Kilka trzęsień ziemi w rumuńskim regionie Vrancea

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo region Karpatów jest aktywny sejsmicznie. Ostatnie dni przyniosły tego potwierdzenie. W Rumunii doszło do kilku trzęsień ziemi o magnitudzie od 4 do 3,3 w skali Richtera.

 

Warto zwrócić uwagę, że trzęsienia ziemi mają miejsce w regionie Vrancea. Tym samym, w którym bywały już lokalizowane epicentra poważnych wstrząsów sejsmicznych. Oprócz tego miały miejsce trzy inne trzęsienia ziemi szacowane między 2,8 a 3,1 w skali Richtera.  Według geofizyków głębokość większości z tych wstrząsów przekracza 100 km pod powierzchnią ziemi.

 

Vrancea to nazwa masywu górskiego w Karpatach i strefy aktywnej sejsmicznie w której od czasu do czasu występują znaczne trzęsienia ziemi. W zeszłym roku wystąpiło tam jedno z zjawisk tego typu w ostatnich latach. Październikowy wstrząs osiągnął wielkość 5,5 w skali Richtera i był odczuwalny między innymi w Mołdawii oraz w rejonie Odessy na Ukrainie.

 

Największe trzęsienie ziemi jakie dotknęło Rumunii miało miejsce 4 marca 1977 roku. Wstrząsy spowodowały zniszczenie i doprowadziły do ​​śmierci ludzi w Bukareszcie i innych rumuńskich miastach. Epicentrum tego trzęsienia zlokalizowane było właśnie we Vrancea.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika masakalambura

@Światłość, Częściej patrz w

@Światłość,
Częściej patrz w górę, to jeszcze je zobaczysz.
 
Widziałem je więcej niż 30 razy. Zwykle pojedynczo, czasami parami. Bardzo jasne nie mrugające światła, bezgłośne i na dużej wysokości. Świeca i z przodu i z tyłu, więc nie są to samoloty. Pojawijają się cyklicznie. Nad moim domem widziałem je juz 5 razy.
 
Nie przejmuj się.

Portret użytkownika Światłość

Wczoraj we Wrocławiu

Wczoraj we Wrocławiu wieczorem w pobliżu Księżyca widziałem dwa bardzo jasne światełka(niemrugające) przez pół minuty, później znikły. Było wczoraj bezchmurnie. Nie mogły być to śmigłowce lub samoloty, bo światła nie mrugały. Były tak jasne jak Jowisz.  Na inne medium jest relacja o UFO z Wrocka, i pewnie ma to związek z tym...
Jest tu ktoś kto jeszcze to widział?

Skomentuj