Kilkudziesięciu czołowych naukowców podpisało dokument mający na celu uniemożliwienie rozwoju broni biologicznej wykorzystującej sztuczną inteligencję

Kategorie: 

Źródło: ZmianynaZiemi

W dokumencie podpisanym przez ponad 90 naukowców stwierdzono, że korzyści, jakie sztuczna inteligencja może przynieść biologii, przeważą nad wszelkimi potencjalnymi szkodami.

 

 

W zeszłym roku Dario Amodei, szef renomowanej firmy Anthropic zajmującej się sztuczną inteligencją, powiedział Kongresowi, że nowe technologie sztucznej inteligencji mogą wkrótce pomóc nieudolnym, ale złośliwym ludziom w przeprowadzaniu ataków biologicznych na dużą skalę, takich jak tworzenie i uwalnianie wirusów lub substancji toksycznych, które spowodowałyby masowe choroby i śmierć.

 

Senatorowie obu partii byli zaniepokojeni, a badacze sztucznej inteligencji w przemyśle i środowisku akademickim debatowali, jak poważne może być to zagrożenie.

 

Obecnie ponad 90 biologów i innych naukowców specjalizujących się w technologiach sztucznej inteligencji wykorzystywanych do opracowywania nowych białek, tj. mikroskopijnych bytów stanowiących podstawę wszelkiej biologii, podpisało porozumienie, aby zapewnić postęp ich badań nad sztuczną inteligencją bez poważnego narażania świata na ryzyko.

 

Biolodzy, w tym laureatka Nagrody Nobla Frances Arnold, z laboratoriów w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, na przykład nowe szczepionki i leki, również twierdzą, że nowe technologie przyniosą znacznie więcej pożytku niż szkody.

 

„Jako naukowcy zaangażowani w tę pracę wierzymy, że korzyści płynące z obecnych technologii sztucznej inteligencji w projektowaniu białek znacznie przewyższają potencjalne szkody i chcielibyśmy mieć pewność, że nasze badania pozostaną przydatne dla wszystkich w przyszłości” – stwierdzono w porozumieniu.

 

Celem porozumienia nie jest hamowanie rozwoju ani rozpowszechniania technologii sztucznej inteligencji. Zamiast tego biolodzy starają się regulować użycie sprzętu potrzebnego do wytworzenia nowego materiału genetycznego.

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: tallinn
Portret użytkownika tallinn

Legendarny redaktor portali zmianynaziemi.pl oraz innemedium.pl znany ze swojego niekonwencjonalnego podejścia do poszukiwania tematów kontrowersyjnych i tajemniczych. Dodatkowo jest on wydawcą portali estonczycy.pl oraz tylkoprzyroda.pl gdzie realizuje swoje pasje związane z eksploracją wiadomości ze świata zwierząt


Komentarze

Portret użytkownika ba19

Tego dnia w 1999 roku NATO

Tego dnia w 1999 roku NATO zaatakowało Jugosławię bez mandatu ONZ i bez wypowiedzenia wojny; w tym roku próbują tego samego wyczynu przeciwko Rosji

" to urywek z samego dołu tego artykułu "

 

Uważam, że zmierzamy w kierunku wojny nuklearnej i myślę, że wojna rozpocznie się bardzo, bardzo, bardzo szybko. Myślę, że w ciągu miesiąca.

Mam szczerą nadzieję, że ty i twoja rodzina jesteście przygotowani na awaryjne jedzenie, wodę, leki, których potrzebujecie do życia, generator energii elektrycznej, paliwo do tego generatora, sprzęt komunikacyjny, taki jak radio CB lub HAM (krótkofalówka), apteczkę, latarki, baterie i tak dalej.

USA, UE i NATO mocno naciskają na wojnę. Wydaje mi się, że wkrótce dostaną to, czego szukają. Miliony z nas prawdopodobnie zostaną zabite, gdy ci szaleńcy dostaną to, czego chcą.

https://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2024/03/tego-dnia-w-1999-roku-nato-zaatakowalo-jugoslawie-bez-mandatu-onz-i-bez-wypowiedzenia-wojny-w-tym-roku...

Łukasza 21: 26  podczas gdy ludzie będą mdleć ze strachu+ i w oczekiwaniu rzeczy przychodzących na zamieszkaną ziemię;+ bo moce niebios zostaną wstrząśnięte.+

Mateusza 24::22  Doprawdy, gdyby owe dni nie zostały skrócone, nie byłoby wybawione żadne ciało; ale ze względu na wybranych+ owe dni zostaną skrócone.+

Skomentuj