Kilka silnych trzęsień ziemi w okolicy Nowej Zelandii

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W ciągu ostatnich 24 godzin zdecydowanie wzrosła ilość  zjawisk sejsmicznych w obrębie basenu Pacyfiku. Doszło nie tylko do silnego wstrząsu w okolicy Alaski, ale też do całej serii trzęsień ziemi w pobliżu należących do Nowej Zelandii Wysp Kermadec.

 

Trzęsienia ziemi zaczęły występować w pobliżu Kermadec już wczoraj od 19:19 czasu uniwersalnego. Wstrząs ten osiągnął magnitudę 6,9 w skali Richtera. Potem w odstępach kilkunastu minut doszło do kolejnych dwóch wstrząsów sejsmicznych odpowiednio 6,5 i 6,6 stopni.

 

Gdy patrzy się na listy ostatnich zjawisk sejsmicznych widac wyraźnie, że są zdominowane przez wstrząsy wtórne z Alaski i z Kermadec i trwa to nadal, a ich magnitudy nadal oscylują w okolicy 6 stopni więc są one znaczące.

Pacyficzne Centrum Ostrzegania przed Tsunami twierdzi, że nie ma ryzyka aby dotychczasowa aktywność sejsmiczna w okolicach wysp Kermadec mogła spowodować fale tsunami.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro

loading...


Komentarze

Skomentuj