane i odpowiednie rozpoznanie geologiczne przeprowadzone przez kompetentne gremium z czasem ogłosi wyniki analiz.

 

Raczej nie będzie jednak możliwe zaklasyfikowanie tego pękniecia jako efektu suszy. Jak widzimy nastąpiła znaczna zmiana poziomów co wskazuje raczej na zjawisko o czysto geologicznej naturze.

 

[gmap markers=big blue::17.22475820662464,-97.1630859375 |zoom=7 |center=17.0391886,-97.2963142 |width=440px |height=300px |control=Small |type=Hybrid]

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Portret użytkownika lord.homzik

Hehe czasem uśmiać się można

Hehe czasem uśmiać się można czytając komentaże. Szczególnie te dotyczące księżyca ja często spoglądam w niebo i halo wokół księżyca to nic nowego. Czasem miewało średnicę 10x większą niż księżyc oczywiście w pełni i przy bezchmurnym niebie.Pozdrawiam

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Portret użytkownika Smithh

Na TAK zrobionym zdjęciu

Na TAK zrobionym zdjęciu księżyca zawsze będzie otoczka... Zbyt długi czas naświetlania. Kolor w tym wypadku jest bez większego znaczenia. Tak, wiem,  że to tylko przykładowe, nie Twoje zdjęcie ale niczego konkretnego tak naprawdę nie pokazuje. Następnym razem sam zrób zdjęcie, ze statywu lub innej podpórki, ustaw ekspozycję na dostatecznie krótką, aby zdjęcie nie było "przepalone" jak tu i widoczne były kratery. Wtedy można dyskutować o otoczkach i innych bzdetach. A tak... żadna sensacja. W każdym detalu coraz więcej ludzi doszukuje się "znaków". Nieubłaganie zmienia się nam pora roku, a co za tym idzie - inna temperatura powietrza, inna gęstość, bla bla... Sama natura. Nic więcej.

Portret użytkownika Kosmozaur

Może za rzadko zadzieramy

Może za rzadko zadzieramy głowę do góry i tak jak mówisz rzeczy naturalne wydają nam się zagadkowe. Fakt, zima idzie, inne masy powietrza.Ale fajnie, że coraz częściej patrzymy w Nieboskłon i zauważamy ciekawe rzeczy, takie jak np., niebieskie halo i możemy się tym z kimś podzielić, no i nie są efektem oczopląsu.Trafiłeś w "sedno tarczy" z tym robieniem zdjęć z odpowiednią ekspozycją. Właśnie przymierzam się do zakupu body + obiektyw, statyw (ciężki).Jak strzelę fajne foty to się z Wami podzielę.A ze "Znakami" jak z każdą używką, przecholować z interpretacją nie można, ale za to otwierają się nowe horyzonty zainteresowań.Pozdravka Wink

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Dobra organizacja pracy to zwiększone efekty produkcyjne

Strony

Skomentuj